Doğan TV'nin yürütmeyi durdurma talebi kabul edildi


Doğan TV'ye tebliğ edilen vergi cezasına ilişkin yürütmeyi durdurma talebi kabul edildi. Böylece Doğan TV, 1 milyar 48 milyon TL'lik vergi cezasını ödemeyecek.

Doğan Yayın Holding A.Ş.'nin Kamu Aydınlatma Platformuna(KAP) yaptığı özel durum açıklamasında, Doğan yayın Holdin'in bağlı ortağı Doğan TV Holding A.Ş.'nin talebi uygun bulunarak, vergi-ceza ihbarnamesinin yürütmesinin durdurulduğu kaydedildi. Açıklamada, Doğan TV Holding A.Ş.'ye tebliğ edilen 1 milyar 47 milyon 915 bin 388 TL tutarındaki 2 No'lu Vergi/Ceza ihbarnamesine dayanak teşkil eden İstanbul 3'üncü Vergi Mahkemesi Kararının Doğan TV Holding A.Ş. aleyhine sonuçlanan kısmına ilişkin olarak, Doğan TV Holding A.Ş.'nin yürütmenin durdurulması talebinin Danıştay tarafından kabul edildiğine ilişkin kararın, bugün Borsanın Birinci Seans kapanışının ardından öğleden sonra Şirket avukatlarınca teslim alındığı belirtildi. Açıklama şöyle denildi:

"Gelinen bu aşamada, Danıştay'ın söz konusu Kararı gereğince, Doğan TV Holding A.Ş.'ye tebliğ edilen 1 milyar 47 milyon 915 bin 388 TL tutarındaki 2 No'lu Vergi/Ceza İhbarnamesi'nin bu aşamada ödenmesi söz konusu olmayıp; davanın esastan görüşülmesine ise ayrıca devam edilecektir. Bilindiği üzere, bağlı ortaklığımız Doğan TV Holding A.Ş. tarafından, 2006 yılı Hesap Dönemi Kurumlar Vergisi ve Cezası ile ilgili olarak toplam 713 milyon 304 bin 328 TL tutarındaki davanın bağlı ortaklığımız Doğan TV Holding A.Ş. aleyhine sonuçlandığı 18 Ağustos 2010 tarihinde Şirketimiz tarafından kamuya açıklanmıştır. Takiben, söz konusu 713 milyon 304 bin 328 TL tutarını ve ayrıca bunun için hesaplanan 334 milyon 611 bin 60 TL tutarındaki gecikme faizi/karar harcını içeren toplam 1 milyor 47 milyon 915 bin 388 TL tutarındaki 2 No'lu Vergi/Ceza İhbarnamesinin bağlı ortaklığımız Doğan TV Holding A.Ş.'ye tebliğ edildiği ve Doğan TV Holding A.Ş.'nin aleyhine neticelenen söz konusu vergi dava sonucunu, yürütmesinin durdurulması talebini de içerecek şekilde, temyiz ettiği de yine Şirketimiz tarafından 20 Ağustos 2010 tarihinde kamuya açıklanmıştır. Diğer taraftan, 18 Ağustos 2010 tarihli açıklamamızda da yer aldığı üzere; Doğan TV Holding A.Ş. ve bağlı ortaklıklarında "kısmen lehte ve kısmen aleyhte' sonuçlanan diğer davalar ile ilgili olarak ise henüz tarafımıza yazılı bir tebligat yapılmamış olup, yazılı tebligat yapıldığı takdirde ayrıca açıklama yapılacaktır."(ANKA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.