GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
5. ve 6. yargı paketi yolda
Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin’in haberine göre, beşinci ve altıncı yargı paketlerinin yolda olduğu sinyali Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’dan geldi.

Dünyadaki İtalyan Girişimciler Konfederasyonu’nun (CIIM EurAsiaMed) dün İstanbul’da düzenlenen diyalog toplantısına katılan Babacan, Türkiye ekonomisinin önümüzdeki beş yıl içinde karşı karşıya kalabileceği risklerle ilgili bir soru üzerine, en büyük sorunun ekonominin yasal temelleri olduğunu ve hükümetin çerçevesini hazırlamaya başladığı “beşinci ve altıncı yargı reformu paketleriyle” bu sorunun üstesinden gelineceğini belirtti.

CIIM toplantısının ardından Hürriyet Daily News’ün sorularını da yanıtlayan Babacan, paketlerle ilgili detay vermekten kaçınarak, Adalet Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan bir şey söylemenin “uygunsuz” olacağını belirtti.

Reform paketlerinin sadece ekonominin yasal temelleriyle ilgili olmayacağını, ekonomi başlıkları da içereceğini ifade eden Babacan, yeni paketlerin açıklanma tarihinin henüz belirlenmediğini de sözlerine ekledi. Babacan, “siyasi atmosfer olgunlaştığında” paketlerin TBMM gündemine getirileceğini söyledi.

Adalet Bakanlığı’ndan ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
vatandaş riza 15 saat önce

infazim yandi kacak yasamaktayim apdullah öcalan af varda bizim gibi garibanlarami yok boyle hükümet

Misafir Avatar
ayşe 1 gün önce

arkdaşlar tutuklu hükümlü platformundan hükümlü haberlerini takip edebilirsiniz..

Misafir Avatar
ÜZGÜN @FUNDA 1 gün önce

funda hanim ankarada olsam hergün adalet bakanlığı önünde otururum.lütfen orda olursanız hepimiz adına sesimizi duyurun..hakim kararlarının genelinde geçmişte ağır kararlar verildi..bunu herkes biliyor.el insaf diyin lütfen.

Misafir Avatar
FUNDA 2 gün önce

burda kimse duyamaz sizi 23 temmuz ankara adalt bakanliği önünde eylem var..herkesi bekliyoruz.orda duyurun sesinizi.gelecekmisiniz?......

Misafir Avatar
meryem 3 gün önce

yahu delircemmm allah rızası için biriniz cvp verin...denetimli 2 yıl olmuyacak mı??

Misafir Avatar
Hüseyin 5 gün önce

denetimli serbestlik 4 yıla çıksın.

Misafir Avatar
üzgün 5 gün önce

malesef bu medya davaları şanslı..anayasa mahkemesin de acil cevap veriliyor..biz garibanların şansımı var ki..eski katı, gömücü hakimlerin elinde mahvolmuş ne aileler var.affff verilsinki kötü yanlış karalardan boşuna ceza alanlardan dua alın oy alınsın..5 yıl verilmiş cezalara şimdi 1 yıl bile vermiyorlar.ayıp be.

Misafir Avatar
salih 6 gün önce

6. yargı paketi ne zaman çıkacak ve bunun içinde denetimli serbestlik olacak mı

Yargıya iktidar baskısı var, artık suçluların...
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonları ile KCK, Ergenekon, El Kaide gibi terör örgütü soruşturmalarında görev...

Haberi Oku