“HUKUKA DAİR SÖZÜM VAR!” DİYEN HERKESE SAYFALARIMIZI AÇIYORUZ

YAYIN POLİTİKAMIZ:

- Hukukihaber, telif haklarına, kişilik haklarına, cevap ve düzeltme hakkına saygılı yayın politikası izlemektedir.  

- Hukukihaber, objektif habercilik anlayışıyla yayın yapmaktadır.

- Hukuka ve hukuki gelişmelere dair ben de bir şeyler söylemek, yazmak istiyorum diyen herkese sayfalarımız açıktır.

- Objektif olarak her görüşe yer vererek, kanaati ve yorumu okuyucunun kendisine bırakan bir yayın anlayışını benimsiyoruz.

- Teröre, kargaşaya, çatışma ve kavgaya hayır diyoruz. Konuşmaya, tanışmaya, yazmaya ve uzlaşmaya evet diyoruz.

- "Doğru benim veya en doğru benim düşüncem" anlayışına karşıyız. Her düşünce ve görüşün de mutlaka doğrularının olduğu bilincindeyiz. Biliyoruz ki gerçekler, fikirlerin çatışmasından ortaya çıkar.

- Birbirimizi durup dinlememiz, okumamız gerektiğini, körü körüne düşmanlık veya tarafgirlik beslemenin, hukukçuya yakışmadığını, hukuki bir yaklaşım olmadığını biliyoruz.

- Hukuk dünyamızın, yargının gelişmesine ve Hukukçulara faydalı olabilecek her türlü, görüş, eleştiri, öneri, makale ve yazıyı sitemizde yayınlama anlayışındayız.

- Türkiye'de Öğretim Üyesi olmanın, Yüksek Yargı Üyesi olmanın, Hakim olmanın, Savcı olmanın, Avukat olmanın, Stajyer Avukat olmanın, Hukuk Fakültesi öğrencisi olmanın zorluğunu ve erdemini biliyoruz.

- Ve en önemlisi Türkiye'de fikir sahibi olmanın, yeni bir şeyler söyleyebilmenin zorluğunu, erdemini ve lakin elzem olduğunu da biliyoruz. 

- Hukukihaber olarak, "herkese lazım olan hukukun" ve hukukçuların vazgeçilmez platformu olmanın verdiği şevk ve heyecanla "HUKUKA DAİR BENİM DE SÖYLEYECEK SÖZÜM VAR" diyen her bir hukukçuya sesleniyoruz. 

- HUKUK ÜSTADLARIMIZI (ÖĞRETİM ÜYELERİMİZİ, YÜKSEK YARGI ÜYELERİMİZİ, AVUKATLARI, HAKİM VE SAVCILARIMIZI, YARGI PERSONELİNİ, STAJYER AVUKATLARI, HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNLARINI, HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNİ) YAZARIMIZ OLMAYA DAVET EDİYORUZ.İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

Yazılarınızı,

editor@hukukihaber.net

adresine mail atabilirsiniz.KÖŞE YAZISI, MAKALE, KİTAP, TEZ veya ÇALIŞMANIZIN sitemizde yayınlanma şartları:


- Hukuk Fakültesi mezunu olmanız ya da Yargı camiasında çalışıyor olmanız.

- İletişim Bilgilerinizin (İsim soyisim, adres, e-mail, tel, gsm, Hangi Fakülteden ne zaman mezun olduğunuz, kısa özgeçmişiniz) eksiksiz belirtilmesi.

- Düzenli yazmak istiyorsanız, bir adet fotoğrafınızın gönderilmesi.

- Yazı ve makalelerinizde kişilik haklarına saldırı oluşturacak, hukuki ve cezai müeyyide  ile karşılaşılacak bir içerik bulunmaması.

- Yazınızdaki alıntı ve  atıfların fikri haklara uygun olarak yer alması. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na aykırı yazı içeriği bulunmaması.

- Adil yargılamayı etkileyecek içerik bulunmaması,

- Yasama, yürütme, yargı kurum ve  mensuplarına, avukatlara, devlet görevlilerine, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, insana, insanlara ait milli ve dini değerlere  hakaret, tehdit, atf-ı cürümde  bulunulmaması.

- Yayınlanmasıyla, bir çok kişi veya arama motorlarınca taranıp alıntılanan yazınızın sanal ortamda geri dönülmeyecek bir şekilde yayıldığının bilinciyle; yukarıdaki yayınlanma şartlarına, imla ve Türkçe kurallarına uymaya dikkat etmelisiniz.

- Hukukihaber’in, gönderilen yazı ve diğer içerikleri, imla ve yazı hatalarına müdahale etmeden yayınladığı bilinmelidir.

- Yayınlayacağımız içeriği göndermiş olmakla, Yazınızın içeriğinden şahsen kendinizin sorumlu olduğunu beyan ve taahhüt etmiş olacaksınız.

HUKUKİHABER’DE YAYININ AVANTAJLARI
- Tematik haber yayını yapan sitemizdeki yayın, diğer sitelerdeki yayınlara göre Google vb arama motorlarındaki arama sonuçlarında çok daha öncelikli gösterilir. Bu da yazınızın ulaşılma ve okunma oranını arttırır. (Araştırmalar insanların arama sonuç listelerinde öncelikle ilk sayfalara baktıklarını diğer sayfaları açma oranının çok daha düşük olduğunu göstermektedir.)

- Sitemiz 2 yıla yakın çalışmanın ürünü olarak onbinlerce sayfa içerik barındırmaktadır. Bu da sitemizin, müthiş bir arşiv ve başvuru kaynağı olmasına vesile olmuştur.
- Her gün en güncel ve son dakika hukuk haberlerini yayınlayan sitemiz güvenilirlik ve istikrarlı yayın anlamında lider konumdadır.
- Hukuki içerik arayan okurlar, tematik yayın olarak  hukukihaber’e ve yazarlarına güvenmektedir.
- Sitemizi ziyaret eden binlerce okur arasında, yazılarınızla, şahsınızın bilinilirliği artacaktır.
- Yazılarınız hukuk dünyamıza ve sizlere farklı ufuklar açacaktır
 

www.hukukihaber.net

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İst. İcra Mdr. 7 yıl önce

Sitenizi beğenerek takip ediyorum. Yazma duygularımı depreştirdiniz. En yakın zamanda yazı göndermeyi düşünüyorum. Teşekkürler.