GÜNDEM:
5. ve 6. yargı paketi yolda
Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin’in haberine göre, beşinci ve altıncı yargı paketlerinin yolda olduğu sinyali Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’dan geldi.

Dünyadaki İtalyan Girişimciler Konfederasyonu’nun (CIIM EurAsiaMed) dün İstanbul’da düzenlenen diyalog toplantısına katılan Babacan, Türkiye ekonomisinin önümüzdeki beş yıl içinde karşı karşıya kalabileceği risklerle ilgili bir soru üzerine, en büyük sorunun ekonominin yasal temelleri olduğunu ve hükümetin çerçevesini hazırlamaya başladığı “beşinci ve altıncı yargı reformu paketleriyle” bu sorunun üstesinden gelineceğini belirtti.

CIIM toplantısının ardından Hürriyet Daily News’ün sorularını da yanıtlayan Babacan, paketlerle ilgili detay vermekten kaçınarak, Adalet Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan bir şey söylemenin “uygunsuz” olacağını belirtti.

Reform paketlerinin sadece ekonominin yasal temelleriyle ilgili olmayacağını, ekonomi başlıkları da içereceğini ifade eden Babacan, yeni paketlerin açıklanma tarihinin henüz belirlenmediğini de sözlerine ekledi. Babacan, “siyasi atmosfer olgunlaştığında” paketlerin TBMM gündemine getirileceğini söyledi.

Adalet Bakanlığı’ndan ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
EROL BOZ 11 saat önce

bu saba b arinç bey 5 yil ceza çekenlere af çikmasi muktedi̇r gi̇bi̇ bi̇r söylemde bulundu i̇nşallah ikar i̇çeri̇de masum bi̇nlerce i̇nsan var cumhur başkanimz bi̇r örnek meb de yayinlana bi̇r ki̇tapdan şi̇i̇r okudu di̇ye bu ülkede ceza aliyorsan ve sen bi̇r parti̇ başkaniyken bi̇le i̇çeri̇ gi̇rbi̇lyorsan. sade vatandaş neylesi̇n . ayrica i̇şl gücü kaybi cabasi parelel yarginin harcadiklarinad asymali. zaten i̇çeri̇de asker kalmadi ergonkoncu darbeci̇ futbolcu yani̇ ağir abi̇ler çikti geri̇ye parasi olmayan gündem i̇şgal edemeyenler kaldi i̇nşallah onlarad çikmali di̇yorum adelet yeri̇ni̇ bulmali bundan sonra gerçek adelet uygulanmali selam ve dua i̇le

Misafir Avatar
blue 14 saat önce

hak olanı hak sahibine verin lütfen. kader mahkumları af gelsin. hırsızlara değillll

Misafir Avatar
efe 1 gün önce

yeter artik insanlari kandirmayin secimler bitti bize gerek kalmadi artik pkk oncelikli geliyo turkiyede yaziklar olsun

Misafir Avatar
recep 1 gün önce

bütün bakanlar birseyler çıkarıyor bu adalet bakanı nerde ya tv bile cikmiyor uyuyormu çıkar artık neyi bekliyorsunuz 2 yıla denetimli serbestlik yasasını ne olur bakanım

Misafir Avatar
murat 1 gün önce

yeni yargı paketine gerek yok. türkiye cezaevlerindeki mahkumlar yeniden yargılansın inanın cezaevleri yarıyarıya boşalır. pakete ne gerek var yeter ki bu paralel yargının verdiği mahkumiyetler mercek altına alınsın.sayın adalet bakanım sizlerde farkındasınız, aileler dağılmadan perişan olmadan gereğini yapın demokrasiye inananların umudu kayıp olmadan.

Misafir Avatar
ugur 4 gün önce

sayın cumhur başkanım seçimlerden önce af sözünüz vardı size bende
inanıyorum halkda inanıyor geregini yapmanızı bende halkda saygılarımızla
az ve talep ediyoruz

Misafir Avatar
ugur 4 gün önce

benım bıldıgım bu cözum surecı kelımesı ıkı uc yıldan berı tv yada medyada sureklı anlatılmaktadır çözum surecınden c eza evındew olanlar suclu eya sucsuz bu çözum sureci kelımesınden ıkı uc sene den berı umut beklıyolar bıze de bundan bır fayda gelırmı ? sankı vatandaslarımız dogum sancısı tutmus bır kadın gıbı bu cözum saurecinin sonucunu beklıyor ne manada olucak bu çözum surecinde neler var bır turlu anlamıs degiliz..!!!! eger bu çözum surecının ıcınde denetım serbestlık yada kıısmı af gıbı bır yasa cdıkacaksa yahu bunu acıklayında mahkumuda bılsın but un kamu bılgılensın !!!!!! ınsanlar artık bu kelımenın sureklı konusulmasından acıklanmamsından bıktılar usandılar eger kı bu çözum suredci kelımesının ıcerısınde mahkuma faydalı yada ceza yemıs dısarıda gezen vatandasımıza faydası yoksa cözumu çözum surecı degıl sadece pkk yla ılgılıyse devlet buyuklerımız bu cozum kelımesını halkımıza acıklasın halkıda meraklandırmaya bekletmeye gerek bırakamasın mıletımızde bos yere ümitlndrmesın

Misafir Avatar
ugur 4 gün önce

cözum sureci cözum sureci deyıp devlet buyuklerımız konsup dururlar cozum surecı nedır ? cözum surecı halk tarafından ne anlama geliyor bunu anlayan var mı ? yok mu?

Yedikule imar planı Kadir Topbaş'tan geri döndü
Yedikule bostanları olarak bilinen yeşil alan üzerindeki 'imar planı tadilatı' İstanbul Belediye Başkanı...

Haberi Oku