GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
5. ve 6. yargı paketi yolda
Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin’in haberine göre, beşinci ve altıncı yargı paketlerinin yolda olduğu sinyali Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’dan geldi.

Dünyadaki İtalyan Girişimciler Konfederasyonu’nun (CIIM EurAsiaMed) dün İstanbul’da düzenlenen diyalog toplantısına katılan Babacan, Türkiye ekonomisinin önümüzdeki beş yıl içinde karşı karşıya kalabileceği risklerle ilgili bir soru üzerine, en büyük sorunun ekonominin yasal temelleri olduğunu ve hükümetin çerçevesini hazırlamaya başladığı “beşinci ve altıncı yargı reformu paketleriyle” bu sorunun üstesinden gelineceğini belirtti.

CIIM toplantısının ardından Hürriyet Daily News’ün sorularını da yanıtlayan Babacan, paketlerle ilgili detay vermekten kaçınarak, Adalet Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan bir şey söylemenin “uygunsuz” olacağını belirtti.

Reform paketlerinin sadece ekonominin yasal temelleriyle ilgili olmayacağını, ekonomi başlıkları da içereceğini ifade eden Babacan, yeni paketlerin açıklanma tarihinin henüz belirlenmediğini de sözlerine ekledi. Babacan, “siyasi atmosfer olgunlaştığında” paketlerin TBMM gündemine getirileceğini söyledi.

Adalet Bakanlığı’ndan ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
SALİH @hacer yalcın 12 saat önce

deneti̇mli̇ serbestli̇k yakinda yaalaşir mi lütfen bi̇r an önce çiksin da

Misafir Avatar
hacer yalcın 2 gün önce

nolur sesimizi duyun artık af cıkarın af cıkarmıyosanızda denetimlik serbestligi 3 yıla cıkarın magdur durumdayız neden hıckımse sesımızı duymuyo neden

Misafir Avatar
üzgün 4 gün önce

sn.başabakanımız;bizde katil ,tecavüz suçlusu çıksın demiyoruz...üst sınırı 3-4 yılı geçmeyen basit suçları bari denetimli olarak çıkarın.aç ve açıkta daha nekedar yaşarız...allah rızası için..2 yıldır mahvolduk..denetimli lütfen 3 yıl olsun

Misafir Avatar
üzgün 5 gün önce

funda hnm.ben gelemedim ama 23 temmuz adl.bkn.da toplanılabildimi...hiç haber çıkmadı.ben de araştırıyorum ama duyduklarıma sevinemedim.yani duyduğumuz davalar için .bizi düşünen yok malesef...denetimli bari 3 yıl olsa...çıkması zor değil.ama yapmıyorlar...hiç ümit kalmadı bende.adalet bakanlığına yeniden yargılanma istemek bile yıllar sürüyormuş karalar.

Misafir Avatar
vatandaş riza 1 hafta önce

infazim yandi kacak yasamaktayim apdullah öcalan af varda bizim gibi garibanlarami yok boyle hükümet

Misafir Avatar
ayşe 1 hafta önce

arkdaşlar tutuklu hükümlü platformundan hükümlü haberlerini takip edebilirsiniz..

Misafir Avatar
ÜZGÜN @FUNDA 1 hafta önce

funda hanim ankarada olsam hergün adalet bakanlığı önünde otururum.lütfen orda olursanız hepimiz adına sesimizi duyurun..hakim kararlarının genelinde geçmişte ağır kararlar verildi..bunu herkes biliyor.el insaf diyin lütfen.

Misafir Avatar
FUNDA 1 hafta önce

burda kimse duyamaz sizi 23 temmuz ankara adalt bakanliği önünde eylem var..herkesi bekliyoruz.orda duyurun sesinizi.gelecekmisiniz?......

Devlete göre Yunus zaten faydasızmış
İşitme engelliler okulunda elektriğe kapılıp ölen Yunus Eser'in yanında öğretmen ve uyarı levhası olmadığı,...

Haberi Oku