İstanbul Barosu olağanüstü genel kuruluna çağrı
İstanbul Barosu'ndan "Savunma dimdik ayakta" ilanı 
İstanbul Barosu olağanüstü genel kurul için "Savunma dimdik ayakta" ilanı verdi. "Adalet de olacak" başlığı ile yayınlanan ilanda, "Biz yargının asli unsuruyuz. Adliyelerde, duruşma salonları da bizimdir. Biz egemenlere karşı adalet mücadelesinden geliyoruz. Bedeli ne olursa olsun "bağımsız yargı ve hukukun üstünlüğü' için mücadeleye devam edeceğiz" denildi.

İstanbul Barosu tarafından yayınlanan olağanüstü genel kuruluna çağrı şöyle;
Olağanüstü Genel Kurul, 17 Mart 2013 Pazar günü saat 10.00’da Haliç Kongre Merkezi Haliç Salonunda toplanacak. İstanbul Barosu üyesi avukatlara gönderilen çağrıda şöyle denildi:

Sayın Meslektaşım,

Baromuz Yönetim Kurulu’nca aşağıda belirtilen gündem maddesini görüşmek üzere; 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nun 83 ve 84. maddeleri gereğince, İstanbul Barosu Genel Kurulu’nun Olağanüstü Toplantıya çağrılmasına 07.02.2013 günlü Yönetim Kurulu toplantısında karar verilmiştir. 
Olağanüstü Genel Kurul, 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nun 87. maddesi gereğince, 29973 kişilik mevcudun yarıdan bir fazlasını oluşturan 14987 üyenin katılmasıyla 10.03.2013 Pazar günü saat 10.00’da Haliç Kongre Merkezi Haliç Salonu’nda toplanacaktır.

10.03.2013 Pazar günü gerekli çoğunluk sağlanmazsa aynı maddenin 2. fıkrası gereğince toplantı mevcudun %10’nu oluşturan 2997 üyenin katılmasıyla 17.03.2013 Pazar günü aynı yer ve aynı saatte yapılacaktır. 

Olağanüstü Genel Kurul Toplantısına katılmanızı ve Baro kimliğinizi yanınızda bulundurmanızı önemle rica ederim.

Saygılarımla.

Av. Doç. Dr. Ümit KOCASAKAL

İstanbul Barosu BaşkanıOlağanüstü Genel Kurula Türkiye Barolar Birliği Başkan, Yönetim Kurulu ve tüm organları, tüm baro başkanları, ülkedeki tüm avukatlar, hukuk fakültesi dekan ve öğretim üyeleri, ulusal ve uluslararası hukuk kurumları da davet edildi. Tek gündem maddesiyle toplanacak Olağanüstü Genel Kurulun sonunda bir SONUÇ BİLDİRGESİ yayınlanacak.

Olağanüstü Genel Kurul’un gündemi şöyle: 

1.    Açılış

2.    Bir başkan, bir başkan vekili ve iki üyeden oluşacak Genel Kurul Başkanlık Divanı seçimi,

3.    Saygı duruşu,

4.    Baro Başkanının açış konuşması,

5.    Son dönemlerde avukatlara, avukatlık mesleğine, meslek onuruna, Barolara ve özellikle Baromuza yönelik saldırıların, hukuksuzlukların, sindirme ve yıldırma girişimlerinin yoğunlaşması, tahammül edilemez tehditkâr boyutlara ulaşması ile ilgili durumun Genel Kurula arzı, tartışılması ve yapılması gerekenlerin belirlenmesi,

6.    Sonuç bildirgesinin okunması ve oylanması,

7.    Dilek ve temenniler.

hukukihaber.net
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
suat 5 yıl önce

bu haber sitesi bu adamın yayın organı görevini mi yapıyor nedir bu

Avatar
av. erdem bekiroğlu 5 yıl önce

hukuki haber sitesi çok okunan ve takip edilen bir site fakat taraf tutma gibi bir niyeti varsa tutulmaz. bu site ne baronun ne hakimin ne de bir kurum ya da kuruluşun tarafında olmamalıdır. tarafsız olmalıdır haberleri olduğu gibi aktarmalı. umıt kocasakalın reklamını yaparak değil...

Avatar
Stajyer 5 yıl önce

türkiye'nin en büyük barosunun resmi internet sitesindeki duyurular yayinlanmis. baktım icerik aynı. hukukihaber sitesi objektif bir site bana göre. yorum katılmamış.