Acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete'de
Buna göre, Batman'ın Merkez İlçesinde tesis edilecek doğal gaz dağıtım sisteminin kurulabilmesi, Tokat'ın Almus ve Reşadiye ilçelerinde tesis edilecek Çilehane Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali ile Erzincan'da tesis edilecek Kemah Barajı ve Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla bazı taşınmazların Hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından acele kamulaştırılması; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının yazısı üzerine, Bakanlar Kurulu'nca kararlaştırıldı.
Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğüne ait "154 kV Tortum 380 TM-Ayvalı HES Enerji İletim Hattı Projesi", "154 kV Elif Havza TM-Erzurum 1 TM Enerji İletim Hattı Projesi", "380 kV Van B2B - İran Sınır Enerji İletim Hattı Projesi" ve "154 kV Van - Engil Enerji İletim Hattı Yenileme Projesi" kapsamında bazı taşınmazlarda direk yerlerinin mülkiyet şeklinde, iletken salınım gabarisinin ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Genel Müdürlük tarafından acele kamulaştırılmasına; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının yazısı üzerine, Bakanlar Kurulu'nca karar verildi.
 Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğüne ait "154 kV Yüksekova Trafo Merkezi Projesi" kapsamında bazı taşınmazların Genel Müdürlük tarafından acele kamulaştırılmasına da Bakanlar Kurulu'nca karar verildi.
 Ayrıca Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne ait 1990A010070 proje numaralı "Çine Projesi" kapsamındaki Gökbel Barajının yapımı amacıyla bazı taşınmazların Genel Müdürlük tarafından acele kamulaştırılması ve Trabzon'da bazı taşınmazların sağlık tesis alanında kalmaları nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılması da ilgili bakanlıkların yazısı üzerine, Bakanlar Kurulu'nca uygun bulundu.
 Öteyandan "Bazı Yerleşim Birimlerinin Uygulama Alanı Olarak Tespiti, Bazı Yerleşim Alanlarında Dağıtılacak Toprak Normunun Belirlenmesi ile Bazı Yerleşim Birimlerinin Uygulama Alanından Çıkarılması Hakkında Karar" da Resmi Gazete'de yayımlandı. (ANKA)
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.