Ankara için lojman duyurusu
T.C.
ADALET BAKANLIĞI
İdari ve Mali İşler Dairesi BaşkanlığıSayı : B.03.0. İMİ.O.00.00.12/30 28/12/2012
Konu :Lojman başvurulan.......................... GENEL SEKRETERLİĞİNE

.......................... GENEL MLTJÜRLÜĞÜNE

.......................... BAŞKANLIĞINA

........................... BAŞSAVCILIĞINAAnkara merkezinde bulunan lojman tahsisi ile devamı niteliğindeki işlemler Hukuk İşleri Genel Müdürlüğünce yürütülmekte iken, Bakanlık Makamının 09/11/2012 tarihli Olur'larıyla söz konusu görevin Başkanlığımızca yerine getirilmesi uygun görülmüştür.

Başkanlığımızca yürütülen lojman tahsis işlemleriyle ilgili olarak, Kamu Konutları Yönetmeliği'nin 14. maddesi ve Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Konut Yönetmeliğinin 11. maddesi uyarınca kendisine konut tahsis edilmesini isteyenler tarafından verilecek başvuru beyannamelerinin her yıl Ocak ayı içerisinde değerlendirilerek lojman sıra cetvelinin düzenlenmesi gerektiğinden, 2013 Ocak ayı itibariyle Lojman Sıra Cetveli yeniden düzenlenecektir.


Bu itibarla;

1) Kendisine konut tahsis edilmesini isteyenlerin bir örneği ekte gönderilen ve www.imid.adalet.gov.tr isimli internet adresinde yayımlanan "Başvuru Beyannamesi'ni, Yönetmeliğin 14. maddesi ve Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Konut Yönetmeliğinin 11. maddesi uyarınca uygun bir şekilde doldurup, hâkim-savcı sınıfından olanların Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Açık Sicil Bürosu ile Gizli Sicil Bürosuna; personelin ise Personel Genel Müdürlüğü Açık Sicil ve Gizli Sicil Bürolarına onaylattırarak, Konut Tahsis Komisyonuna sunulmak üzere en geç 31 Ocak 2013 günü Başkanlığımızda olacak şekilde göndermeleri gerekmektedir.

2) Halen lojmanda oturan ve hâkim sınıfından olanların yer değişikliği taleplerinde 2013 yılı itibariyle de giriş tarihleri yerine puan sırası esas alınacak olup, yer değişikliği için ayrı bir liste oluşturulmayacaktır. Bu sebeple, lojmanda oturup yer değişikliği isteyen hâkim ve savcılar da başvuru beyannamesi dolduracaklardır.

3) Kamu Konutları Yönetmeliğinin 15. maddesi uyarınca lojman başvurusunda bulunanların şalisi ve mali durumlarında lojman puanlarına etki edecek bir değişiklik olduğunda (1) ay içerisinde bildirimde bulunmaları gerekmektedir. Bu durumda ilgililerin puan ve sıralan yeniden değerlendirilecektir.


4) Mevcut lojman sayısının yetersiz olması nedeniyle daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da sadece Bakanlık merkez teşkilatında görevli memurlar ile HSYK'da görevli memurlar lojman başvurusunda bulunabileceklerdir.

5) Kamu Konutları Yönetmeliğinin 9/4. maddesi uyarınca; daha önce (5) yıl veya daha fazla süreyle lojmanda oturan memurlara, diğer tüm talepler karşılanmış olmadıkça tekrar lojman tahsisi yapılmayacaktır.

6) Evlenmeden önce veya sonra eşlerden biri daha önce lojmanda oturmuş ise, diğer eş de lojmanda oturmuş sayılacaktır.

7) Memurlar beş yıllık bir süre için lojmana girdiklerinden, memurlarla ilgili olarak yer değişikliği suretiyle lojman tahsisi uygulaması yapılmayacaktır.


Keyfiyetin ilgililere imza karşılığında tebliğ edilmesini arz/rica ederim.

Ayhan CUREBAL
Hâkim Bakan a. Başkan


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.