İSTANBUL VE İZMİR'DEN KOLCUOĞLU'NA DESTEK
İSTANBUL VE İZMİR BAROLARININ TBB GENEL KURULUNA İLİŞKİN ORTAK AÇIKLAMASI

25-26 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak TBB Genel Kuruluna egemen olması beklenen tartışma konularına, seçim süreci içinde yeterince yoğunlaşılamamış olması karşısında kaygı duyan Barolarımız aşağıdaki ortak açıklama çerçevesinde oluşturdukları işbirliğini hukuk kamuoyunun dikkatine sunmaktadır.

Geride bıraktığımız zaman dilimi, siyasal iktidarın yargı üzerindeki baskısının en yoğun biçimde yaşandığı süreç olarak gelişmiştir. Bu süreçte kuşatılan yargı içinde savunma ayağına yönelik olarak geliştirilen sindirme stratejisinin başarıya ulaşması, Baroların ve Türkiye Barolar Birliğinin susturulması ile olasıdır.

Barolarımız seçim sürecinde,  gündemin ağırlığının bu tartışmaları içermesi yerine, tercih edilecek isimler üzerinden geliştirilmesinden kaygı duymaktadır.

Bu noktadan hareketle, savunma mesleğinin geleceğini biçimlendirecek çok önemli bir dönemeçte bulunduğumuzun bilinci ile hareket eden Barolarımız,  ortaklaşa oluşturacakları yönetim anlayışı ve listesi ile kucaklayıcı ve demokratik bir anlayışı egemen kılmanın ortak kanısına varmışlardır. Bu ortak kanı, mesleğimizin geleceği ve meslek sorunlarımıza ilişkin duyarlılıklarımızın yansıtılmasına yöneliktir.

Barolarımız, bu idealde ortaklaşan Barolar ve Delegeler ile birlikte,  TBB’nin demokratik ve katılımcı bir modelle yönetilmesine katkı vereceklerdir. Bu katkı,  “mücadele” algısını temel yaklaşım olarak belirleyen direngenliği ile mesleğimizin hakettiği etkinlik noktasına taşınmasına katkı verecektir.

Bu amaçla, 25-26 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak TBB Genel Kurulunda Başkan Adayı olarak Av.Kazım Kolcuoğlu ve listesine destek verilecektir.

Hukuk kamuoyuna saygı ile sunarız.


İSTANBUL  BAROSU BAŞKANLIĞI - İZMİR BAROSU BAŞKANLIĞI

hukukihaber.net
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.