GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
5. ve 6. yargı paketi yolda
Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin’in haberine göre, beşinci ve altıncı yargı paketlerinin yolda olduğu sinyali Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’dan geldi.

Dünyadaki İtalyan Girişimciler Konfederasyonu’nun (CIIM EurAsiaMed) dün İstanbul’da düzenlenen diyalog toplantısına katılan Babacan, Türkiye ekonomisinin önümüzdeki beş yıl içinde karşı karşıya kalabileceği risklerle ilgili bir soru üzerine, en büyük sorunun ekonominin yasal temelleri olduğunu ve hükümetin çerçevesini hazırlamaya başladığı “beşinci ve altıncı yargı reformu paketleriyle” bu sorunun üstesinden gelineceğini belirtti.

CIIM toplantısının ardından Hürriyet Daily News’ün sorularını da yanıtlayan Babacan, paketlerle ilgili detay vermekten kaçınarak, Adalet Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan bir şey söylemenin “uygunsuz” olacağını belirtti.

Reform paketlerinin sadece ekonominin yasal temelleriyle ilgili olmayacağını, ekonomi başlıkları da içereceğini ifade eden Babacan, yeni paketlerin açıklanma tarihinin henüz belirlenmediğini de sözlerine ekledi. Babacan, “siyasi atmosfer olgunlaştığında” paketlerin TBMM gündemine getirileceğini söyledi.

Adalet Bakanlığı’ndan ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
bıkkın 17 saat önce

ne zaman denetimli süresi uzuycak artık ya yeter lütfen denetimli uzasın af cıksın ..

Misafir Avatar
burkad 1 gün önce

artık af verin bu ülkeye 14yıldır bi ülkede af yapılmazsa 0 milletten ne bekliy0sunuz siz 0rdaki insanlar üst üste yatıy0r ...evlenmeyi bekliy0ruz 2yıldır cezaevinde şurda 5ayı kalmış ama 1qün bile bekleyecek halim kalmadı artık dilerim sizinde elinizin k0lunuzun baqlı kaldıqı qünler 0lur inşallah!!

Misafir Avatar
üzgün 2 gün önce

allah rıazası için 5 yıl indirim yapılsın.basit adli suçlara gelsin.tecavüz adam öldürme v.s gibi suçlara çıkmasın.ok ama indirim olsun.denetimliyi 5 yıl altı olanlara komple verin.lütfen.dua etmekten başka çaremiz yok.lütfen.

Misafir Avatar
Kubra 3 gün önce

S'a arkadaşlar şu 5 yargı paketi ne zaman açıklanaca ne olur haberi olan varsa söylesin allah hepimize sabır versin inşalh

Misafir Avatar
Yüzü gülmeyen 4 gün önce

Allah için af af af af yeter artık çektiğimy ya

Misafir Avatar
Yüzü gülmeyen 4 gün önce

Allah için af af af af yeter artık çektiğimy ya

Misafir Avatar
gül @mehtap 1 hafta önce

kesin bilgi mi mehtap hanim nerden duydunuz acaba 2 yıl olacağını

Misafir Avatar
mehtap 1 hafta önce

arkadaslar iki yila cikacak denetimli serbestlik bende esim icin bekliyorum cumhurbaskanin imzasiyla cikacak

Savcı Muammer Akkaş'tan ilk değerlendirmeler
25 Aralık soruşturmasına ilişkin verilen takipsizlik kararına ilk tepki, soruşturmanın görevden alınanan...

Haberi Oku