İhtiyati haciz başvuru dilekçesi örneği
İSTANBUL ( ) ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

İHTİYATİ HACİZ TALEBİNDE

BULUNAN (ALACAKLI)     :…………………..(T.C Kimlik No:…………………)

VEKİLİ                                  :Av.
KARŞI TARAF (BORÇLU) :……………………. (T.C Kimlik No:…………………)
……………………………./İST

KONU                              : İhtiyati haciz isteminden ibarettir.

ALACAK MİKTARI           : 30.000,00 TL

AÇIKLAMALAR                 :
1- Borçlu…………tarafından müvekkile verilen ……….. vadeli, 10.000 TL bedelli, …………….. vadeli 10.000,00 TL bedelli, ………….. vadeli, 10.000 TL bedelli toplam 30.000,00 TL bedelli 3 adet senet, vadesinde ödenmemiştir.
2- Borçlunun mal kaçırma ve adres değiştirme ihtimali bulunduğundan, Sayın Mahkemenizce uygun görülecek teminat karşılığı, borçlunun, borca yeter miktarda menkul, gayrimenkulleri ile 3. Şahıslardaki hak ve alacaklarının haczi, menkullerin muhafazası için ihtiyati haciz talep etme zarureti hasıl olmuştur.

HUKUKİ NEDENLER     : TTK sair yasal mevzuat

DELİLLER                          : ………….. vadeli, 10.000,00 TL bedelli, …………..vadeli, 10.000,00 TL bedelli, ………….. vadeli, 10.000,00 TL bedelli 3 adet senet aslı, sair her  türlü yasal delil.

SONUÇ VE İSTEM           : Yukarıda arz ve izah olunan nedenlerle, Borçlunun, borca yetecek miktarda menkul, gayrimenkulleri ile 3. Şahıslardaki hak ve alacaklarının uygun bir teminat karşılığı ihtiyaten haczine karar verilmesini vekaleten saygılarımla talep ederim.

İhtiyati Haciz Talep Eden

             Vekili
Av…………………

Eki: Onaylı vekaletname sureti

        Senet fotokopileri

Not: Senet asılları, mahkeme kalemine ibraz edilecektir.

>> İhtiyati haciz dilekçesi nasıl hazırlanır?


Hukukitavsiyeler

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.