GÜNDEM:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
5. ve 6. yargı paketi yolda
Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin’in haberine göre, beşinci ve altıncı yargı paketlerinin yolda olduğu sinyali Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’dan geldi.

Dünyadaki İtalyan Girişimciler Konfederasyonu’nun (CIIM EurAsiaMed) dün İstanbul’da düzenlenen diyalog toplantısına katılan Babacan, Türkiye ekonomisinin önümüzdeki beş yıl içinde karşı karşıya kalabileceği risklerle ilgili bir soru üzerine, en büyük sorunun ekonominin yasal temelleri olduğunu ve hükümetin çerçevesini hazırlamaya başladığı “beşinci ve altıncı yargı reformu paketleriyle” bu sorunun üstesinden gelineceğini belirtti.

CIIM toplantısının ardından Hürriyet Daily News’ün sorularını da yanıtlayan Babacan, paketlerle ilgili detay vermekten kaçınarak, Adalet Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan bir şey söylemenin “uygunsuz” olacağını belirtti.

Reform paketlerinin sadece ekonominin yasal temelleriyle ilgili olmayacağını, ekonomi başlıkları da içereceğini ifade eden Babacan, yeni paketlerin açıklanma tarihinin henüz belirlenmediğini de sözlerine ekledi. Babacan, “siyasi atmosfer olgunlaştığında” paketlerin TBMM gündemine getirileceğini söyledi.

Adalet Bakanlığı’ndan ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Yüzü gülmeyen 1 gün önce

Allah için af af af af yeter artık çektiğimy ya

Misafir Avatar
Yüzü gülmeyen 1 gün önce

Allah için af af af af yeter artık çektiğimy ya

Misafir Avatar
gül @mehtap 5 gün önce

kesin bilgi mi mehtap hanim nerden duydunuz acaba 2 yıl olacağını

Misafir Avatar
mehtap 6 gün önce

arkadaslar iki yila cikacak denetimli serbestlik bende esim icin bekliyorum cumhurbaskanin imzasiyla cikacak

Misafir Avatar
mustafa çakmakçı 6 gün önce

sayın cumhur başkanım sizden af bekliyorum siz koskoca cumhur başkanısınız eşim içerde ve çocukların feryadı beni öldürüyor allah rızası için bütün mahküm ayllerine af istiyoruz saygılarımla

Misafir Avatar
adsiz 7 gün önce

af istiyruz af bes yilalti

Misafir Avatar
Beklentilerimiz 1 hafta önce

yorumlara bakıyorum, şunlar çıksın bunlar çıkmasın deniyor. 2 yıl cezası kalan 2 yıl 3 yılı kalan 3 yıl denetimli serbestlik diyor. 10 yıl 15 yıl ceza alanlar ceza evlerinde sürünsün ölsünlermi, onların aileleri onların çocukları yokmu, sayın cumhurbaşkanım, cumhurbaşkanı herkesi kucaklayan tüm türkiyenin cumhurbaşkanı olacak, peki mahkum ve ailelerinin cumhurbaşkanı olmayacakmı. bu mahkum ve ailelerine bir şans vermenizi cenabı allahtan diler saygılarımı sunarım.

Misafir Avatar
çaresiz 1 hafta önce

sayın cumhurbaşkanım ve başbakanım 5 ve 6 ncı yargı paketinde af bekliyoruz. kck, pkk, dağdan inenler, silah bırakılanlar çözüm sürecinde hiç bir ceza almadan serbest kalacaklar, aileleriyle birlikte rahat ve huzurlu yaşayacaklar. peki cezaevinde yatan bizim eş ve çocuklarımızın durumları ne olacak, yıllardır eşinden, annesinden babasından, çocuklarından ayrı kalan mahkumların durumları ne olacak, bizlere yazık günah değilmi. lütfen bu kader mahkumlarınıda çözüm süreci içerisinde yer verilmesini ve onlarada bir af kapsamında, veya ceza indirimi çıkarılmasını arzuluyoruz. lütfen aaaaaaafffffff bekliyoruz. pkk, kck, balyozcu, ergenekoncular ve ailelerini sevindirdiğiniz gibi bizlerinde yüzünü güldürün lütfen ne olur.

Gaziantep'te 85 Arapça tabela kaldırıldı
Kentte yapılan denetimlerde ruhsatsız olarak işyeri çalıştırdığı saptanan 94 Suriyeli esnafın da uyarıldığını...

Haberi Oku