TOBB'un bütçe ve muhasebe yönetmeliğinde değişiklik
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Odalar ve Borsalar Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Buna göre, yönetmeliğin, "bütçe denkliğinin sağlanması" başlığı altında yer alan, "tarihi varlıkların korunması, kuruluşlarca doğrudan ya da kurdukları vakıflar marifetiyle eğitim tesislerinin yapımı ve kurulan veya kurulacak şirketlerin sermaye taahhütlerinin karşılanmasında da Bakanlığın izni ile ihtiyatlardan harcama yapılabileceğine" ilişkin düzenlemenin, ilgili hükmü olan "sermaye taahhütlerinin karşılanmasında ihtiyatlardan harcama yapılabilmesi, bu şirketlerin kuruluş dışındaki ortaklarının yalnızca kamu kurumu, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşu veya üniversiteler olmasına bağlıdır" ifadesi yürürlükten kaldırıldı.


8 Temmuz 2014  SALI

Resmî Gazete

Sayı : 29054

YÖNETMELİK

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından:

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ İLE ODALAR VE BORSALAR
B
ÜTÇE VE MUHASEBE YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 12/9/2005 tarihli ve 25934 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 23 üncü maddesinin ikinci fıkrasının üçüncü cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2 Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 Bu Yönetmelik hükümlerini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı yürütür.

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.