Kamu avukatlarından tam sayfa ilan

İşte ilan metni:

SAYIN BAŞBAKANIMIZA,

HÜKÜMETİMİZE VE KAMUOYUNA

KAMU AVUKAT VE HUKUKÇULARI OLARAK SADECE "HAKKIMIZI" ARIYORUZ, 'İMTİYAZ' DEĞİL HAKKANİYETE UYGUN "İYİLEŞTİRME" İSTİYORUZ.

Bizler; kamuda çalışan 5 bine yakın Avukat, Hukuk Müşaviri, Muhakemat Müdürü ve Hukuk İşleri Müdürü gibi unvanlara sahip 'hukukçular'olarak, yıllardır "ötelenen" özlük haklarımızın iyileştirilmesini esas alan bir "HAK ARAYIŞI" içindeyiz.

Başka meslek gruplarına 'çekincesiz' sunulan 'özlük hakları ve iyileştirmeler' kamu avukat ve hukukçularına yıllardır verilmemektedir. Diğer meslek gruplarına ayrı ayrı pek çok kalemde tazminatlar 'cömertçe' verildiği halde, bizler bu haklardan yıllardır mahrum bırakılmış bulunmaktayız.

Yargı mercileri önünde Devletimizin hak ve menfaatlerini savunduğumuz ve devleti temsil ettiğimiz halde, 'STATÜ' ve 'ÖZLÜK HAKLARI' açışından, benzer kariyer meslek gruplarına verildiği şekliyle 'ek gösterge, özel hizmet ve makam tazminatı' gibi haklardan yararlandırılmıyoruz.

Bir yönüyle bizler, kamunun gizli 'MAĞDUR' evlatlarıyız.

'İmtiyaz' değil, yaptığımız görev ve temsile uygun şekilde 'KIYMET' ve 'İTİBAR' görmek istiyoruz.

Kamu avukat ve hukukçuları olarak, çalışırken 2500-3000 TL arasında aylık maaş almaktayız. 25-30 yıl çalıştıktan sonra EMEKLİ olduğumuzda ise elimize 1300-1500 TL civarında maaş geçmektedir.

BUNDAN DOLAYI;

Kamu avukat ve hukukçularının mali ve özlük haklarının, mesleğin önemine ve hukukçu saygınlığına yakışır şekilde yeniden düzenlenmesini,

Yıllar içinde birikmiş sorunlarımızın ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASINI,

Bu çerçevede kamuda çalışan avukat ve hukukçuların;

- A Grubu kariyer meslek sınıfına alınmalarını,

- Ek göstergelerinin en ez 3600'e çıkartılmasını,

- 2000 makam tazminatı verilmesini,

- Diğer meslek grupları gibi mesleğe 8 . dereceden başlatılmalarını,

- Özel hizmet tazminatı oranlarının avukatlar için %200'e, Hukuk Müşaviri, Muhakemat Müdürü ve diğer hukuk işleri müdürleri için %230'a çıkartılmasını,

- 666 sayılı KHK ile 375sayılı KHK'ye ekli I Sayılı cetvelin A- l sıra nolu maddesinin (g) alt bendine Muhakemat Müdürü ve hukuk isleri müdürlerinin de eklenmesini, A-5 sıra nolu maddesindeki oranların , 170-160- 150 olarak düzenlenmesini,

- Yapılacak bu iyileştirmelerden emekli olanların da yararlandırılmasını,

- İş yükü ve strese karşı güvence teşkil edecek olan 'mesleki sorumluluk sigortası' konusunda, bir an önce hakkaniyete uygun bir çalışma yapılmasını,

- Tahsil edildikçe ödenen vekalet ücretinin teşvik edici bir seviyeye çıkartılmasını istiyoruz.

Sayın BAŞBAKANIMIZIN ve HÜKÜMETİMİZİN bu sesimize kayıtsız kalmayacağına, kamuda çalışan avukat ve hukukçuların yaşamakta oldukları SORUNLARA ÇÖZÜM GETİRECEĞİNE inanıyor, tüm meslektaşlarımızın '5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜNÜ' kutluyoruz.

Saygılarımızla.

KAMUDA ÇALIŞAN AVUKAT VE HUKUKÇULAR


memurlar.net

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hasan tahsin 4 yıl önce

bu ilan kimsesiz kamu avukatları adına verilmiş ilk kurşun niteliğinde bir ilandır..başta kamu avukatları olmak üzere tüm mağdur kamu çalışanlarının hak ettikleri o adalet gününe ulaşmaları dileğiyle..

Avatar
Ersen Gürpınar 4 yıl önce

cumhuriyetin kazanımlarını kendi kazanımı olarak gören imtiyazlılar yüzünden çalışanların büyük bölümü emeklerinin alın terlerinin karşılığını alamıyorlar her kurum kendi personelini koruyup kollarken tsk. subaylar dışında kalan personeline önyargılarla ayrımcılık ve adaletsizlik uyguluyor bu adaletsizliğe bir örnek : bir üniforması kefen olan assubaylar büro memurları ile ayni statüde birçok kamu görevlisinden daha alt kademeden göreve başlatılıyor sosyal,ekonomik ve insani haksızlıklar yapılıyor. i̇mtiyaz değil adalet istiyoruz diyenlerin seslerine kulak verilmeli çünki adalet herkes için gereklidir bu nedenle hukuk çalışanlarının assubaylar olarak yanlarındayız

Avatar
HAKKI GÜNAY 4 yıl önce

bu teşkilatta sadece avukatlar değil,onların eli ayağı,gözü,kulağı olan sevgili memurlar var.birde onların gasp edlen hakları içinde bir şeyler yapılsa daha verimli çalışma ortamı olur.ne yazık ki genel müdürlerimiz hiç bir zaman bu memur kesimi dikkate almadılar.hep gözardı edildiler.emekli olan memurlarada bazı hakların verilmesi gerekmektedir.zaten bazı özlük hakları maddi yönden kesilmiş olup,çıplak maaşa çalışışmaktadırlar.bunların düzenlemelerde dikkate alınır.inşallah..

Avatar
Melike Çakıroğlu 4 yıl önce

Bir kısım kamunun kendisi bile kamu avukatlarının ne yaptığını bilmiyor .Hazine avukatı hemen hemen her Bakanlığın ve pek çok resmi kurumun her çeşit davasını takip eder .Devamında icrası tahsilatı.. Her an uyanık olmalıdır çünkü masası günlü ve süreli evrakla doludur.Duruşmaya gider keşfe gider evrak bulur bilgisayarda yüz çeşit yazıyı kendisi yazar.Bu arada Kayyumluk vekilliği yapar.Görev yaparken zaman zaman tehdit alır hakarete maruz kalır.piskoatlara dava açar bunlardan tahsilat yapmaya çalışır .Aklın alamayacağı kadar değişik davası vardır-babalık davası-gibi.çoğumuz eş durumu nedeniyle Ülkenin değişik bölgelerinde üstelik 2 veya 3 ilçeye bakarak görev yaptık.36 yıldır bu mesleği yapan biri olarak emekli olmak istesemde maaşların yetersizliği yüzünden ayrılmak istemiyorum Pek çok avukat arkadaşım aynı durumda.Bu durum düzeltilse bizler ayrılsak yeni gelen genç avukatlara yer açılsa ... Malesef bizim sesimizi duymak istemiyorlar ..