5. ve 6. yargı paketi yolda
Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin’in haberine göre, beşinci ve altıncı yargı paketlerinin yolda olduğu sinyali Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’dan geldi.

Dünyadaki İtalyan Girişimciler Konfederasyonu’nun (CIIM EurAsiaMed) dün İstanbul’da düzenlenen diyalog toplantısına katılan Babacan, Türkiye ekonomisinin önümüzdeki beş yıl içinde karşı karşıya kalabileceği risklerle ilgili bir soru üzerine, en büyük sorunun ekonominin yasal temelleri olduğunu ve hükümetin çerçevesini hazırlamaya başladığı “beşinci ve altıncı yargı reformu paketleriyle” bu sorunun üstesinden gelineceğini belirtti.

CIIM toplantısının ardından Hürriyet Daily News’ün sorularını da yanıtlayan Babacan, paketlerle ilgili detay vermekten kaçınarak, Adalet Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan bir şey söylemenin “uygunsuz” olacağını belirtti.

Reform paketlerinin sadece ekonominin yasal temelleriyle ilgili olmayacağını, ekonomi başlıkları da içereceğini ifade eden Babacan, yeni paketlerin açıklanma tarihinin henüz belirlenmediğini de sözlerine ekledi. Babacan, “siyasi atmosfer olgunlaştığında” paketlerin TBMM gündemine getirileceğini söyledi.

Adalet Bakanlığı’ndan ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.


banner89
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Kubra 11 saat önce

Ey büyük Allah ım senden af istiyorum senden başka sahibim yok beni kapından geri çevirme ey büyük allah ım yeri ve göğ yaratan sahibi sensin sen ne dersen o olur arkadaşlar allah için mahkumları miza dua edelim inşalh

Misafir Avatar
Tatiana Kök 1 gün önce

af veya af indirim olsun artık

Misafir Avatar
Kubra 2 gün önce

Can sana sesleniyorum bizde diyoruz ki cinayet işleyen ve tecavüz dene af istemiyoruz ama suçsuz yatana af istiyoruz allah tan istiyoruz ve çocuklar ve kadınlar ortada kalanlara da yazık ama lütfen hepsinde bir tutmayın allah için yapmayın arkadaşlar lütfen .

Misafir Avatar
Can 3 gün önce

insan öldürüp cezaevinde yatan katillerin af veya ceza indirimi isteme hakkı olamaz. o kadar mazlum toprakta çürür iken af istemeye utansınlar.öldürmenin affı olmaz.

Misafir Avatar
Mehmet daskin 3 gün önce

5 senelik cezalara veyadenetimli serbestlik 2 yılacikarilsin

Misafir Avatar
melek 3 gün önce

benım esım ceza evınde dort yasında bır kızım var onunla kaldık ortada kımsemız yok af ıstıyorum bı sahıp cıkanımız bıle yok allah bıle tovbe edenlerı af edıyor haşa bız allahtan buyuk degılız sızde af edıcı olun lutfen

Misafir Avatar
melek 3 gün önce

yerel af ıstıyoeuz

Misafir Avatar
asim 4 gün önce

ne olacak ıçerdeki insanlarin durumu duyun sesimizi devlet büyükleri duyun artık yeter