İdari Yargı Hakim adaylığı başvuruları 5 Kasım'a uzatıldı

EK İLAN

 

ADALET BAKANLIĞINDAN

 

7 Aralık 2014 tarihinde yapılacak olan İdari Yargı Hakim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı ile ilgili ilan 06 Ekim 2014 tarihinde Posta Gazetesi’nde yayımlanmıştır.

Anılan gazetede yayımlanan Hâkim ve Savcı Adaylığı Seçme Sınavına İlişkin İlanın;

( A ) maddesi;

   “Bakanlığımızca yazılı yarışma sınavı ve mülâkat ile  9-5 dereceli kadrolara 200 idarî yargı hâkim adayı alınacaktır.”

( B ) maddesi;

“Başvurular, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezlerinde (tüm il/ilçe ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinde) (F) bendinde belirtilen usul çerçevesinde alınacak olup; 13 Ekim 2014 Pazartesi günü başlayacak, 5 Kasım 2014 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Başvuruyu yapan adayların (G) bendinde belirtilen evrakı 13 Ekim – 05 Kasım 2014 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Hâkim Adaylığı Şube Müdürlüğüne veya bulundukları yer Cumhuriyet başsavcılıklarına vermeleri gerekmektedir.”

( D ) maddesinin dokuzuncu paragrafı;

Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (200) iki katı fazlası olan 600 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 600’ncü aday ile aynı puanı alan adaylar da mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 600’ü bulmazsa sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağırılacaktır.

( F ) maddesinin birinci paragrafı;

“13 Ekim – 5 Kasım 2014 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri (Tüm il/ilçe ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri) aracılığıyla alınacaktır. (ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinin adresi ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer almaktadır.)  Adayların başvuru tarihleri arasında sınav ücreti olan 90 TL’nin ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına 13 Ekim – 5 Kasım 2014 tarihleri arasında, yatırmaları gerekmektedir. Bankalardan sınav ücreti ödemesi yapılmayacaktır. Adaylar ÖSYM’ye başvurularını yapmadan önce sınav ücretini yatırmış olmalıdır. Ödeme işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM ve Adalet Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.” 

( F ) maddesinin son paragrafı;

“Adayların belgelerinin kontrolü Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak, başvurusu kabul edilen adayların T.C. Kimlik numaralarını içeren liste en geç 17 Kasım 2014 tarihinde ÖSYM’ye bildirilecektir.”

( G ) maddesinin ikinci paragrafı;

“05 Kasım 2014 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Hâkim Adaylığı Şube Müdürlüğüne veya bulundukları yer Cumhuriyet başsavcılıklarına vermeleri gerekmektedir. Cumhuriyet başsavcılıkları başvuru evrakını masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle acele posta servisi (APS) ile aynı gün Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne göndereceklerdir. Postadaki gecikmeler nedeniyle Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü sorumlu tutulamaz.”

( G ) maddesinin son paragrafı;

Hukuk alanında doktora yapmış ve giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla (doğum tarihi 01.01.1979 ve daha sonrası olanlar) 35 yaşını doldurmamış olanlar, yazılı sınavdan muaf olup, sadece mülakata tabi tutulacağından başvuruları elektronik ortamda alınmayacaktır. Bu kişilerin başvuru formu (Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü internet sitesindeki formlar bölümünde yer alan İdarî Yargı Hâkim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı Başvuru Formu) ile birlikte ilanın (G) maddesinin 3 üncü bendinde geçen fakültelerden mezun olduğunu ve hukuk alanında doktora yaptığını gösteren diploma suretlerini 13 Ekim-05 Kasım 2014 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Hâkim Adaylığı Şube Müdürlüğüne vermeleri ya da masrafını ödemek şartıyla mahalli Cumhuriyet başsavcılığı aracılığıyla göndermeleri gerekmektedir.

( H ) maddesi;

Başvuru formu ve ekleri müracaat süresinin bitiminden itibaren şartların mevcut olup olmadığı açısından incelenecek, şartları taşıyanlar Bakanlığımız www.pgm.adalet.gov.tr adresinde 21 Kasım 2014 tarihinde ilân edilecektir. Şartları taşımadığı tespit edilenlere durumları bildirilecek ve yazılı sınava alınmayacaklardır.

Şeklinde değiştirilmiştir.

Diğer tüm maddelerinin ise aynen geçerli olduğuna karar verilmiştir.

 

 

D U Y U R U L U R

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.