5. ve 6. yargı paketi yolda
Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin’in haberine göre, beşinci ve altıncı yargı paketlerinin yolda olduğu sinyali Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’dan geldi.

Dünyadaki İtalyan Girişimciler Konfederasyonu’nun (CIIM EurAsiaMed) dün İstanbul’da düzenlenen diyalog toplantısına katılan Babacan, Türkiye ekonomisinin önümüzdeki beş yıl içinde karşı karşıya kalabileceği risklerle ilgili bir soru üzerine, en büyük sorunun ekonominin yasal temelleri olduğunu ve hükümetin çerçevesini hazırlamaya başladığı “beşinci ve altıncı yargı reformu paketleriyle” bu sorunun üstesinden gelineceğini belirtti.

CIIM toplantısının ardından Hürriyet Daily News’ün sorularını da yanıtlayan Babacan, paketlerle ilgili detay vermekten kaçınarak, Adalet Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan bir şey söylemenin “uygunsuz” olacağını belirtti.

Reform paketlerinin sadece ekonominin yasal temelleriyle ilgili olmayacağını, ekonomi başlıkları da içereceğini ifade eden Babacan, yeni paketlerin açıklanma tarihinin henüz belirlenmediğini de sözlerine ekledi. Babacan, “siyasi atmosfer olgunlaştığında” paketlerin TBMM gündemine getirileceğini söyledi.

Adalet Bakanlığı’ndan ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.


banner283
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mutlu 14 saat önce

denetimli serbestlik uzasa ne olur...eşler analar çocuklar için.kimin nereye düşeceği belli değil.çaresiziz.

Misafir Avatar
adalet 2 gün önce

af ıstıoyoruz Allah afedıyor sız afetmıyorsunuz Allah rızası ıcın af

Misafir Avatar
hasan 2 gün önce

denetimli serbestlik bile yükselmedi..en fazla benim oyumdan olursun ama adilsizce çok uzun cezalar verilmiş insanlar var.ah almak adamın 2 yakasını bir araya getirmez.müslüman müslümana zulüm yapmamalı.

Misafir Avatar
inşaallah 2 gün önce

hangi devlet af yapacak onlar kendine devlet vatanı sömürüyolar vatanı

Misafir Avatar
Uğur 4 gün önce

5 gün önce suriye gibi bir ülke af çıkardı 2 gün önce libya çıkardı bizim ülkemize bakın bide ha rusya 1 ay önce çıkardı buyurun bakın bizimkiler ise erken seçim için fazla oy almak için bir sürü insanlar bir birini öldüyor

Misafir Avatar
adalet. 5 gün önce

çocuğum içerde ben dışarda ceza çekiyorum adalet istiyorum . çocuk yaşta işlenen suçlara ve kamu davalarına af istiyorum .. üniversiteli gençleri affedin. sayın başbakanım artık bizim davalarımızla ilgilenin suçsuz yere yatanların gençliğine yazık !

Misafir Avatar
fadik 6 gün önce

cezaevi kapısının önüne bir gelin hayatı öğrenin..cebinde son kalan bozuk paraları içerideki mahkumu için toplayan anne eş görün ki vicdanınız tazelensin..10 kuruşun ne kadr büyük para olduğunu bzim gözümüzle görün.

Misafir Avatar
hakverdi 7 gün önce

tasarı önerge çalışma neydi bunlar..çocukmu kandırıyorsunuz.seçim öncesi yok seçim sonrası cezamız bitecek be.daha sizde tık yok.insana önce vicdan lazım.seçimde görüşrüz byyyyy