Adalet Bakanlığı promosyon anlaşmasını merkezden yapacak
 T.C.

ADALET BAKANLIĞI

İdari ve Mali İşler Dairesi BaşkanlığıSayı : B.03.0. İML0.00.00.05/598/2556 13/06/2012

Konu: Banka SözleşmesiCUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

BÖLGE İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA

GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

BAŞKANLIĞINABakanlığımız "Banka Promosyon ve Bankacılık Hizmet Sözleşmesi" süresi 15/09/2012 tarihinde dolacaktır. Bakanlık, Adli - idari Yargı Birimleri ve Taşra Teşkilatı ile Bağlı Kuruluş harcama birimleri adına yeni hizmet sözleşmesini yapmak üzere Müsteşarlık Makamından alınan 08/06/2012 tarih ve 05/542/2338 sayılı Olur ile Başkanlığımıza yetki verilmiştir. Bu sebeple yukarıda belirtilen birimlerin ayrıca bankalar ile sözleşme yapmamaları gerekmektedir.

Bakanlığımız Merkez, Adli - İdari Yargı Birimleri ve Taşra Teşkilatı ile Bağlı Kuruluş harcama birimleri adına Başkanlığımızca banka promosyon ve bankacılık hizmet ihalesi 26.06.2012 tarihinde yapılacaktır. İhale sonucunda ihaleyi kazanan banka ile Başkanlığımız tarafından bütün birimleri kapsayacak şekilde tek sözleşme imzalanacaktır. Bu sözleşme duyuruyla bütün birimlere gönderilecektir.

Sözleşme süresi 15/09/2012 tarihine kadar dolan tüm yerlerin sözleşmelerini yenilememeleri, sözleşme bitim tarihinden önce yasal süre içerisinde sözleşme yaptıkları bankalara "sözleşme bitiminde sözleşmenin yenilenmeyeceğine" ilişkin ihtar çekilmesi, sözleşme süresi 15/09/2012 tarihinden soma dolacak yerlerin ise Başkanlığımız ile irtibata geçmeleri hususunu bilgilerinize arz/rica ederim.

Hakim Bakan a. Başkan
Ayhan CUREBAL

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yakup Ergezer 6 yıl önce


Önce havuzlarımız gasp edildi, sesimiz çıkmadı; 2013 yılından itibaren fazla çalışma ücretlerimiz kaldırılıyor yine sesimiz çıkmadı, nöbet ücretlerimiz kaldırıldı, servis ve yemek ücretlerimize zam üstüne zam yapıldı sesimiz çıkmadı. Sessiz kaldıkça her geçen günümüz bir öncesinden kötüye gitmek; Yargı çalışanları olarak bir çok konuda haklarımız gasp edilmektedir.
Şimdi sıra banka promosyonlarına geldi. Kapalı kapılar arkasında, adete yangından mal kaçırır gibi, tek elden, çalışanların bilgisi dışında imza atıldı. Adalet Bakanlığı merkez ve taşra birimleri Vakıflar Bankasına peşkeş çekildi. Adalet Bakanlığı haricinde hiçbir bakanlık merkezi olarak protokol imzalamamıştır. İmzalanan bu protokol 5 yıl öncesinde imzalanandan daha da geridir. Adil ve hakkaniyet ilkelerine aykırı haksız ve adil olmayan bu protokolü kabul etmek mümkün değildir