Tv8 Ankara Temsilcisi Erkan Tan’ın sunduğu, Erkan Tan ile Başkent’ten programında MHP Genel Sekreteri, Ankara Milletvekili Cihan Paçacı Hükümeti sert eleştirdi.

DEVLET TERÖRİSTLE GÖRÜŞÜYOR, TERÖRİST BAŞI HAPİSANEDEN ÖRGÜTÜ YÖNETİYOR
Cihan Paçacı, “Sayın Başbakan Kayseri’de, gizli görüşme iddiasını ortaya atanlar için şerefsiz dedi. Kimin şerefli, kimin şerefsiz olduğunu göreceğiz. Bu sözler hayali olarak söylenmez. Devlette hiçbir şey gizli kalmaz. Dün bir gazetede kendi Danışmanı da açıkladı zaten. Saklamanın amacı yok. Yanlış olan, hapishaneden örgütünü yönetmesinde. Nasıl yönettirirsin? Nasıl gidip görüşürsün? Devlet, teröristle görüşmez; onunla mücadele eder ama Ak Parti’nin getirdiği nokta bu. ‘Anayasa’ denilen aldatma paketinin de temelinde bu yatıyor” dedi.

YASAMA, YÜRÜTME YANDAŞ: GERİYE SADECE YARGI KALDI
AK Parti  yöneticilerinin aldatmada, kandırmada uzman olduğunu söyleyen Paçacı, “Kendi medyamızı kurarız. Bizi destekleyecek köşe yazarları buluruz. Sözde aydınların cebine para veririz... Bu güne kadar yaptıkları bu. Yasama,Yürütme, Üniversite, medyanın büyük bölümü yandaş. Kendisine muhalefet edecek kimseyi bırakmadı. Devletin Valisi, Ak Parti’nin İl Başkanı; Kaymakamı İlçe Başkanı oldu. Ordu için Ergenekon dediler. Geriye yargının kendisi kaldı” diye konuştu.

AYAKLARINA DOLANAN BİR YARGI VAR
“Yargı, yandaş olursa rejimin adını yeniden tarif etmemiz gerekir. Devlet çöker” diyen Paçacı, “Ayaklarına dolaşan bir yargı var. Önünü tamamen açmak istiyorlar. Eğer yargı da yandaş hale gelirse diktatörlüğe gider. Yargı, yasama, yürütme sende. Bu rejimin adı ne? Anayasa Mahkemesinin yapısını, üye sayısını; HSYK’nın üye sayısını, seçim şartlarını değiştiriyorlar” dedi.

12 EYLÜL’DE BAŞBAKAN TOP KOŞTURUYORDU, ÇEKİLEN ÇİLELERİ BİLEMEZ
12 Eylül’de çile çekenlerin halinden AK Partililer mi anlıyor diyen Paçacı, “Onların derdine çare olacaklar öyle mi? Bunlar ülkücüleri tanımıyorlar. Tanısalardı kanla besleniyorlar demezlerdi. Bunların düşüncesi MHP tabanına fitne sokabilir miyiz, tabanı karıştırabilir miyiz?” diye konuştu.

Paçacı, “Anayasa’nın 15. maddesinin kaldırılma fikrini önce Sayın Baykal vermişti. AKP’nin aklına bile gelmemişti. Sonra düşündüler. Yargıyı yandaş yapmak için iki madde var. Bunun üzerine örtü örtmek lazım diye aldılar 15. maddeyi. Mağdur olan ülkücülerdi. Bunlar o dönemler keyif yapıyorlardı” diye ekledi.

12 EYLÜL’DEN HESAP SORAMAYACAKSINIZ! ZAMAN AŞIMI VAR
“Meclis görüşmelerinde hesap sorulacaksa soralım ama 30 yıllık zaman aşımı var. Gelin madde ilave edelim buraya diye önerge verdik” diyen Paçacı, “12 Eylül darbesini yapanlar yargılanır ve zaman aşımı işlemez diye. Kabul etmediler. O zaman kimi yargılayacaksın? Hesap sormak söz konusu değil. Kimseye hesap sorulamayacak” dedi.

MİLLİ BİRLİK BERABERLİK AÇILIMI = PKK AÇILIMI
Referandumun bir de bu boyutu olduğunu söyleyen Paçacı, “Demokratik açılım dediğiniz PKK açılımına hangi maddeyi getireceksiniz? Gizli görüşmede de bu ortaya çıkıyor. Sayın Başbakan iyi şeyler olacak dedi. Başlattılar projeyi. Benim silahlı kuvvetim dağda terörist kovalarken, onlar teröristi kucakladı” dedi.

“Açılımdan sonra şehit sayısı 180 oldu. 2002’de 6 yılda 6 şehit verdik. 8 yılda 800’ün üzerinde şehit var. 2002’de şehit sayısı çökmüşken nasıl oldu da bugün bayrak dikmekten bahseder oldular?” diye sordu. Paçacı, “BDP ve kendi mensupları ‘evet’ oyu kullanacak. Açıklamalar başladı. İmralı canisi de oradan talimatını verdi. Sayın Başbakan da son dönem kampanyalarını Güneydoğu’dan yönetti” dedi.

"DAYATMAYLA GELDİLER; ÇAYIMIZI İÇER GİDERSİNİZ DEDİK"
“Anayasa değişikliğini istemeyen parti yok ama bu iş uzlaşma ile yapılır” diye konuşan Paçacı, değişiklik hazırlanırken bütün siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin bir araya gelmesi gerektiğini vurguladı. Ak Parti’nin kapısını kapatarak hazırladığı 26 maddelik değişikliği 48 saat içinde kabul ettirmek istediğini, buna karşılık kendisinin de ‘gelir çayımı içer, gidersin dediğini’ belirtti. “Muhalefet fikrini belli etmiyor dediler. Muhalefet her madde için fikir verdi ama kabul etmediler. Hani uzlaşma?” diye ekledi.

VATANDAŞ, 8 YILLIK POLİTİKA YÜZÜNDEN BÖLÜNÜYOR
Kendilerinin, ‘1000 yıllık kardeşliği yaşa ve yaşat’ diye mitingler düzenlediğini ifade eden Paçacı konuşmasına şöyle devam etti, “Sayın Başbakan 36 farklı etnik kimlik var ülkede diyor. Güneydoğu’da yer levhalarının altında Kürtçesi yazacak. Osman Baydemir Kürt bayrağı asacağını söylüyor. Millet demokratik özerklik diyor. Eyalet sistemi gelecek. Yani vatandaş, 8 yıllık bilinçli politika yüzünden bölünüyor.”

“Soruyorum Vatandaşa: Farklı Etnik Kökene Sahip İnsanlara Karşı Duygu ve Düşünceniz 10 Yıl Önce Neydi?  Bugün Ne?” diyen Cihan Paçacı, “Millet Başbakan yüzünden kendi etnik kökenini araştırmaya başladı. T.C. nüfus cüzdanı taşıyan herkes Türk Milleti ferdidir dedik. Atatürk de bu şekilde yapmıştı. Sen kaşıya kaşıya bu raddeye getirdin. Bu bir ‘sözde Kürdistan’ kurma projesidir. Soruyorum vatandaşa, farklı etnik kökene sahip insanlara karşı duygu ve düşünceniz 10 yıl önce neydi, bugün ne?” dedi.

BAŞBAKAN’IN GERGİNLİĞİNİ RAMAZAN BİLE KESEMEDİ
Şerefsiz tartışmasını kimin başlattığı ile ilgili bir soruya ise; ‘Herkese Hayır’lı Ramazanlar diliyoruz ama bu gerginliğin düşmesi lazım. Ramazan ayı, Sayın Başbakan için iyi bir fırsattı ama hırçınlığı, saldırganlığı meydanlarda devam ediyor. Ramazan bile kesemedi onun gerginliğini” dedi. Muhalefetin siyasi üsluba sığmayacak şeyler söylediğini; kendisinin de cevap vermediğini belirtiyor. Şöyle bir hafızamı yoklayayım. Sayın Başbakan meydanlarda ‘alçaklar, şerefsizler, sütü bozuklar’ dedi. ‘Boya bakma, soya bak’ diyerek Sayın Kılıçdaroğlu’nun soyu karışık demek istedi. Sonra da çocuklarımızı muhalefet konuşurken televizyondan uzak tutalım diyor. Kendi pişiriyor sonra ben yapmadım diyor. Devletin Başbakanı olarak görevi gerginliği düşürmek ama AKP her zaman gerginliği yükseltir” şeklinde konuştu.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.