GÜNDEM:
5. ve 6. yargı paketi yolda
Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin’in haberine göre, beşinci ve altıncı yargı paketlerinin yolda olduğu sinyali Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’dan geldi.

Dünyadaki İtalyan Girişimciler Konfederasyonu’nun (CIIM EurAsiaMed) dün İstanbul’da düzenlenen diyalog toplantısına katılan Babacan, Türkiye ekonomisinin önümüzdeki beş yıl içinde karşı karşıya kalabileceği risklerle ilgili bir soru üzerine, en büyük sorunun ekonominin yasal temelleri olduğunu ve hükümetin çerçevesini hazırlamaya başladığı “beşinci ve altıncı yargı reformu paketleriyle” bu sorunun üstesinden gelineceğini belirtti.

CIIM toplantısının ardından Hürriyet Daily News’ün sorularını da yanıtlayan Babacan, paketlerle ilgili detay vermekten kaçınarak, Adalet Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan bir şey söylemenin “uygunsuz” olacağını belirtti.

Reform paketlerinin sadece ekonominin yasal temelleriyle ilgili olmayacağını, ekonomi başlıkları da içereceğini ifade eden Babacan, yeni paketlerin açıklanma tarihinin henüz belirlenmediğini de sözlerine ekledi. Babacan, “siyasi atmosfer olgunlaştığında” paketlerin TBMM gündemine getirileceğini söyledi.

Adalet Bakanlığı’ndan ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ugur 2 gün önce

sayın cumhur başkanım seçimlerden önce af sözünüz vardı size bende
inanıyorum halkda inanıyor geregini yapmanızı bende halkda saygılarımızla
az ve talep ediyoruz

Misafir Avatar
ugur 2 gün önce

benım bıldıgım bu cözum surecı kelımesı ıkı uc yıldan berı tv yada medyada sureklı anlatılmaktadır çözum surecınden c eza evındew olanlar suclu eya sucsuz bu çözum sureci kelımesınden ıkı uc sene den berı umut beklıyolar bıze de bundan bır fayda gelırmı ? sankı vatandaslarımız dogum sancısı tutmus bır kadın gıbı bu cözum saurecinin sonucunu beklıyor ne manada olucak bu çözum surecinde neler var bır turlu anlamıs degiliz..!!!! eger bu çözum surecının ıcınde denetım serbestlık yada kıısmı af gıbı bır yasa cdıkacaksa yahu bunu acıklayında mahkumuda bılsın but un kamu bılgılensın !!!!!! ınsanlar artık bu kelımenın sureklı konusulmasından acıklanmamsından bıktılar usandılar eger kı bu çözum suredci kelımesının ıcerısınde mahkuma faydalı yada ceza yemıs dısarıda gezen vatandasımıza faydası yoksa cözumu çözum surecı degıl sadece pkk yla ılgılıyse devlet buyuklerımız bu cozum kelımesını halkımıza acıklasın halkıda meraklandırmaya bekletmeye gerek bırakamasın mıletımızde bos yere ümitlndrmesın

Misafir Avatar
ugur 2 gün önce

cözum sureci cözum sureci deyıp devlet buyuklerımız konsup dururlar cozum surecı nedır ? cözum surecı halk tarafından ne anlama geliyor bunu anlayan var mı ? yok mu?

Misafir Avatar
UMUTTTT 6 gün önce

şuan cezaevleri̇nde 162.000 mahkum.yargitayda i̇se 7.5 mi̇lyon dosya bulunmakta.cezaevi̇nde i̇nsanlar artik yatacak yer bulamayacak hale gelmi̇ş durumdalar.ai̇leleri̇ i̇se zaten dişarda mahfolmuş durumdalar.herkes i̇ki̇nci̇ bi̇r şansi hakeder.i̇çerde yatan i̇nsanlarin bi̇rçoğu haksiz yere yatmaktadir.ya i̇yi̇ bi̇r şeki̇de savunamamiş yada i̇fti̇raya kurban gi̇tmi̇şte olabi̇li̇r.o nedenden mahkumda olsa i̇nsandir.dişardaperi̇şan alde ai̇lesi̇eşi̇ çocuğu yolunu gözlemektedi̇r.2015 yeni̇ bi̇r sayfa olsun umutla yaşayanlarin.veri̇n artik affi.deneti̇mli̇ serbestli̇k 3 yil olsun.5 yil alti cezalar affedi̇lsi̇n.2015 e herkes sevdi̇kleri̇yle mutlu gi̇rsi̇n.

Misafir Avatar
ümit 6 gün önce

türkiye de hak hukuk kimlerin işine yarar...cebi dolgun olanların godoman kişilerin...yazıklar olsun o kadar masum insan içerde yatıyor...etme bulma dünyasıdır allaha inancımızı kaybetmeyelim...ben şunu her zaman derim.............((( parası olan evde olmayan ceza evinde ))) birde şu hakim ve savcılar kim olursa olsun hangisi el altından haram para yiyorsa çolugundan çocuğundan çıksın inşallah......herkese selamlar...allah kurtarsın arkadaşlar

Misafir Avatar
murat 1 hafta önce

arkadaşlar,benim merak ettiğim bir konu var. balyoz,ergenekon şike ve buna benzer birkaç tane dava tekrar yargılamak suretiyle bozuldu.sebep parallel yargi diye. peki bu diğer mahkumlari kim yargiladi??????????

Misafir Avatar
yagmur emiral 2 hafta önce

yeter artk nezaman gelcek bu afff daha nezamana kadar resil olcaz hep millet vekilleri hirsizlar cikiyo mahsumlar cikamiyo duyun artk sesimiiiiiizi ya

Misafir Avatar
mİLLİ ÇAKMAK 2 hafta önce

yeni̇ yargi paketi̇nde deneti̇m serbesli̇k varmi varsa hangi̇ aşamada kaç ay olur

Deniz Seki'yi ziyaret edecek
Cezaevinde yattığı için Deniz Seki tarafından ağır bir biçimde eleştirilen Bayhan, Deniz Seki'yi ziyaret...

Haberi Oku