Davutoğlu talimatı verdi... AK Parti'de o kural değişiyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkezi ziyaretinin ardından konuştu.

Kılıçdaroğlu'na görev verilip verilmemesinin Cumhurbaşkanı'nın takdiri  olduğunu söyleyen Davutoğlu, AK Parti'nin 3 dönem kuralına ilişkin soru üzerine şunları kaydetti: “Felsefi yaklaşım itibarıyla doğru bir ilke olduğunu hep kabullendik ama bu sefer özel bir durum hasıl oldu. Çok kısa bir sürede 2 ayda, 3-4 ayda bir dönem bitmiş oldu.

HEYET OLUŞTURDUK

Bunu dönem olarak saymak, bazı arkadaşların tam da siyasete girmiş ve 2 dönemdir tecrübe edinmiş arkadaşların birikimlerini kullanmak bakımından zorluklar doğurur. Dönem olarak saymamak da bu sefer 3 dönemi doldurmuş olan arkadaşların hakları bakımından yanlışlık olur. Bir tüzük heyeti oluşturduk, son MYK'da.

Heyete bu konuda çalışma talimatı verdim ama tüzüğümüzde sadece bu değil, başka değişikliklerin olmasını da planlıyoruz.”

BÜTÜN PARTİLERE ÇAĞRI

Geç­ti­ği­miz haf­ta hü­kü­me­ti kur­ma gö­re­vi­ni ia­de et­ti­ği­ni ha­tır­la­tan Da­vu­toğ­lu, “Gö­re­vin ba­na ve­ril­me­si ha­lin­de yi­ne Ana­ya­sa ba­na ne di­yor­sa onu ya­pa­ca­ğım. Mec­lis Baş­ka­nı­mız sa­yı­la­rı ver­di­ğin­de uy­gun gör­dü­ğüm isim­le­re tek­lif gö­tü­rü­rüm. Bu se­çi­me bü­tün par­ti­ler gi­re­ce­ğiz. Bu hü­kü­me­tin için­de bü­tün par­ti­ler olur­sa, tan­si­yon dü­şer, oy ve­ren va­tan­daş­la­rı­mız tem­sil edil­dik­le­ri­ni gör­düğünde  mut­lu olur­lar. Tek öl­çüm eh­li­yet, li­ya­kat ve tem­sil ka­bi­li­ye­ti­ne ha­iz ol­ma­k” dedi.

(BUGÜN GAZETESİ)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.