Münhal Noterlikler

 Adalet Bakanlığından:

MÜNHAL NOTERLİK


2011 yılı gayri safi geliri 472.524,26.-TL. olan ikinci sınıf Ortaca Noterliği 28 Mayıs 2012 tarihinde yaş tahdidi nedeniyle boşalacaktır.1512 sayılı Noterlik Kanununun 22 ve müteakip maddeleri gereğince BİRİNCİ SINIF VE İKİNCİ SINIF NOTERLERDEN bu noterliğe atanmaya istekli olanların ilan tarihinden itibaren bir ay içinde Bakanlığımıza veya bulundukları yer Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvurmaları gerekmektedir.Posta ile doğrudan doğruya Bakanlığa gönderilmiş olan dilekçeler başvurma süresi içinde Bakanlığa gelmediği takdirde atama işleminde nazara alınmaz.

Keyfiyet Noterlik Kanununun 22 nci maddesinin 2 nci fıkrası uyarınca ilan olunur.

MÜNHAL NOTERLİKLERAşağıda 2011 yılı gayri safi gelirleri ve isimleri yazılı olan birinci sınıf Konya Dokuzuncu Noterliği 1 Haziran 2012, Aydın Birinci Noterliği ve İzmir Otuzüçüncü Noterliği 3 Haziran 2012 tarihlerinde yaş tahdidi nedeniyle boşalacaktır.1512 sayılı Noterlik Kanununun 22 ve müteakip maddeleri gereğince BİRİNCİ SINIF NOTERLERDEN bu noterliklere atanmaya istekli olanların ilan tarihinden itibaren bir ay içinde Bakanlığımıza veya bulundukları yer Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvurmaları gerekmektedir.Posta ile doğrudan doğruya Bakanlığa gönderilmiş olan dilekçeler başvurma süresi içinde Bakanlığa gelmediği takdirde atama işleminde nazara alınmaz.

Keyfiyet Noterlik Kanununun 22 nci maddesinin 2 nci fıkrası uyarınca ilan olunur.

Sıra No Noterliğin Adı 2011 Yılı Gayrisafi Gelirleri
1 AYDIN BİRİNCİ NOTERLİĞİ 826.914,04 -TL.
2 KONYA DOKUZUNCU NOTERLİĞİ 1.065.951,99.-TL.
3 İZMİR OTUZÜÇÜNCÜ NOTERLİĞİ 588.721,70.-TL.

hukukihaber.net

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.