Erdoğan: Tencere tavacıları yargıya taşıyın
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kastamonu'da yine sert konuştu. Türkiye'de gerçekleşen yatırımların her zaman engellenmeye çalışıldığını söyleyen Erdoğan Gezi Parkı olaylarıyla birlikte hükümeti protesto etmek amaçlı ellerinde tencere ve tavalarla sokağa çıkanların da yargıya hesap vermesini istedi.

Erdoğan, "Molotof kullanmak suçtur, tencere tava kullanmak suçtur. Ama mutfakta kullanmak değil ha. Kommuşuyu rahatsız etmek suçtur. Ben bunu ceza olarak söylüyorum. Ben söylemiyorum yasalar böyle söylüyor. Onun için bu tencere tavacıları da çekinmeden sizler yargıya taşıyacaksınız. Çünkü bu milletin huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yok. Heryşeyi devletten beklemeyin. Müracaatınızı yapacaksınız. Yargıya bildireceksiniz. Herkes haddini bilsin. Bu da bir çevre kirliliğidir. Çevre kirliliği sadece çöpü sokağın kenarına bırakmak değildir. Çevre de sadece yeşil değildir. Ses kirliliği çevreciliği tehdittir. Görüntü kirliliği çevreye tehdittir. İşte bütün bunlara karşı tedbirimizi alacağız" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

-Merhum Adnan Menderes döneminde Kastamonu'ya bir havaalanı yapılmış ancak daha sonra kapatılmıştı. 1990 yılında tekrar açılımış bir kaç uçuş geçirdikten sonra yine kapatılmıştı. Bizde buraya bir havaalanı değil havalimanı yapmaya karar verdik ve bugün onun açılışını yapıyoruz.

-100 milyon TL'lik bir yatırımla havalimanını bitirdik. Buraya her gün uçuş yapılması yönünde talimat verdim. Gerekirse özel sektörde uçuşlar yapacak.

-Biz Ilgaz'ın virajlarından vatandaşı kurtarmak için Ilgaz'ı delerek Çankırı ile birleştirmeye yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

-261 milyon TL'lik yatırımında açılışını yapıyoruz.

-Sadece kamu yatırımı olarak 231 milyon lira yatırım gerçekleştirdik. Özel sektörlerimizin de Kastamonu'da yatırımları devam ediyor. Tekstil, Mobilya ve Tarım fabrikaları var.

-Bu yatırımların Kastamonu'ya Kastamonu halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum.

-Biz sizlere efendi olmaya değil hizmet için yola koyulduk. Bizzat sizin görevlendirmeniz neticesinde hizmet ettik. Her akşam başımızı yastığımıza koyduğumuzda bu vatan bu millet için ne yaptık bunun muhasebesini yapıyoruz.

-Siyaset, kavga etme sanatı değildir. Siyaset, münakaşa, çatışma, karalama, engelleme sanatı değildir. Bize hakaret edenlere diyorum ki siz de bir ağaç dikin alkışlayalım sizi. Siyaset, milletin verdiği yetkiyi heba etme, milletin verdiği temsil yetkisini çarçur etme sanatı değildir. Biz siyaseti millete hizmetin bir aracı olarak görüyor, her anımızı milletimize hizmet yolunda sarf ediyoruz. Yaylalardan köylere kadar, beldelerden ilçelere kadar, şehirlerimizden büyük şehirlerimize kadar, her ölçekte, her kademede milletimize hizmetle meşgul oluyoruz"

-Hedef 2023'tür. Hedef muhasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmaktır. Türkiye'mizi dünyada ilk 10 ülke içine sokmaktır.

-Kastamonu şehitler diyarıdır. Çanakkale'de savaşmıştır. Milli mücadelede görevler almıştır. Geçtiğmiz hafta Ankara'da şehitlerimiz ve gazilerimizin yakınlarıyla biraraya geldik. Dertleştik. Orada da ifade ettim. şehitlerimiz bizim kutup yıldızlarımızdır. Bizim iftahar kaynağımız olduğu kadar istikbalimizi aydınlatan fenerlerimizdir. Biz o fedakarlıklar sayesinde bu topraklarda yaşıyoruz. Onların himmeti ile geleceğe ilerliyoruz. o şehitlerimize hiçbir zaman mahçup olmayacağız, şehitlerimizin ruhunu incitmeyeceğiz. Onlar nasıl bizim için canlarını verdiyse bizde onların izinden geleceğe yürüyeceğiz.

-Türkiye'yi çok yüksek seviyelere ulaştırdık. Ulaştıracağız. Türkiye'yi rekorlarla buluşturduk.

-Türkiye'de hala yolsuzluklar var. Bu işi sıfırlamanın mücadelesini sürdürüyoruz. Kayıt dışı ekonomi, vergi yolsuzlukları ile savaşıyoruz. Faiz lobisi dedim. Hoplamaya başladılar. Neden hopluyorsun. Faiz dışı gelirle benim vatandaşım sömürülüyor. Her önüne gelen bana kredi kartı veriliyor diyerek kredi kartı almasın. Ayağınızı yorganınıza göre uzatın.

-Kastamonu'ya uçağı indirdik. Gecen hafta Bingöl Havaalanını açtık. Haftaya Şırnak'ta açacağız. Soruyorum Bingöl ve Şırnak'a havaalanı kurulacak denilse kim inanırdı. Bu işler her babayiğitin harcı değildir.

-Biz dünya üzerinde ilk 10 içinde olacağız. Hedef büyük. Ama bu hedefi birlikte başaracağız. 81 vilayetinde üniversitesi olan Türkiye ile geleceğe yürüyoruz. Eğitimli ve aydınlık bir gençlik var.

TENCERE TAVACILARI YARGIYA TAŞIYIN

-Elinde Molotof kokteyliyle kamu mallarına zarar veren değil, bu ülkeye ne kazandırım diyen gençlik istiyoruz. Molotofçularla sizi aynı yerde göremeyiz. Tencere tavacıları çekinmeden sizler yargıya taşıyacaksınız. Molotof kullanmak suçtur, tencere tava kullanmak, mutfakta değil, suçtur. Herşeyi devletten beklemeyin. Görüntü ve ses kirliliği çevreyi tehdittir. Bunlara karşı hep birlikte tedbirimizi alacağız. Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok.

-3.Havalimanı'nı ve 3.köprüyü durdurmak için müracaat edenler var. Kim yaptı bunları? CHP zihniyeti. Bunların bir dikili taşları ve ağaçları yok. Hep yıkmak için var oldular.

KANAL İSTANBUL PROJESİ

-Kanal İstanbul geliyor. Onun ihalesi yaklaşıyor. Şimdiden söyleyeyim. Onu durdurmak için de yargıya gederler ama bu kervan yürüyecek. Boğazı çevre katliamından kurtarıyoruz. Kanal İstanbul projesiyle İstanbul Boğazını olası tehlikelerden koruyoruz. Örneğin geminin direksiyonu kilitlense yalıları yıksa bu tehlikedir. Bu milyonda bir olabilir ama sen işini milyonda bir ihtimale göre yapacaksın. İşte bunun için Kanal istanbul projesi var.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Ülkemiz çözüm süreciyle yeni bir mesaje alıyor. Biz Türküyle, Kürküyle, Çerkesi, Gürcüsü tüm etnik gruplarımızla biriz, kardeşiz. Güçlü bir Türkiye istemiyorlar. Biz bu ülkede 36 etnik unsur olarak biriz, beraberiz, kardeşiz. Onlar tuzak kuruyorlar. Ama varsın kursunlar. Allah'ın tuzağını unutuyorlar. En büyük tuzak Allah'ın tuzağıdır. En büyük meydan da sandık meydanıdır. Ne aldatan olacağız ne de aldatılan. Birbirimize inanıp, güveneceğiz, tüm tuzakları alt üst edeceğiz.

HİÇ KİMSE TÜRKİYE'Yİ ZALİMLERİN YANINDA GÖREMEYECEK

-Eskiden gündemi belirlenen bir Türkiye vardı. Artık gündemini belirleyen bir Türkiye var. Hakkı söyleyen bir Türkiye var. Mazlumların yanında olan bir Türkiye var. Şunu herkes iyi bilsin. Hiç kimse Türkiye'yi zalimlerin yanında göremeyecek. Biz sizi Allah için seviyoruz. Kirli senaryolara karşı göğsümüzü gerecek ve devam edceğiz. (Haber7)Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.