5. ve 6. yargı paketi yolda
Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin’in haberine göre, beşinci ve altıncı yargı paketlerinin yolda olduğu sinyali Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’dan geldi.

Dünyadaki İtalyan Girişimciler Konfederasyonu’nun (CIIM EurAsiaMed) dün İstanbul’da düzenlenen diyalog toplantısına katılan Babacan, Türkiye ekonomisinin önümüzdeki beş yıl içinde karşı karşıya kalabileceği risklerle ilgili bir soru üzerine, en büyük sorunun ekonominin yasal temelleri olduğunu ve hükümetin çerçevesini hazırlamaya başladığı “beşinci ve altıncı yargı reformu paketleriyle” bu sorunun üstesinden gelineceğini belirtti.

CIIM toplantısının ardından Hürriyet Daily News’ün sorularını da yanıtlayan Babacan, paketlerle ilgili detay vermekten kaçınarak, Adalet Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan bir şey söylemenin “uygunsuz” olacağını belirtti.

Reform paketlerinin sadece ekonominin yasal temelleriyle ilgili olmayacağını, ekonomi başlıkları da içereceğini ifade eden Babacan, yeni paketlerin açıklanma tarihinin henüz belirlenmediğini de sözlerine ekledi. Babacan, “siyasi atmosfer olgunlaştığında” paketlerin TBMM gündemine getirileceğini söyledi.

Adalet Bakanlığı’ndan ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.


banner89
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
DENETİMLİK SERBESTLİK 3 YIL OLSUN 1 gün önce

tüm devler büyüklerimiz yetkili merciler artık duyun bu sesimizi denetimliği artırın devlete olan suçu af edin yeter kardaşım ne istiyorsunuz bu milletin analar kardeşler eşler ağlamasın duy bu milletin sesini.

Misafir Avatar
yozgattan yusuf 1 gün önce

ne olur 2 yıla cıksın denetimli serbestlik babamı verin banaaa adalet varsa

Misafir Avatar
kubra 2 gün önce

arkadaslar dun onaylanan paketin icinde denetim 2 yila ciktimi onaylandimi bi bilginiz varmi .

Misafir Avatar
gamze 2 gün önce

nolur denetimli iki yıla çıksın

Misafir Avatar
magdur 3 gün önce

BEDENİMİ, NE DE KOLAY SÖYLEDİN? :-X NAZLI BİR GÜLÜN ÖLÜM HABERİNİ…!? GECEYDİ HAVA, MART AYI SOĞUK, SESİM BOĞUK, TUFANLAR KOPARKEN BEYNİMDE ÇABUKLAŞIRDI ADIMLARIM. SANKİ ORANTIYDI SİNİRİMLE… NEREYE YETİŞECEKSİN EY ÇIRPINAN KALBİM..? TÜM BEDENİM TİTRİYOR, BUNDAN MI HİSSETMİYORUM SENİ ? SALLANIP YIKILAN DÜNYAMDAN MI ? HAVA SOĞUK, DUVAR SOĞUK, DEMİR SOĞUK, MAHPUS SOĞUK, BİR BEN YANIYORUM YANGINLARDA, YANANI BEN; YAKANI BEN :'(. İNŞAALLAH SEN YANMAZSIN ÖTELERDE !EY NAZLI SEVGİLİ, EY NAZLI ÇİÇEK, EY NAZLIGÜL….SAYIN MİLLET VEKİLLERİM YASA VE İNDİRİM İSTİYORUZ.KISACASI AFFFFFFFFFF İSTİYORUZ

 

Misafir Avatar
magdur 3 gün önce

ne olur bizi sevindirin rabbim ins bizleri sewindirir rabbime siginiyoruz sozluyum sozlum ins kurtarilir gozumdeki yaslar iner ins af gelsin butun mahkumlar butun analar bitin babalarin yuzu gulsun hepimizin rabbim yar ve yardimcisi olsun insAllah

Misafir Avatar
Denetim 3 yıla çıksın 3 gün önce

arkadaşlar bayağı araştırdım savıcısına kadar sordum herkes mart'ın ilk haftası diyor inşAllah diyelim dualarımızı eksik etmeyelim

Misafir Avatar
çaresiz 4 gün önce

nolur artık mahkum ailelerini de görün.. ceza indirimi istiyoruz