ÖYK'dan taşınmaz satışına onay
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB), ÖYK Kararları'yla ilgili tebliğleri Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Özelleştirme Yüksek Kurulu(ÖYK), Maliye Hazinesi adına kayıtlı Osmaniye'nin Düziçi İlçesi, Haruniye Mahallesi'nde 3 bin 840 parselde yer alan taşınmazın "satış" yöntemiyle özelleştirilmesini teminen ihale ilanı ve ihale şartnamesinde belirtilen hususlar kapsamında yapılan ihale sonucunda ihale komisyonunca en yüksek teklifi veren Selahattin Babaoğlu'na 1 milyon 489 bin TL bedelle satılmasına onay verdi. ÖYK, Selahattin Babaoğlu'nun sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde, teminatının idare lehine irat kaydedilmesine ve ihalenin iptaline dair verilen Kararın onaylanmasına da karar verdi.

 ÖYK OSMANİYE'NİN DÜZİÇİ İLÇESİ'NDE YER ALAN TAŞINMAZLARIN SATIŞINI ONAYLADI

ÖYK, Maliye Hazinesi adına kayıtlı Osmaniye'nin Düziçi İlçesi Haruniye Mahallesi'nde yer alan 3 bin 844 nolu parselde bulunan taşınmazın, satış yöntemiyle özelleştirilmesini teminen ihale ilanı ve ihale şartnamesinde belirtilen hususlar kapsamında yapılan ihale sonucunda ihale komisyonunca en yüksek teklifi veren Ökkeş Enni'ye 27 bin TL bedelle satılmasına karar verdi. Ökkeş Enni'nin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde, teminatının idare lehine irat kaydedilmesine ve ihalenin iptaline ÖYK onay verdi.
 ÖYK, Osmaniye'nin Düziçi İlçesi Haruniye Mahallesi'nde 3 bin 839 parselde bulunan taşınmazın satış yöntemiyle özelleştirilmesini teminen ihale ilanı ve ihale şartnamesinde belirtilen hususlar kapsamında yapılan ihale sonucunda ihale komisyonunca 476 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Bilal Habeş Gümüş'e satılmasına karar verdi. ÖYK, Bilal Habeş Gümüş'ün sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde, teminatının İdare lehine irat kaydedilmesine 466 bin TL bedelle ikinci teklifi veren Menko İnşaat Maden Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi'ne ihale şartnamesi çerçevesinde satılmasına, Menko İnşaat Maden Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi'nin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde, teminatının İdare lehine irat kaydedilmesine ve ihalenin iptaline onay verdi.
 Bu karar gereklerinin ve satışa konu taşınmazın devir işlemlerinin ihale şartnamesindeki hükümler doğrultusunda yerine getirilmesine ÖYK tarafından onay verildi. (ANKA)Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.