HSYK kararları Resmi Gazete'de
Buna göre, İkizdere İlçesi'nin Kalkandere Adliyesi yargı alanından çıkartılarak Rize Adliyesi yargı alanına bağlandı. Alaşehir Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanında bulunan Eşme Adliyesi ise Uşak Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanına bağlanmasına karar verildi. Kurul ayrıca, bazı kadastro mahkemelerini merkez kadostro mahkemesi olarak belirledi. Kadastro mahkemesi teşkilatı kaldırılan mahallerde bulunan dosyaların herhangi bir karara gerek kalmaksızın bulunduğu safhadan devam edilmek üzere, yargı alanı olarak bağlandıkları yerlerdeki kadastro mahkemelerine gönderilecek. Mahkemelerin devir işlemleri gerçekleşinceye kadar dosyalarla ilgili olarak mevcut işlemler devam ettirilecek.

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulunun 22/5/2013 Tarihli ve 460 Sayılı Kararı

HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU KARARI

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanlığından:

HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU

GENEL KURUL KARARI

             Karar Tarihi   : 22/5/2013

             Karar No       : 460

             1- Ek-1 listenin "A" sütununda bulunan mahaldeki kadastro mahkemelerinin merkez kadastro mahkemesi olarak belirlenmesine, "B" sütununda bulunan mahallerdeki kadastro mahkemelerinin, "A" sütunundaki karşılığına gelen ve merkez kadastro mahkemesi olarak belirlenen mahallerdeki kadastro mahkemesinin yargı çevresine dahil edilmesine, "B" sütununda yer alan mahallerdeki kadastro mahkemelerinin kaldırılmasına,

             2- Ek-2 listede bulunan mahallerdeki kadastro mahkemelerinin, yargı çevresi değişikliği olmaksızın, faaliyetlerine aynen devam etmesine,

             3- Kadastro mahkemesi teşkilatı kaldırılan mahallerde bulunan dosyaların herhangi bir karara gerek kalmaksızın bulunduğu safhadan devam edilmek üzere, yargı alanı olarak bağlandıkları yerlerdeki kadastro mahkemelerine gönderilmesine, buna ilişkin tarihin Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi tarafından belirlenmesine, devir işlemleri gerçekleşinceye kadar mahkemelerdeki dosyalarla ilgili olarak mevcut işlemlerin aynen devam ettirilmesine karar verilmiştir.

Ekleri

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulunun 12/6/2013 Tarihli ve 464 Sayılı Kararı

HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU KARARI
 

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanlığından:

HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU

GENEL KURUL KARARI

             Karar Tarihi   : 12/6/2013

             Karar No       : 464

İkizdere İlçesinin Kalkandere Adliyesi yargı alanından çıkartılarak Rize Adliyesi yargı alanına bağlanmasına karar verilmiştir.
 

 Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulunun 12/6/2013 Tarihli ve 465 Sayılı Kararı

HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU KARARI
 

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanlığından:

HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU

GENEL KURUL KARARI

             Karar Tarihi   : 12/6/2013

             Karar No       : 465

Eşme Adliyesinin Alaşehir Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanından çıkartılarak Uşak Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanına bağlanmasına karar verilmiştir.
 


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.