Avukatlık staj süresi yıllık izin süresi hesabında dikkate alınır mı?

Devlet Personel Başkanlığının 13.08.2014 tarih ve 4168 sayılı görüş yazısında "Avukatlık stajında geçen sürelerin, 657 sayılı Kanunun 36/C-3 maddesi kapsamında kazanılmış hak aylığında değerlendirilmesi mümkün bulunmadığından yıllık izin sürelerin hesabında da dikkate alınamayacağı mütalaa edilmektedir." açıklaması yapılarak,

Bakanlıklarda ve bağlı kurmlarda görev yapan avukat personelin avukat olmadan önce avukatlık staj sürelerinin yıllık izin süresi hesabında dikkate alınamayacagı açıklandı.

Bu durum, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 20.10.2014 tarih ve 4682278 sayılı yazıları ile tüm il milli eğitim müdürlüklerine bildirildi.


memurlar.net

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.