İşte CHP'nin seçim şarkısı
Alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu şu anda CHP'lilere sesleniyor. İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

Hepinizi muhabbetle, yürekten selamlıyorum. Yaşanacak bir Türkiye umuduyla, beklentisiyle hepinizi yürekten selamlıyorum. Hiçbir ayrım yapmıyorum. Öğrenci, memur, köylü kentli, Karadenizli Egeli Anadolulu Trakyalı hepinize sesleniyorum, hepinizi yürekten selamlıyorum. Genç yaşlı demeden bütün milletime sesleniyorum. Sanat kültür dünyasına sesleniyorum. Hukuk dünyasına sesleniyorum. Gelin hep beraber yeni bir başlangıç yapalım, gelin hep beraber yaşanacak bir Türkiye inşa edelim. 
Düşünün bir daha düşünün, iki defa düşünün üç kez düşünün. 

13 yıl önce biz yoksullukla mücadele edeceğiz dediler, yasaklarla mücadele edeceğiz dediler. 

“6 MİLYON 700 BİN İŞSİZ, 13 MİLYON YOKSUL” 

Şimdi 6  milyon 700 bin işsiz, 13 milyon yoksul, prim borcu olduğu için ölüme terk edilen esnaf kardeşim, açlık sınırına dayanmış bir milyon insan, kızgın öfkeli gençlerimiz, korkmuş sinmiş bir medya, kimliğini ve kişiliğini yitirmiş iş dünyası. Sonuç bu. Bu tabloyu görüyorsak, bu tablo devletin resmi rakamlarına yansımışsa, bu tabloyu milletin vicdanına teslim ediyorum.

13. yıl sonunda ne oldu. Milletin polisle arasını açtılar, milletin devletle arasını açtılar, milletin dinle imanla arasını açtılar, sporla, sanatla arasını açtılar en önemlisi milletin milletle arasını açtılar.
Bu tablo düşündürücü bir tablo. Bu tabloyu Türkiye hak ediyor mu?

Komşularla sıfır sorun dediler, milletin komşularla arasını açtılar, bir komşumuz bile kalmadı. 

En acı olanı, Türkiye son altı yıldır 10 bin dolar barajını aşamamış, orta gelir tuzağına kapılmıştır. Türkiye büyümesini, kalkınmasını sağlayamıyor. Orta gelir tuzağından Türkiye’yi kurtarmalıyız. 
Biz bu tabloyu mu istiyoruz. Biz yaşanacak bir Türkiye istiyoruz.

“BU TABLOYU YAKIP GEÇECEĞİZ”

Karamsar bir tablo olduğunu biliyoruz ama asla umutsuz değiliz bu tabloyu yakıp geçeceğiz. Yaşanacak Türkiye’yi el birliğiyle kuracağız.

Bir seçim bildirgesi değil bir vizyon belgesi ortaya koyacağım.

Komşularına örnek olan bir Türkiye’yi anlatacağım. Yaşanacak bir Türkiye’yi kurmak için dört ayaklı bir strateji izleyeceğiz. Demokrasi, hukukun üstünlüğü, devletin saydamlığını göreceksiniz.

Türkiye ekonomik büyüklüğü itibariyle dünyanın 19. Ülkesi, iki yıl önce 17. Ülkeydi. 
İnsanı gelişmişlik endeksinde, 10: 20 30. 40. Sırada değiliz, tam 69. Sıradayız.

Türkiye’yi insani gelişmişlik endeksinde ilk 20’ye sokma hedefindeyiz. İnsani gelişmişlik endeksinde ilk 20 sırada yer alan ülkelerin tamamında kişi başına gelir en az 45 bin dolar

Eğer bir ülkede demokrasi yoksa, özgürlükler yoksa, can ve mal güvenliği yoksa orada büyüme ve kalkınmadan bahsedemezsiniz.

Türkiye orta gelir ve orta teknoloji tuzağındadır.

Gömleğin düğmelerini doğru iliklersek, devamı gelir.

Can ve mal güvenliği her şeyin önündedir. Can ve mal güvenliğinin güvencesi demokrasi ve hukukun üstünlüğüdür.

“YÜZDE 10 SEÇİM BARAJINI KALDIRACAĞIZ”

Ne yapacağız bunları sağlamak için:
-Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız, siyaset asla zenginleşme aracı olmayacak.
-12 Eylül askeri darbesinin mirası olan ve demokraside derin yaralar açan tüm yasaları tümüyle kaldıracağız.
-Yüzde 10 seçim barajını kaldıracağız, sözüm söz CHP iktidarında kalkacaktır bu.
-Milletin vekillerini milletin kendisi seçecek, lider sultasına son vereceğiz, lider sultası olmayacak artık.

TOPLANTIDAN NOTLAR
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday tanıtımını da yapacağı toplantı için, Ankara ATO kongre merkezi saatler öncesinden doldu. Oturacak yer bulamayan yüzlerce partili ayakta bekledi. 

İŞTE CHP'NİN SEÇİM BİLDİRGESİNİN TAMAMI

CHP'nin 2015 için seçtiği "Yaşanacak bir Türkiye için..." sloganıyla gerçekleştirdiği toplantı salonunda, sürekli alkış sesleri duyuldu. 

"Korkmayın, yılmayın, sinmeyin" yazılı dev bir pankartın CHP'lileri karşıladığı salonda, sık sık CHP'nin seçim kampanyasında kullandığı "alkışlıyoruz" sloganı da anons edildi. CHP'liler de bu slogana alkışlarla destek verdi.

"SIFIRLAMAK" CHP'NİN SLOGANI OLDU
CHP, seçim vaatlerinde, 17-25 Aralık döneminde çok gündeme gelen "sıfırlamak" kelimesini slogan olarak seçti. 
CHP'nin aile sigortasından, çalışanlara sağlanacak yeni haklara kadar her türlü seçim vaadi, "sıfırlayacağız" sloganıyla duyuruldu. 
CHP'nin seçim sloganları arasında, "aile sigortası ile geçim sorunlarını sıfırlıyoruz", "esnafın sorunlarını sıfırlıyoruz", "emeklilerin sorunlarını sıfırlıyoruz", "gençliğin sorunlarını sıfırlıyoruz" sloganları yer aldı

ESKİ GENEL BAŞKANLAR İÇİN ÖZEL ANONS, ATATÜRK'E, İNÖNÜ'YE, ECEVİT'E ÖZEL ALKIŞ...

CHP'nin seçim bildirgesinin açıklandığı toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. 
CHP'nin hayatını kaybeden Genel Başkanları, Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve Bülent Ecevit'in isimleri özel olarak anıldı. 
CHP'liler, iş kazalarında ölen işçiler, madenciler ve şehitler için de saygı duruşunda bulundu.

İŞİTME ENGELLİLER İÇİN DE İSTİKLAL MARŞI

CHP'nin aday tanıtımı yaptığı ve seçim bildirgesini açıkladığı toplantıda, İstiklal Marşı okunurken, sahnede, Marş'ın sözleri işitme engelliler için de işaret diliyle ayrıca ifade edildi.

KILIÇDAROĞLU, ALKIŞLAYARAK SALONA GİRDİ
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim bildirgesinin açıklandığı toplantıya, seçim kampanyasında kullanılan "alkışlıyoruz" sloganına uygun şekilde alkışlayarak girdi. 
Kılıçdaroğlu ile birlikte, salonu dolduran CHP'liler de dakikalarca alkışlayarak, AKP hükümetinin uygulamalarını protesto etti.

SEÇİM ŞARKISI; YAŞANACAK BİR TÜRKİYE
Toplantıda, CHP'nin seçim şarkısı da tanıtıldı. 
"Yaşanacak bir Türkiye" başlığı altındaki seçim şarkısının sonunda da, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendi sesinden "yaşanacak bir Türkiye sözü veriyorum" sözleri yer aldı.

BAYKAL'IN ADI ANILMADI
CHP'nin seçim bildirgesini açıkladığı toplantıda, halen hayatta olan eski Genel Başkanların adı anılmadı. Sadece Atatürk, İnönü ve Ecevit'in adları anıldı, aralarında CHP'nin Antalya adayları arasında olan Deniz Baykal'ın da olduğu, halen hayatta olan eski genel başkanlara ise sadece "eski Genel Başkanlarımız" hitabı yapıldı, adları tek tek anılmadı

KILIÇDAROĞLU'NUN SÖZLERİ "BAŞBAKAN KEMAL" SLOGANLARI İLE KESİLDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim bildirgesini açıkladığı toplantıda kürsüye, yine CHP'nin bu seçimlerde kullanmakta olduğu "alkışlıyoruz" sloganına uygun olarak alkışlayarak geldi. 
Kılıçdaroğlu'nun konuşması sık sık "Başbakan Kemal" sloganları ile kesildi 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.