Yolsuzluk iddianamesi tamamlandı! 19 YIL İSTENDİ
İs­pan­ya Kra­lı Ju­an Car­los'un en kü­çük kı­zı Pren­ses Cris­ti­na ve eşi Pal­ma Dü­kü İna­ki Ur­dan­ga­rin hak­kın­da açı­lan yol­suz­luk­la il­gi­li so­ruş­tur­ma­da id­di­ana­me ta­mam­lan­dı.

Yol­suz­luk skan­da­lı­nın pat­lak ver­me­si­nin ar­dın­dan Kra­li­yet ai­le­si­nin sa­hip çık­ma­dı­ğı Pren­ses Cris­ti­na için 724 bin do­lar pa­ra ce­za­sı is­ten­di.

4.32 MİLYON DOLAR CEZA

Pren­se­sin eşi Un­dan­ga­rin için ise 19 yıl 6 ay ha­pis ve 4,32 mil­yon do­lar pa­ra ce­za­sı ta­lep edil­di. İs­pan­ya'da­ki "Te­miz El­ler" der­ne­ği, yar­gıç Cas­tro'dan, Pren­ses Cris­ti­na'yı da ha­pis ce­za­sı ile sa­nık kol­tu­ğu­na oturt­ma­sı­nı is­te­di.

"Te­miz El­ler", Pren­ses Cris­ti­na'nın Ma­li­ye'yi do­lan­dır­mak su­çun­dan 8 yıl ha­pis ce­za­sıy­la yar­gı­lan­ma­sı ge­rek­ti­ği­ni sa­vun­du.

576 SAYFALIK İDDİANAME

İs­pan­ya'da "No­os Ola­yı" ola­rak ad­lan­dı­rı­lan yol­suz­luk so­ruş­tur­ma­sı­nı yü­rü­ten yol­suz­luk­la mü­ca­de­le sav­cı­sı Ped­ro Hor­rach, 4 yıl sü­ren soruştur­ma sı­ra­sın­da 576 sayfalık id­di­ana­me ha­zır­la­dı.

HAKSIZ MALİ KAZANÇ

Hor­rach, Ur­dan­ga­rin'i pa­ra ak­la­ma,  ev­rak­la­rda sah­te­ci­lik, ver­gi ka­çır­ma ve ka­mu fon­la­rı­nı kö­tü kul­lan­mak­la suç­ladı. Pren­ses Cris­ti­na'yı da eşiyle or­ta­ğı ol­du­ğu şir­ke­ti ara­cı­lı­ğıy­la hak­sız ma­li ka­zanç sağ­lan­ma­sın­da si­vil so­rum­lu­lu­ğu ol­du­ğu suç­la­ma­sı­nı yö­nelt­ti.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.