MEB Yönetici Atama Yönetmeliğine aynı gün dava
 Bilindiği üzere, 27.01.2016 tarih ve 29606 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli EğitimBakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik ile 06.10.2015 tarih ve 29494 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmeliğin 6., 24. ve 26. Maddelerinde değişiklik yapılmıştır. 06.10.2015 tarihli yönetmelikte müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirmelerinde yazılı sınav şartı aranmakta iken, hala bu görevleri yapmakta olan kişilerin görev süresinin uzatılması için yazılı sınav  şartının kaldırılmış olmasının gerekçesi anlaşılamamaktadır(!)

Türk Eğitim Sen olarak, 27.01.2016 tarih ve 29606 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliğin; 2. maddesi ile;  06.10.2015 tarih ve 29494 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmeliğin 24. maddesine eklenen 5. Fıkranın  ve aynı yönetmeliğin 26. maddesinin değiştirilen 3. Fıkrasının iptali istemiyle Danıştay nezdinde dava açmış bulunmaktayız. 

MEB Yönetici <a href=https://www.kamugundemi.com/Atama-haberleri.html title='Atama haberleri'><strong>Atama</strong></a> Yönetmeliğine ŞOK Dava!MEB Yönetici Atama Yönetmeliğine ŞOK Dava!MEB Yönetici Atama Yönetmeliğine ŞOK Dava!MEB Yönetici Atama Yönetmeliğine ŞOK Dava!MEB Yönetici Atama Yönetmeliğine ŞOK Dava!MEB Yönetici Atama Yönetmeliğine ŞOK Dava!

kamupostası

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
doğrucu 1 yıl önce

Bir eğitim sendikası da yalan bilgiye dayalı dava açarsa işimiz zor vAllahi.
1-Müdür inhasıyla atanan tüm yöneticiler sadece birinci yılını doldurdu ve onlar için 2019'a kadar süre uzatımı ihtiyacı yoktur.
2- Şu anda görev süresi dolan tüm yöneticiler 2012 yılında sınavla, puan üstünlüğüne bağlı olarak ve herhangi bir süre kısıtlaması olmadan atanan yöneticilerdir.
3- Şu an için yapılacak olan da sınavla süresiz olarak atanan yöneticileri en fazla 4 yıl daha sınavla atandığı okulunda görevini uzatma işlemidir.
4- Sendika itiraz ederek hangi hakkaniyeti sağlamış oluyor merak ediyorum.