Başbakan Erdoğan'dan sert kaset açıklaması

"Dün ayrıca bir kriminal uzmanı mı neymiş. Çıktı benimle ilgili bir şeyler anlatıyor. Ben hiç hatırlamıyorum. Hiç bir resmi yanı yok. Bu ülkenin resmi kriminal kurumları var. TÜBİTAK, Adli Tıp... Kasetle ilgili inceleme yapılmak istenirse bu kurumlarda yapılmalı... Bu kurumlar akredite kuruluşlardır. Yapılması gereken varsa buralar vasıtasıyla yapılmalı. Bunlar siyasetin malzemesi yapılamaz. Milleti topyekûn ilgilendiren meseleler veya kişilik haklarını ilgilendiren meseleler siyasi polemiklerin çok ötesindedir. Örneğin terör ortak meseledir. Şehitlerimiz herkesin şehididir. Aile kutsaldır. Özel hayattan bahsediyorum. Kişilik hakları kutsaldır. Özel meseleler siyasetin üzerindedir. Bu tartışmaların ötesindedir. Bizler muhafazakar demokrat kimliğe sahip kimseleriz."

Toplumun temel taşı ailedir. Buna yönelik saldırıda varımızı yoğumuzu ortaya koyarız. Aile çökerse toplum çöker. Biz gelecek nesillere seviyeli bir siyaset bırakmanın mücadelesini veriyoruz.

Kimseye sırtını dayamadan siyaset yapmayı gösterdik. Şimdi yola çıkanlar bizim yaptıklarımızı taklit ediyorlar. Bunlar konuşulmaz, yaşanır. Biz statükodan değil milletten güç alınacağını biz gösterdik. Bazı yetkili gördükleri arkadaşlarını bu çetelere avukat olarak gönderenleri milletim görüyor. Milletin mühendisliği ile siyaset yapılacağını biz ispat ettik. Çetelerden değil statükodan değil milletten güç aldık.

Başkalarının ailesinin özel meselelerini siyasi malzeme yapmak çirkinse kendi ailesinin özel meselelerini siyasi malzeme yapmak daha çirkindir. CHP Genel Başkanı istifa ederken bizi karalayıncaya kadar ben konuşmadım. Dün malum kriptoloji bilmem nenin yaptığı açıklamada bu devlet işine benzemiyor diyor. Hangisine inanacaksınız? Mesele yargıya intikal ettiği için her şeyin ortaya çıkmasını bekliyoruz. Başbakan her şeyi ortaya çıkarmak zorundadır dediler. Ben senin memurun muyum? Artık yargıya intikal etmiş meseleyi savcılığın el koymasıyla birlikte iş oradadır.

Bu konuda sorumlu arıyorlarsa kendilerine baksınlar. Kirli tezgahın sorumlusunu avukatlığını yaptıkları örgütlenmelerin içinde arasındadır. Belden aşağı vurmaların bizim iktidarımızda yeri yoktur.

Bu tür kirli oyunlara tenezzül etmeyiz. Daha ilk günden çarşaf çarşaf büyütenlere, istifa çağrıları yapanlarda arasınlar. Timsahın gözyaşlarına baksınlar. İşte şimdi yıkılanlar o Brütüs'lere baksınlar. Kendisine geri dönme çağrısı yapanlara baksınlar. Yapılanlara bakın, o konuşmaların yapıldığı sahnelere ve sonraki sahnelere baksınlar. Siyasette yalan egemen oldukça o siyasetçiden bir şey olmaz. Bu olay üzerinden siyasi fırsatçılık yapanlara, yıllarca birlikte çalışıp birbirlerini engelleyenlere baksınlar.

Demokrasilerde iktidar ne kadar önemli ise muhalafette o kadar önemlidir. 7.5 yıl yapıcı bir muhalefetin özlemi içinde olduk. Türkiye'nin arzularına sırtlarını döndüler. Anamuhalafette milletin değerleriyle barışsın istiyoruz. İşsizlik bu ülkenin sorunudur. Nasıl çözeceksin onu anlat. Biz iktidar olunca çözeceğiz. İktidar olamayacaksın.

Yolsuzluklar... Aynaya bakacaksın. Bu ülkede yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla en çok mücadele eden AK Parti iktidarı olmuştur.

Finans sorunu yaşamadık. Finans sektörü reel sektöre acımasız davrandı. Açılan şirketlerle kapananlara bakınca açılanlar daha fazladır.

Düne kadar malum çevrelerin içinde bulunanlardan ciddi bir değişiklik beklenemez. Önemli olan koltukta oturanların değil fikirlerin değişmesidir.


haberturk.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.