Adlî Yargı 3, 4 ve 5. Bölge Müstemir Yetkilerin Belirlenmesine İlişkin Duyuru
T.C.
HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU
GENEL SEKRETERLİĞİ
 
2016 YILI ADLÎ YARGI 3, 4 ve 5. BÖLGE
MÜSTEMİR YETKİLERİN BELİRLENMESİNE İLİŞKİN DUYURU
           
2016 yılı 3, 4 ve 5. bölge adlî yargı hâkimlerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi ve tevziye ilişkin taleplerinin değerlendirilmesi çalışmaları Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesinin 17/11/2016 tarihli ve 2122 sayılı kararı ile sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır. Müstemir yetkiye ilişkin yeniden inceleme ve tevziye yönelik diğer taleplerin ise reddine karar verilmiştir.
6087 sayılı Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kanunu’nun 33 üncü maddesi uyarınca, 10 gün içerisinde Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesine sunulmak üzere yeniden inceleme talebinde bulunabileceğinden, yeniden inceleme talebinde bulunacak meslektaşlarımızın müstemir yetkiye ilişkin yeniden inceleme taleplerini tebligat işlemleri beklenmeksizin, personel ortak rolünde bulunan müstemir yetki talep formu ekranı kullanılarak ve talep türünün özellikle Yeniden İnceleme Talebi şeklinde seçildikten sonra Müstemir Yetki Talep ekranının açık tutulacağı 10 günlük süre içerisinde göndermeleri gerekmektedir. Bu ekran dışında gönderilecek olan (faks, e-mail vb.) taleplerin dikkate alınmayacağı hususunu önemle belirtiriz.
Müstemir yetkileri belirlenen meslektaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar dileriz.
İlgililere duyurulur. 
 
EK :
1-Adlî Yargı 3. Bölge Müstemir Yetkilerin  Belirlenmesine İlişkin 17.11.2016 Tarihli ve 2122 Sayılı  Karar

2-Adlî Yargı 4 ve 5. Bölge Müstemir Yetkilerin  Belirlenmesine İlişkin 17.11.2016 Tarihli ve 2122 Sayılı  Karar


3-Talep Gönderme Yöntemi

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.