Erdoğan: Yürüyen davalar etkilenmeyecek
İlk olarak özel yetkili mahkemeleri (ÖYM) kaldıran üçüncü yargı paketine değinen Erdoğan, bu konudaki eleştirilerin kendisini üzdüğünü belirtti. "Bu pakette terörle ve darbeci anlayışla mücadeleyi akamete uğratacak, yürüyen davaları olumsuz etkileyecek en ufak bir düzenlemeye gidilmemiştir." dedi. Başbakan, adlî kontroldeki üç yıllık üst sınırın kaldırılmasının ardından tutuklu vekillerin serbest bırakılacağı iddialarına da karşı çıktı: "Biz, hiç kimseye yönelik özel bir düzenleme yapmadık. O konuda takdir şüphesiz ki yargınındır. Gerekli kararı mahkemeler verecektir." 

Başbakan Erdoğan, tatilinin ardından mesaiye partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısıyla başladı. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, 3. yargı paketinde tutuklu vekillerin serbest bırakılmasına yönelik bir düzenleme olmadığını vurguladı. Tutuklu vekilleri listelerine koyan muhalefete yüklendi. "Bir kısım davaları sulandırma, itibarsız hale getirme ve tutukluları aday gösterme olayı muhalefetin ülkenin gündemine taşıdığı bir sorundur." dedi. Erdoğan, bu şahısların bile bile aday gösterilerek cezaevinden kurtarılmaya çalışıldığını vurguladı ve tutuklu vekillerin serbest bırakılması için Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırmayı planlayan muhalefete de kapıyı kapadı: "Biz, ne CHP'nin ne MHP'nin ne de BDP'nin bu konudaki çağrısına asla evet demedik, yine evet demeyeceğiz." 

Başbakan, Samsun'daki sel felaketine ilişkin olarak da sorumlulara gerekenin yapılacağını da kaydetti. Ancak TOKİ'ye yönelik eleştirilere tepki gösterdi. Türkiye ile Suriye arasındaki gerilime de değinen Başbakan, Türk jetinin uluslararası karasularında düşürüldüğünü kaydetti. CHP'nin konuya ilişkin 'milli bir duruş sergilemediğini' dile getirdi ve "Kılıçdaroğlu yönetiminde bugün artık Baas Partisi'nin Türkiye sözcülüğünü aleni şekilde üstlenmiş durumda." eleştirisinde bulundu. Sınav çetesine de tepki gösteren Erdoğan, şöyle konuştu: "KPSS başarılı, temiz, sorunsuz şekilde gerçekleştirilmiştir. Bu sınava gölge düşürmek isteyenlerin oyunu anında deşifre edilmiştir." Başbakan'ın konuşması özetle şöyle: 

Aliya İzzetbegoviç, ''Bosna size emanet" dedi: Vefatından saatler önce hasta yatağında ziyaret ettiğim Aliya İzzetbegoviç, "Bosna size emanet. Buralar Osmanlı'nın bakiyesidir." dedi. Bosna bize emanettir, Boşnak kardeşlerimiz bize emanettir. 

Türk jeti, uluslararası karasularında düşürüldü: Uçağımız, Suriye tarafından Akdeniz'de uluslararası hava sahasında isabet almıştır. Suriye hava sahasını ihlal ettiğine dair Suriye tarafından bir uyarı yapılmadan vurulmuştur. Şimdi bu bir füze vuruşu mudur yoksa bir uçaksavar mıdır yapılacak incelemelerden sonra daha net ortaya çıkacaktır. 

CHP, Baas Partisi'nin sözcülüğünü üstlendi: Beşşar Esed düşürülen uçağımızla ilgili konuşma ihtiyacı hissetmiyor. Zira Türkiye'de Kemal Kılıçdaroğlu zaten Esed adına yeterince konuşuyor. CHP, Kılıçdaroğlu yönetiminde bugün artık Baas Partisi'nin Türkiye sözcülüğünü aleni şekilde üstlenmiş durumda. Gayet güzel paslaşıyorlar, en kritik anda bile. CHP Genel Başkanı, düşürülen uçağımızla ilgili olarak milli bir duruş sergilememiştir. 

KPSS'ye gölge düşürmek isteyenlerin oyunu deşifre edildi: KPSS son derece başarılı, temiz, sorunsuz şekilde gerçekleştirilmiştir. Bu sınava gölge düşürmek isteyenlerin oyunu anında deşifre edilmiştir. Örgütlü olarak KPSS'de usulsüzlük girişiminde bulunanlar emniyet güçlerimiz tarafından tespit edilmiş, 19'u tutuklanmıştır. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Terör örgütünün, onlarla birlikte BDP ve CHP'nin istismar girişimlerine kimse aldanmasın. 

Twitter Kılıçdaroğlu: Teknolojinin bu sanal ve iftiralara çok müsait yapısıyla hareket eden bir Kılıçdaroğlu var karşımızda: twitter Kılıçdaroğlu. Onlar da olmasa çok fakir kalacak. Geçen yıl olanlardan ders almadı, bundan yüzü kızarmadı. Bu yıl da terör örgütünün bu eylemini yine CHP sahiplendi. 

Mısır'da askeri konseyin kararı halkına saygısızlıktır: Maalesef Mısır'da belli kurallarla yola çıkıldıktan sonra bazı kuralların konulmuş olması Mısır halkının iradesine saygısızlıktır. Mısır'da Askeri Konsey'in bu tür kararlar almak suretiyle halkının iradesini yok farz etmesi ve oluşan Parlamento'yu yok farz etmesi halkın iradesine karşı bir saygısızlıktır. 

Sel felaketinde sorumlulara gereken yapılacak 

Samsun'da hayatını kaybeden kardeşlerimizle ilgili olarak gerekli her türlü soruşturma ve inceleme yapılıyor, yapılacaktır. İhmal varsa, kusur varsa sorumlular ortaya çıkarılacak ve gereken hiç tereddütsüz yapılacaktır. Ancak Samsun'da yaşanan acı hadiseyi, kendi siyasi hırsları için bir ranta dönüştürmeye çalışanlara da asla müsamaha gösterilmeyecek. 

TOKİ bu ülkenin en başarılı kurumlarından birisidir: TOKİ sayesinde 415 bin aile ucuz, sağlam bir çatıya kavuştu. Ey CHP ne oluyor size? Tahammül edemeyince hemen bir fırsatta TOKİ'yi yıkma gayreti içine giriyorsunuz. (Zaman)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.