TSK'da tarihi değişiklik
Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Yönetmeliğinin 29' inci maddesinin “Hastaneden hava değişimi alarak veya çürük raporu ile taburcu edilenler hastane tarafından doğruca memleketlerine gönderilir…” şeklindeki ikinci fıkrasında yer alan “çürük” ibaresi “Askerliğe Elverişli Değildir kararlı sağlık” olarak değiştirildi.

Ayrıca, aynı Yönetmeliğin 382'nci maddesinin ikinci fıkrasının (g) bendinde yer alan “özürlü” ibaresi “engelli” olarak, 709 uncu maddesinin birinci fıkrasının (4) numaralı bendinde yer alan “sakatlanan” ibaresi “engelli hale gelen” olarak değiştirildi.

ÖZÜRLÜ DEĞİL ENGELLİ

Öte yandan 26027 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Subay ve Astsubay Atama Yönetmeliğinin 31 inci maddesinin yedinci fıkrasının birinci cümlesinde yer alan “özürlülük” ibaresinin “engellilik” ve dördüncü cümlesinde yer alan “Özürlü” ibaresinin “Engelli” olarak, 27958 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinin de 19'uncu maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “sakatlık” ibaresinin “engellilik” olarak değiştirilmesine karar verildi. Bunlara ilişkin yönetmelik değişiklikleri de Resmi Gazete'de yayımlandı.

27 Ekim 2013  PAZAR
 
Resmî Gazete
 
Sayı : 28804
 

YÖNETMELİK

 

Millî Savunma Bakanlığından:

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ İÇ HİZMET YÖNETMELİĞİNDE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK


MADDE 1 – 6/9/1961 tarihli ve 10899 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Yönetmeliğinin 291 inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “çürük” ibaresi “Askerliğe Elverişli Değildir kararlı sağlık” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 382 nci maddesinin ikinci fıkrasının (g) bendinde yer alan “özürlü” ibaresi “engelli” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 709 uncu maddesinin birinci fıkrasının (4) numaralı bendinde yer alan “sakatlanan” ibaresi “engelli hale gelen” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 5 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Savunma Bakanı ve İçişleri Bakanı birlikte yürütür.

 
 

YÖNETMELİK
 

Millî Savunma Bakanlığından:

SUBAY VE ASTSUBAY ATAMA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK


MADDE 1 – 18/12/2005 tarihli ve 26027 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Subay ve Astsubay Atama Yönetmeliğinin 31 inci maddesinin yedinci fıkrasının birinci cümlesinde yer alan “özürlülük” ibaresi “engellilik” ve dördüncü cümlesinde yer alan “Özürlü” ibaresi “Engelli” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Savunma Bakanı ve İçişleri Bakanı birlikte yürütür.
 


YÖNETMELİK

Millî Savunma Bakanlığından:

SÖZLEŞMELİ ERBAŞ VE ER YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 8/6/2011 tarihli ve 27958 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinin 19 uncu maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “sakatlık” ibaresi “engellilik” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Savunma Bakanı ve İçişleri Bakanı birlikte yürütür.

 

Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmî Gazete'nin

Tarihi

Sayısı

8/6/2011

27958

Yönetmelikte Değişiklik Yapan Yönetmeliklerin Yayımlandığı Resmî Gazete'nin

Tarihi

Sayısı

1-

5/1/2013

28519

2-

19/6/2013

28682

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.