5. ve 6. yargı paketi yolda
banner286
Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin’in haberine göre, beşinci ve altıncı yargı paketlerinin yolda olduğu sinyali Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’dan geldi.

Dünyadaki İtalyan Girişimciler Konfederasyonu’nun (CIIM EurAsiaMed) dün İstanbul’da düzenlenen diyalog toplantısına katılan Babacan, Türkiye ekonomisinin önümüzdeki beş yıl içinde karşı karşıya kalabileceği risklerle ilgili bir soru üzerine, en büyük sorunun ekonominin yasal temelleri olduğunu ve hükümetin çerçevesini hazırlamaya başladığı “beşinci ve altıncı yargı reformu paketleriyle” bu sorunun üstesinden gelineceğini belirtti.

CIIM toplantısının ardından Hürriyet Daily News’ün sorularını da yanıtlayan Babacan, paketlerle ilgili detay vermekten kaçınarak, Adalet Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan bir şey söylemenin “uygunsuz” olacağını belirtti.

Reform paketlerinin sadece ekonominin yasal temelleriyle ilgili olmayacağını, ekonomi başlıkları da içereceğini ifade eden Babacan, yeni paketlerin açıklanma tarihinin henüz belirlenmediğini de sözlerine ekledi. Babacan, “siyasi atmosfer olgunlaştığında” paketlerin TBMM gündemine getirileceğini söyledi.

Adalet Bakanlığı’ndan ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
şengul 2 saat önce

örtulu af dediler bizi umutlandırdılar ne sonuç çıktı hiçbişey.kasıma kadar af çıktı çıktı çıkmazsa sıze oy yok.maddi manevı perişan olduk,sayın cumhurbaşkanı kendısıde yatmış bızı anlaması gerekırken umutmuş ogunlerını.çocuklarımızın gunahı ne.afff istiyoruzzz duyun sesimizii

Misafir Avatar
Yaralı 3 saat önce

yalvarırm af gelsin eşime 17 ay ceza verdiler oglumun boynu bükük kaldı ölüyoruz biz daha 10 gn oldu içeri gireli af varmı

Misafir Avatar
necla 1 gün önce

denetimli 2 yıl ne zaman olucak?açıkceza evlerinden kapalıya geçiş olduda ne oldu..rahatlatın şu mahkumu ya sanki açık cezaevleri boş..tıklım tıklım millet..açıkceza evleri kapalıdan beter..

Misafir Avatar
simge 1 gün önce

açıkcezaevlerine çözüm bulun..eften püften suça tıktınız içeri birde kapalıdan açığa mahkum yolluyorsunuz..cezaevlerine bu şekilde çözümmü bulduğunuzu sanıyorsunuz.

Misafir Avatar
beyhan 2 gün önce

bizim suçumuz açıkcezaevinde yatmakmı??kapalıdan açığa geçiyorlar da açıktan neden tahliye etmiolar.öncelik açık cezaevindekilerin hakkı bence...açık kapalı değil iş kimse o pislik yere düşmesin.Allah kurtarsın.

Misafir Avatar
gül 3 gün önce

yahu ne zamn çıkacak denetimli serbestlik 2 yıla..bu işte terslik var..açıkcezaevleri dolu birde kapalıdan açığa geçişler oldu..ok olsun ama açık cezaevlerindekilerde nefes darlığından ölücek.nefes alıcak yer yok..

Misafir Avatar
berna 3 gün önce

denetimli serbestlik 2 yıl olsun..

Misafir Avatar
Özgür çelikoglu 4 gün önce

af yok denetimli serbestlik 2 yıla çıkabilir yani son 2 yılı kalan dışarı çıkacak

Misafir Avatar
savaş tulu 3 gün önce @Özgür çelikoglu

merhaba benim abimde cezaevinde 2 yıl 4 ay ceza aldı ve şuan 9 ay içerde sizce bu yasa da yararlanır mı?

Beğenmedim (0)