İşte hukukçu milletvekilleriİSTANBUL 1. BÖLGE - AK PARTİ - MİHRİMAH BELMA SATIR

1961'de Erzurum'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Kendisine ait hukuk bürosunda avukat olarak çalışmaktadır. 2001-2004 yılları arasında Turizm Bakanlığı Müşavirliği, 2003-2007 yılları arasında Türkiye Denizcilik işletmesi Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Kuruluşundan bu yana AK Parti'de çeşitli görevler üstlendi. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif roller üstlendi. Satır, evli ve 1 çocuk annesidir.


İSTANBUL 1. BÖLGE - CHP - OSMAN TANEY KORUTÜRK

1944’de İstanbul’da doğdu. İstanbul Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Dışişleri Bakanlığı’ın çeşitli birimlerinde memur olarak çalıştı.

İSTANBUL 1. BÖLGE - CHP - MAHMUT TANAL

1961 yılında Bahçecik’te doğdu. Avukat. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Evli ve 2 çocuk babası.

İSTANBUL 2. BÖLGE - AK PARTİ - NİMET ÇUBUKÇU

1965 yılında Karaman'da doğdu. 1988 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1990 yılından itibaren serbest avukat olarak çalışmaya başladı. İstanbul Barosu Çocuk Hakları Komisyonu'nda ve Çocuk Mahkemeleri'nde görev yaptı. İstanbul Barosu Sosyal Haklar Komisyonu'nda bulundu. Halen aynı baroya bağlı olarak hizmet yürüten İnsan Hakları Komisyonu'nda çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

İSTANBUL 2. BÖLGE - AK PARTİ - AYŞE NUR BAHÇEKAPILI

1954'te Trabzon'da doğdu. Avukat: İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı. İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Sosyal Demokrat Hareket Platformu'nda Kadın-Eğitim-Hukuk atölyelerinin İstanbul sorumlusu olarak çalıştı. 2007 yılında İstanbul Milletvekili seçildi. Orta düzeyde İngilizce bilen Bahçekapılı, bekardır.

İSTANBUL 2. BÖLGE - AK PARTİ - BURHAN KUZU

1955 yılında Kayseri'de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Aynı yıl hakimlik ve kaymakamlık sınavını kazanarak, Tekirdağ'da kaymakamlık stajına başladı. 1976 yılında aynı Fakülteye asistan olarak girdi. 1984 yılında doktor, 1989 yılında doçent ve 1998'de de profesör oldu. 1980-82 yılları arasında Paris Sorbonne Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Avrupa Konseyi bursuyla araştırmalar yaptı. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yaptı. Halen İstanbul Üniversitesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Anabilim Dalı Başkanı. Polis Okullarında uzun süredir ders vermektedir. Hukuk alanında yayınlanmış çok sayıda eseri bulunmaktadır. Anayasa hukuku uzmanı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İSTANBUL 2. BÖLGE - AK PARTİ - VOLKAN BOZKIR

1950'de Ankara'da doğdu. Diplomat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Başbakanlık Avrupa Birliği Genel Sekreteri görevini sürdürmektedir. Orta düzeyde Almanca, çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilen Bozkır, evlidir.


İSTANBUL 2. BÖLGE - CHP - MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU

Avukat. 1963 yılında Diyarbakır'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Evli ve üç çocuk babası.


İSTANBUL 2. BÖLGE - CHP - ERCAN CENGİZ

1957'de Erzurum Aşkale'de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Çeşitli illerde savcılık yaptı. Evli ve bir çocuk babası.
İSTANBUL 2. BÖLGE - MHP - MURAT BAŞESGİOĞLU

1955'te Kastamonu'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Avukat, 18, 19, 20, 21. dönem Kastamonu, 22, 23. dönem İstanbul milletvekili. Eski İçişleri Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Devlet Bakanı. Evli ve 2 çocuk babası.

İSTANBUL 3. BÖLGE - AK PARTİ - MUSTAFA ŞENTOP

1968'de Tekirdağ'da doğdu. Hukuk Profesörü; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1991 yılında mezun oldu. 1988·1991 yılları arasında Teklif Aylık Hukuk Dergisi kurucuları arasında yer aldı ve Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. Çeşitli hakemli ilmi dergilerde editörlük ve yazarlık yapmaktadır. 2006·2008 yılları arasında ESAM (Ekonomik Sosyal Araştırmalar Merkezi) Başkanlığı yaptı. Orta düzeyde Arapça ve iyi düzeyde İngilizce bilen Şentop, evlidir.

İSTANBUL 3. BÖLGE - AK PARTİ - FEYZULLAH KIYIKLIK

15 Mart 1949'da Çorum'da doğdu. İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Hem öğretmen hem de avukat olan Feyzullah Kıyılık, Galatasaray Lisesi'nde öğretmenlik yaparken serbest avukatlık görevini de sürdürdü. Bakırköy'den ayrılarak ilçe olan Bağcılar'ın, 1992 yılında ilk Belediye Başkanlığı görevine seçilerek, dört dönem (15 yıl) Bağcılar Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. Birlik Vakfı, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, ÇEKVA, Hukukçular Derneği ve ÖNDER'in kurucuları ve üyeleri arasında yer aldı. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği'nin Başkan Vekilliği görevinde bulundu. İyi düzeyde Arapça, orta düzeyde İngilizce ve Farsça bilen Kıyıklık, evli ve üç çocuk babasıdır.


İSTANBUL 3. BÖLGE - AK PARTİ - MEHMET DOĞAN KUBAT

1969'da Ankara'da doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1990 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans yaptı. Avukatlık ve Danışmanlık yapmaktadır. Kuruluşundan bu yana AK Parti'de çeşitli görevlerde bulundu. Geleceğe Bir Adım Derneği Denetim Kurulu Üyeliği ve HUD ER üyeliği yaptı. Orta düzeyde İngilizce bilen Kubat, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İSTANBUL 3. BÖLGE - AK PARTİ - BÜLENT TURAN

1975'te Çanakkale'de doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 18 Mart Üniversitesi'nde Çalışma Ekonomisi alanında yüksek lisans yaptı. Hukuk bürosunda yöneticilik yapmaktadır. Hukukçular Derneği'nde Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyelikleri'nde bulundu. 2002·2006 yılları arasında AK Parti istanbul Gençlik Kolları il Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev yaptı. İngilizce bilen Turan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İSTANBUL 3. BÖLGE - AK PARTİ - ENVER YILMAZİSTANBUL 3. BÖLGE - CHP - OSMAN OKTAY EKŞİ

1932 yılında Ordu’nun Mesudiye ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Gazeteciliğe 19 yaşında başladı. Evli, 2 oğlu, 2 torunu var.


İSTANBUL 3. BÖLGE - CHP - ALİ ÖZGÜNDÜZ

1965’te Iğdır’ın Tuzluca ilçesi Aliköse köyünde doğdu. 2 çocuk babası. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.


İSTANBUL 3. BÖLGE - BAĞIMSIZ - ABDULLAH LEVENT TÜZEL

Abdullah Levent Tüzel, 1961 Giresun doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren Tüzel 1985'ten itibaren serbest avukatlık yaptı. Tüzel, İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi'nde Yönetim kurulu üyeliği, Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi Başkanlığı yaptı.

ANKARA 1. BÖLGE – AK PARTİ - FATİH ŞAHİN

1979'da Çanakkale'nin Çan ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Evli ve 2 çocuk babasıdır.


ANKARA 1. BÖLGE - CHP - EMİNE ÜLKER TARHAN

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1986 yılında mezun oldu. Avukatlık yaptıktan sonta yargıçlığa başladı. YARSAV'ın kurucu üyesi.

ANKARA 1. BÖLGE - CHP - LEVENT GÖK

1959 doğumlu. Evli ve iki kız çocuğu babası. Serbest avukat.


ANKARA 2. BÖLGE – AK PARTİ - CEMİL ÇİÇEK

1946 yılında Yozgat'ta doğdu. 1971 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.10 yıl serbest avukatlık yaptıktan sonra Yozgat Belediye Başkanlığı, Yozgat milletvekilliği görevlerinde bulundu. Turgut Özal, Yıldırım Akbulut ve Mesut Yılmaz hükümetlerinde Devlet Bakanı olarak görev yaptı.

ANKARA 2. BÖLGE – AK PARTİ - HALUK İPEK

Suluova 1963 doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Türk Hukuk Enstitüsü Genel Başkanlığı, Hukuk ve Demokrasi Kurumu Genel Başkanlığı, Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Birliği ve Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyelisi.

ANKARA 2. BÖLGE – AK PARTİ - AHMET İYİMAYA

1950, Amasya doğumlu. Evli ve üç çocuk babası. Ankara Hukuk Fakültesi mezunu. Ankara Barosunda avukat.ANKARA 2. BÖLGE – AK PARTİ - ZELKİF KAZDAL


ANKARA 2. BÖLGE – CHP - GÖKHAN GÜNAYDIN

1964 yılında Amasya’da doğdu. Atatürk Üniversitesi Ziraat, İstanbul Üniversitesi Hukuk ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültelerini bitirdi. Bolu İzzet Baysal Üniversitesi’nde çalıştıktan sonra Ankara Üniversitesi’ne geçti.


ANKARA 2. BÖLGE – MHP - AHMET DENİZ BÖLÜKBAŞI

25 Ekim 1949'da Ankara'da doğdu Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Evli ve 2 çocuk babası.

İZMİR 1. BÖLGE – CHP – RIZA MAHMUT TÜRMEN

1941’de doğdu. Milliyet gazetesi yazarı, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi yargıcı. Viyolonsel çalıyor.

İZMİR 1. BÖLGE – AK PARTİ – ERTUĞRUL GÜNAY

1947’de doğdu. Hukukçu. Siyasete CHP’de başladı. 2007 seçimleri öncesinde Ak Parti’ye geçti. Kültür ve Turizm Bakanı.

İZMİR 1. BÖLGE – AK PARTİ – ALİ AŞLIK

1964’te doğdu. Avukat. Ak Parti eski İl Başkanı.

İZMİR 2. BÖLGE – AK PARTİ - ERDAL KALKAN

1946’da doğdu. Avukat ve ressam. 17 kişisel resim sergisi açtı.


İZMİR 2. BÖLGE – AK PARTİ - HAMZA DAĞ

1980’de doğdu. Avukat.


ADANA – AK PARTİ - FATOŞ GÜRKAN

Avukat, 45 yaşında, 23'üncü dönem Adana milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyeliği yaptı, orta düzeyde İngilizce biliyor.


ADANA – AK PARTİ - MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ

Avukat, 35 yaşında, Adana il ve Yüreğir ilçe gençlik kolları başkanlıkları yaptı, Adana il yönetim kurulu üyeliğinden istifa edip, aday oldu

ADIYAMAN - AK PARTİ - AHMET AYDIN

1971 Adıyaman doğumlu. Üniversite mezunu, avukat. Halen milletvekili, evli 2 çocuk babası.


AFYONKARAHISAR - AK PARTİ - HALİL ÜRÜN

İscehisar doğumlu. 43 yaşında. FP Afyon Merkez İlçe Başkanı iken parti kapatılınca 'Kayıp Trilyon' davasından hüküm giydi ve hapis yattı. Aynı suçtan avukatlık ruhsatı iptal edildi. Hüküm giymeden önce 2002 seçiminde temayül yoklamasında birinci çıkmasına rağmen aday yapılmadı. Evli ve 1 çocuk babası.

AFYONKARAHISAR - CHP - AHMET TOPTAŞ

Sandıklı doğumlu. 62 yaşında. İmroz Öğretmen Okulu, Ankara Yüksek Öğretmen Okulu, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık yapan Ahmet Toptaş, Şuhut ve Sandıklı'da öğretmenlik yaptı. Evli.

ANTALYA - CHP - DENİZ BAYKAL

Antalya doğumlu. 73 yaşında. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 1973 CHP’den 1987’de SHP’den, 1995’de CHP’den Antalya Milletvekili seçildi. Ecevit hükümeti döneminde maliye bakanlığı ile enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı görevlerini yaptı. 12 Eylül askeri darbesinin 'siyasi yasaklı' ilan ettiği Baykal, 18 yıl CHP'nin Genel Başkanlığı'nı yürüttü. 2010 yılında görevinden istifa etti. Evli ve 2 çocuk babası.


ANTALYA - CHP - GÜRKÜT ACAR

Korkuteli doğumlu. 63 yaşında. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1976 yılında CHP Antalya İl Başkanı seçildi. 2000- 2002 yıları arısında Antalya Barosu Başkanlığı görevini yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.

ARTVİN - CHP - UĞUR BAYRAKTUTAN

1965 Artvin doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu. Avukat. CHP İl Başkanlığı’ndan istifa ederek aday oldu. Evli ve iki çocuk babası.

AYDIN - AK PARTİ - SEMİHA ÖYÜŞ

51 yaşında. Serbest Avukat. Bekar. 22. dönem Aydın Milletvekili.


AYDIN-CHP-BÜLENT TEZCAN

46 yaşında. Serbest Avukat. Evli. Beş yıl CHP Aydın il başkanlığı yaptı.

BALIKESİR-CHP-NAMIK KEMAL HAVUTÇA

54 yaşında. Avukat. Evli. İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili.


BALIKESİR-CHP-NEDRET AKOVA

63 yaşında. Avukat. Bekar. CHP İl Yönetim Kurulu üyesi.BOLU-AK PARTİ-FEHMİ KÜPÇÜ

37 yaşında, avukat. Ak Parti Gerede İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. Evli, 2 çocuk babası.

BOLU-CHP-TANJU ÖZCAN

38 yaşında, avukat. İl Başkanlığı ve Belediye meclis üyeliği görevlerinde bulundu. Yerel seçimlerde başkan adayı oldu. Evli, 2 çocuk babası.BURSA-AK PARTİ-BÜLENT ARINÇ

1948 yılında Bursa'da doğdu. Manisa Lisesi'nden mezun olan Arınç, 1970 yılında Ankara Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Manisa'da uzun süre serbest avukatlık yaptı. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı. Orta derecede İngilizce bilen Bülent Arınç, evli ve iki çocuk babası.

BURSA-AK PARTİ-CANAN CANDEMİR ÇELİK

1974 doğumlu. Evli. 23. Dönem Bursa Milletvekili. Hukukçu

BURSA-AK PARTİ-İSMET SU

1959 doğumlu. Evli. Hukukçu.

BURSA-AK PARTİ-MUSTAFA KEMAL ŞERBETÇİOĞLU

1969 doğumlu. Evli. Hukukçu.

BURSA-AK PARTİ-HAKAN ÇAVUŞOĞLU

1972 doğumlu. Hukukçu. Evli. Batı Trakya Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bursa eski Şube Başkanı.

BURSA-AK PARTİ-İSMAİL AYDIN

1971 doğumlu. Evli. Hukukçu.

ÇANAKKALE-AK PARTİ-MEHMET DANIŞ

40 yaşında. Avukat. Evli. Şu an milletvekili.

ÇANAKKALE-AK PARTİ-İSMAİL KAŞDEMİR

33 yaşında. Avukat. Evli. Ak Parti Biga ilçe yönetim kurulu üyesiydi.


ÇANKIRI-AK PARTİ-İDRİS ŞAHİN

Avukat. Baro Başkanlığı ve Ak Parti il Başkanlından istifa ederek aday adayı oldu. Evli 2 çocuk babası

KIRKLARELİ-CHP-TURGUT DİBEK

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan 23. dönem milletvekili olan Turgut Dibek, TBMM Anayasa ve Adalet komisyonu üyeliği yaptı. Halen CHP PM üyesi olan Avukat Turgut Dibek evli, 2 çocuk babası.


KIRKLARELİ-AK PARTİ-ŞENOL GÜRŞAN

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Kırklareli Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.

KIRŞEHİR-AK PARTİ-MUZAFFER ASLAN

1968 Kırşehir Kırşehir doğumlu. Ankara Hukuk Fakültesi mezunu, avukat-serbest ticaretle uğraşıyor. Evli ve 1 çocuk babası.

DİYARBAKIR-BAĞIMSIZ-ŞERAFETTİN ELÇİ

1938 yılında Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde doğdu. İlk ve ortaokulu Cizre’de, liseyi Mardin’de okudu. Yüksek öğrenimini, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladıktan sonra, Diyarbakır’da avukatlık stajı yaptı. Evli ve 7 çocuk babası. Seçime, BDP desteğiyle bağımsız girdi.

ELAZIĞ-AK PARTİ-ŞUAY ALPAY

1960 Yılında Elazığ’da doğdu. 1985 İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Elazığ barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapmaktadır. Şuay Alpay evli ve üç çocuk babasıdır.

ÇORUM-CHP-TUFAN KÖSE

44 yaşında. Üniversite mezunu. Avukat. Evli

DENİZLİ-AK PARTİ-BİLAL UÇAR

42 yaşında. Üniversite-avukat. Evli. AKP eski İl Başkanı.

DENİZLİ-CHP-İLHAN CİHANER

43 yaşında. Üniversite. Evli. Adana Cumhuriyet Savcısı.


DENİZLİ-CHP-ADNAN KESKİN

69 yaşında. Üniversite-avukat. Evli. Dört dönem milletvekilliği yaptı. İş Bankası Yönetim Kurulu üyesi.

ERZURUM-MHP-OKTAY ÖZTÜRK

60 yaşında. Eğitimci ve avukat. 19’uncu dönem Erzurum Milletvekili. MHP Genel Başkan başdanışmanı. Evli ve 3 çocuk babası.

ESKİŞEHİR-CHP-SÜHEYL BATUM

CHP Eskişehir 1'inci sıra milletvekili adayı. 1955 doğumlu.CHP Genel Başkan Yardımcısı, Türk Anayasa Hukuk Profesörü

ESKİŞEHİR-CHP-KAZIM KURT

CHP Eskişehir 2'nci sıra milletvekili adayı. 1957 doğumlu. Evli 2 çocuk babası. Avukat.
HAKKARİ-BAĞIMSIZ-SELAHATTİN DEMİRTAŞ

10 Nisan 1973'te Elazığ Palu'da doğdu. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Şube Başkanlığı görevlerini yürüttü. Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) ve Uluslararası Af Örgütü'nün Türkiye şubesi üyeliklerinde bulundu. Orta düzeyde İngilizce bilen Demirtaş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

HAKKARİ-BAĞIMSIZ-ESAT CANAN

1950, Yüksekova doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Avukat. Kürtçe, Türkçe ve İngilizce biliyor, evli ve 4 çocuk babası. SHP-CHP’de 3 dönem parti meclis üyeliği, Demokratik Katılım Partisi genel başkanlığı, 19. Ve 22. Dönem Hakkari milletvekili (SHP-CHP), 2007 milletvekili genel seçiminde Hakkari bağımsız milletvekili adayı oldu. Bu seçimlere BDP desteğiyle bağımsız girdi.

HATAY-AK PARTİ-SADULLAH ERGİN

1964 yılında Antakya’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Antakya’da yaptı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilgiler Fakültesinde 1 yıl okudu. 1983 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 1987 de mezun oldu. Eski Adalet Bakanı. AK Parti Grup Başkanvekilliği görevini de yürüten Ergin evli ve 3 çocuk Babasıdır.

HATAY-AK PARTİ -ADEM YEŞİLDAL

1976 Antakya Dogumlu Olan Adem Yeşildal İlk ve Orta Ögrenimini Antakya Yüzüncü Yıl İlköğretim Okulunda, Lise Öğrenimini İse Antakya Merkez Listesinde Tamamladı. YÜksek Ögrenimini 1998 Yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Mezun Olarak Tamamlamıştır. Avukat Adem Yeşildal Evli ve 2 Çoçuk Babasıdır.HATAY-CHP-MEVLÜT DUDU

1966 Hatay’da doğdu. 1987'de Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1990'da İskenderun'da serbest avukatlığa başladı.HATAY-CHP-REFİK ERYILMAZ

1964 Samandağ doğumlu. Avukat. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Evli, 2 çocuk babası.

ISPARTA-AK PARTİ-RECEP ÖZEL

Isparta doğumlu. 42 yaşında. Serbest avukatken AK Parti’nin kurucu il başkanı olan Özel, 22’nci Dönem Isparta Milletvekili. Evli ve 2 çocuk babasıMERSİN-CHP-İSA GÖK

İsa Gök, 15 Şubat 1963'te Mersin'de doğdu. Babasının adı Mevci, annesinin adı Aysel'dir. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest Avukatlık yaptı. Mersin Barosu Başkanlığı görevini üç dönem yürüttü. Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve TEMA Vakfı Üyesi olarak çalışmalarda bulundu. İngilizce bilen Gök, evli ve 2 çocuk babasıdır.MERSİN-CHP-ALİ RIZA ÖZTÜRK

Ali Rıza Öztürk, 20 Kasım 1956'da Aydın Çine'de doğdu. Babasının adı Ali Rıza, annesinin adı Esma'dır. Maden Mühendisi ve Avukat; İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Özel sektöre ait maden işletmelerinde maden mühendisi olarak çalıştı. ÇUKOBİRLİK Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Mersin İl Genel Meclisi Üyeliği görevinde bulundu. Silifke Köylere Hizmet Götürme Birliği Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Serbest Avukatlık yaptı. Orta düzeyde İngilizce bilen Öztürk, evli ve 2 çocuk babasıdır.

KASTAMONU-AK PARTİ-HAKKI KÖYLÜ

Hakkı Köylü, Temmuz 1948'de Kastamonu Devrekâni'de doğdu. Babasının adı Sadık, annesinin adı Şaziye'dir. Cumhuriyet Savcısı ve Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Kütahya Emet Cumhuriyet Savcılığına atandı. Gürün, Mardin ve İskenderun'da Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulundu. Edirne Cumhuriyet Savcısı, Erzurum ve Bursa Cumhuriyet Başsavcısı, Kastamonu Bölgesi Cezaevleri İzleme Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Serbest Avukat olarak çalıştı. 22. Dönem Kastamonu Milletvekili. Köylü, evli ve 2 çocuk babasıdır.

KAYSERİ-AK PARTİ-SADIK YAKUT

3 Şubat 1956'da Kayseri Büyükkaramanlı Köyü'nde doğdu. Hukukçu; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Halfeti, Çamardı ve Savaştepe Cumhuriyet Savcılığı, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimliği, Giresun Cumhuriyet Savcılığı, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı ve Ankara Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu. Gençlerbirliği Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevine seçildi. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu. 21, 22. ve 23. Dönem Kayseri Milletvekili. 22. Dönem'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekilliği görevini yürüttü. 23. Dönem'de aynı göreve yeniden seçildi. Yakut, evli ve 3 çocuk babasıdır.

KONYA - AK PARTİ - MUSTAFA AKIŞ

1981 - Konya'nın Beyşehir İlçesi Doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu. Avukat. Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı

KONYA - AK PARTİ - KERİM ÖZKUL

1959 Konya Doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Mezun. Avukat, Sanayici Ve İş Adamı. 22 Ve 23'üncü Dönem Ak Parti Konya Milletvekili, Evli Ve 4 Çocuk babası.

KONYA - AK PARTİ - HARUN TÜFEKÇİ

1971 - Konya'nın Seydişehir İlçesi Doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu. Avukat Ve 22 Ve 23'üncü Dönem Ak Parti Konya Milletvekili, evli Ve 1 çocuk babası.

KONYA - AK PARTİ - AYŞE TÜRKMENOĞLU

1965 - Konya'nın Cihanbeyli İlçesi Doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni Bitirdi. Avukat Ve 23'üncü Dönem Ak Parti Konya Milletvekili, Evli Ve 1 Çocuk Annesi.

KONYA - CHP - ATİLLA KART

1954 Konya'nın Cihanbeyli İlçesi Doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu. Avukat Ve 22 Ve 23'üncü Dönem Konya Milletvekili. Kart, Evli Ve 2 Çocuk Babası

KONYA - AK PARTİ - GÜLAY SAMANCI

1977 - Konya Doğumlu. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu. Avukat, Evli

KONYA - MHP - FARUK BAL

1950 Konya'nın Kıdanhanı İlçesi Doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu. Hukukçu. Devlet Eski Bakanı. MHP Genel Başkan Yardımcısı, Evli ve 4 çocuk babasıMALATYA - AK PARTİ - CEMAL AKIN

1949'da Malatya'da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Malatya Baro Başkanlığı yaptı. Evli ve 3 çocuk babası.MARDİN - AK PARTİ - MUAMMER GÜLER

1949 yılında Mardin’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlayarak 1972 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İlk kamu görevine 14.03.1973 tarihinde Balıkesir’de kaymakam adayı olarak başlayan Güler, sırası ile Niğde, Kayseri, Gaziantep, Samsun ve İstanbul valiliği yaptı. Güler, İstanbul Valiliğini 7 yıl sürdürdükten sonra Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı’na atandı.

MARDİN - BAĞIMSIZ - EROL DORA

1964’te Şırnak’ın Silopi İlçesinde Doğdu. İlk, orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Dora, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Mezun Oldu. İsbntsdora, Süryani Katolik Vakfı’nın da avukatı.


MUĞLA - CHP - ÖMER SÜHA ALDAN

1959 yılında Akşehir’de doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Evli. Emekli Cumhuriyet Savcısı.

NEVŞEHİR - AK PARTİ - MURAT GÖKTÜRK

1970 Ürgüp Doğumulu 9 Eylül üniversitesi Hukuk Mezunu 2004 Ak Parti Ürgüp Belediye Meclis Üyesi Nevşehir Barosu Avukatı.Evli 3 Çocuk babası

NEVŞEHİR - AK PARTİ - EBUBEKİR GİZLİGİDER

1979 Nevşehir Doğumlu Gazi Üniversitesi Hukuk fakültesi mezunu Serbest Avukat Evli 1 Çocuk babası

ORDU - AKP - MUSTAFA HAMARAT

39 yaşında. Hukuk Fakültesi mezunu. Avukat. Evli.

RİZE - AK PARTİ - HAYATİ YAZICI

1952 Rize doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 22. Dönem İstanbul Milletvekili. 60. Hükümette Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı oldu. Evli ve 2 çocuk babası.

SAKARYA - AK PARTİ - AYHAN SEFER ÜSTÜN

1970'te Adapazarı'nda doğdu.2 dönemdir Milletvekilliği yapıyor.Avukat. Evli 3 çocuk babasıdır.

SAKARYA - AK PARTİ - ALİ İHSAN YAVUZ

1969 yılında Trabzonda doğdu. Avukat, Evli 4 çocuk babası

SAMSUN - AK PARTİ - SUAT KILIÇ

1972 doğumlu. Avukat. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 22. ve 23. dönem milletvekili.

SİVAS - AK PARTİ - İSMET YILMAZ

Sivas doğumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Makina Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İsveç Malmö Dünya Denizcilik Üniversitesinden Master derecesini "Gemi İşletmeleri Teknik Yönetimi" alanında aldı. Özel Hukuk Ana Bilim Dalında yüksek Lisansını ve Doktorasını tamamladı. Kamuda ve özel şirketlerde Denizcilik sektöründe 20 yıl Mühendis ve Müşavir Avukat olarak hizmet verdi. 2002 -2007 yılları arasında Denizcilik Müsteşarlığı'nda Müsteşar olarak görev yaptı. Mayıs- Ağustos 2007 tarihleri arasındaki seçim döneminde Ulaştırma Bakanı olarak görev yaptı. 2007'de Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığına atandı. Evli ve üç çocuk babası. İngilizce biliyor.

SİVAS - AK PARTİ - HİLMİ BİLGİN

Sivas'ın Kangal İlçesinde doğdu. İlkokulu Malatya'da, orta öğrenimini Sivas'ta Selçuk Anadolu Lisesi'nde ve yüksek öğrenimini Ankara Hukuk Fakültesi'nde tamamladı. 1996-2003 yılları arasında Sivas Sigorta İl Müdürlüğü'nde avukat olarak görev yaptı. 2003 yılında istifa ederek serbest avukatlığa başladı. 8 yıl serbest avukatlık yaptıktan sonra Sivas Barosu Başkanı olarak görev yaparken adaylık için istifa etti.

TEKİRDAĞ - CHP - EMRE KÖPRÜLÜ

Avukat, CHP Çorlu İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek Milletvekili adayı oldu. Evli.

TOKAT - AK PARTİ - ZEYİD ASLAN

46 yaşında. Avukat. Erbaa ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 22 ve 23'üncü dönem AKP Tokat milletvekili. TBMM Adalet komisyonu Üyeliği, İçişleri Komisyonu Üyeliği ve İnsan Hakları Komisyonu Üyeliği ve Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yaptı. Evli, bir çocuk babası.

AKSARAY-AKP-İLKNUR İNCEÖZ

1973'de Aksaray'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, avukat. 23'üncü dönem Ak Parti Milletvekili, evli ve 1 çocuk annesi

KARABÜK-AKP-MEHMET ALİ ŞAHİN

61 yaşında, avukat. 1995-99 ve 2002'de İstanbul, 2007'de Antalya milletvekili. Başbakan Yardımcılığı, Adalet Bakanlığı ve son olarak TBMM Başkanlığı görevlerinde bulundu. Evli, 4 çocuk babası.

KARAMAN-AKP-MEVLÜT AKGÜN

1966'da Karaman'ın Çatak Köyü'nde doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, avukat. 22 ve 23'üncü dönem AKP Karaman milletvekili. Akgün, evli ve 3 çocuk babası.

KIRIKKALE-AKP-BEŞİR ATALAY

1947'de günümüzde Kırıkkale (il)'inde bulunan Keskin ilçesinin Armutlu köyünde doğmuştur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, aynı okulda master ve doktora yapmıştır. Atatürk Üniversitesi öğretim üyesi, DPT Sosyal Planlama Daire Başkanı, Marmara Üniversitesi öğretim üyesi, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Kırıkkale Üniversitesi Kurucu Rektörü, Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi Koordinatörü sıfatlarını taşımaktadır. İngilizce bilir, evli ve 3 çocuk babasıdır. 2010 yılında Ali Şir Nevai ödülünü aldı.

KIRIKKALE-AKP-RAMAZAN CAN

(41) Ak Parti Kırıkkale İl Başkanlığı görevinde bulundu, eski milletvekili ve Avukat. Evli.

ŞANLIURFA-AKP-BEKİR EREN

1977 Şanlıurfa doğumlu. Üniversite mezunu, avukat. Evli ve bir çocuk babası.

ŞANLIURFA-AKP-YAHYA AKMAN

1966 Şanlıurfa doğumlu. Üniversite mezunu, avukat. 3 dönemdir milletvekili, evli ve 6 çocuk babası.


UŞAK-AKP-İSMAİL GÜNEŞ

1971 Tunceli doğumlu. Evli iki çocuk babası. Avukat.

UŞAK-AKP-MEHMET ALTAY

39 yaşında, Avukat, evli, Uşak Barosu’na kayıtlı avukat

UŞAK-CHP-DİLEK AKAGÜN YILMAZ

48 yaşında, Avukat, evli, Uşak Barosu’na katıylı avukat

VAN-AKP-FATİH ÇİFTÇİ

06.07.1971 doğumlu, Cumhuriyet Savcısı.
VAN-BAĞIMSIZ-AYSEL TUĞLUK

17 Temmuz 1965'te Elazığ'da doğdu. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı. Toplumsal Hukuk Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. İnsan Hakları Derneği Üyesi ve Yurtsever Kadınlar Derneği Kurucusu oldu. 23. Dönem Diyarbakır Milletvekili olarak seçildi.

YOZGAT-AKP-YUSUF BAŞER

Avukat- Yozgat İl Başkanlığı ve Baro Başkanlığı görevinde bulundu. Evli, 2 çocuk babası.

YOZGAT-AKP-BEKİR BOZDAĞ

Avukat, AK Parti Grup Başkanvekili görevini yürütüyor. Evli, 2 çocuk babası.

ZONGULDAK-AKP-KÖKSAL TOPTAN

68, avukat, evli, Zonguldak Milletvekili

ZONGULDAK-CHP-ALİ İHSAN KÖKTÜRK

48, avukat, evli, Zonguldak Milletvekili

ŞIRNAK-BAĞIMSIZ-HASİP KAPLAN

1954’te Şırnak Harapşeref Köyü'nde doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 23.Dönem BDP Şırnak Milletvekili ve Plân ve Bütçe Komisyonu üyesi.. Dört kitabı yayımlandı.

BARTIN-AKP-YILMAZ TUNÇ

40 yaşında, avukat. Bartın milletvekili. Evli, 2 çocuk babası.

BATMAN-BAĞIMSIZ-AYLA AKAT ATA

Ayla Akat Ata; 16 Şubat 1976'da Diyarbakır'da doğdu. Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren Ata serbest avukat olarak çalıştı. İHD Diyarbakır Şubesi ve Genel Merkez yöneticiliği görevi yaptı. TOHAV ve Göç-Der üyesi olan Ata, Diyarbakır Kadın Platformu kurucuları arasında yer aldı. Akat Ata, evli ve 1 çocuk annesidir. Seçime BDP desteğiyle bağımsız girdi.

BATMAN-BAĞIMSIZ-BENGİ YILDIZ

Avukat. 15 Kasım 1965'te Batman’ın Kozluk ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren Yıldız, haftalık Yeni Ülke Gazetesi’nde Batman muhabiri olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra Gündem, Demokrasi, Ülkede Özgür Gündem Gazeteleri’nde muhabirlik ve idarecilik yaptı. Batman Belediyesi'nde Başkan Danışmanlığı ve Avukatlık görevlerini yürüttü. İHD Batman Şubesi'nde yöneticilik ve Şube Başkanlığı yap an Yıldız, 23’ncü dönem seçimlerinde milletvekili seçilerek, AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu. Orta düzeyde İngilizce bilen Yıldız, evli ve 2 çocuk babası. Seçime BDP desteğiyle bağımsız girdi.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Avukatça 6 yıl önce

Hukukçu meslektaşları tebrik ederiz. Yeni Anayasa da tüm vekil meslektaşlarımıza buyuk iş düşüyor. Başarı ve Kolaylıklar dilerim.

Avatar
Stajyer Akif 6 yıl önce

Hukukihaber, hukukçu vekillerin mezun oldukları Hukuk Fakültelerini yazarsa biz de Ankara, İstanbul, Marmara Hukuk arasındaki çekişmeyi görürüz. hangisi meclise daha çok vekil göndermiştir acaba?

Avatar
Av. Murat (Denizli) 6 yıl önce

Tartışılmaz bence üstadlar:))

Avatar
Burak Kara 6 yıl önce

Bu kadar çok hukukçunun olduğu yerde bol tartışma ve ideolojik çekişme olur.
Millet olarak bizim istediğimiz uzlaşı ve itidal. Bir kaç avukatın karıştığı bir dava dosyası nasıl çıkmaza girer yakinen bilirim. Az avukat olsa işler daha hızlı ilerlerdi desem ayıp mı olur:))? Taze vekilleri şimdiden küstürmek istemem ama biz olgun, şeffaf, dürüst ve dolu bir siyaset istiyoruz. Vekillerimizden ricamız iyi bir anayasa için at gözlüklerinizi hiç kullanmayın, ideolojik tavırları, ideolojik hayır veya evetleri bir kenara bırakın. Milleti ve vatandaşların tümünü temsil ettiğinizi unutmayın.

Avatar
Vatandaş 6 yıl önce

"Ey Oğul!

Beysin! Bundan sonra öfke bize; uysallık sana... Güceniklik bize; gönül almak sana.. Suçlamak bize; katlanmak sana.. Acizlik bize, yanılgı bize; hoş görmek sana.. Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize; adalet sana.. Kötü göz, şom ağız, haksız yorum bize; bağışlama sana... Bundan sonra bölmek bize; bütünlemek sana.. Üşengeçlik bize; uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana..

Ey Oğul!

Yükün ağır, işin çetin, gücün kıla bağlı, Allah Teala yardımcın olsun. Beyliğini mübarek kılsın. Hak yoluna yararlı etsin. Işığını parıldatsın. Uzaklara iletsin. Sana yükünü taşıyacak güç, ayağını sürçtürmeyecek akıl ve kalp versin. Sen ve arkadaşlarınız kılıçla, bizim gibi dervişler de düşünce, fikir ve dualarla bize vaat edilenin önünü açmalıyız. Tıkanıklığı temizlemeliyiz.

Avatar
Vatandaş 6 yıl önce

Oğul!

Güçlü, kuvvetli, akıllı ve kelamlısın. Ama bunları nerede ve nasıl kullanacağını bilmezsen sabah rüzgarlarında savrulur gidersin.. Öfken ve nefsin bir olup aklını mağlup eder. Bunun için daima sabırlı, sebatkar ve iradene sahip olasın!.. Sabır çok önemlidir. Bir bey sabretmesini bilmelidir. Vaktinden önce çiçek açmaz. Ham armut yenmez; yense bile bağrında kalır. Bilgisiz kılıç da tıpkı ham armut gibidir. Milletin, kendi irfanın içinde yaşasın. Ona sırt çevirme. Her zaman duy varlığını. Toplumu yöneten de, diri tutan da bu irfandır.
İnsanlar vardır, şafak vaktinde doğar, akşam ezanında ölürler. Dünya, senin gözlerinin gördüğügibi büyük değildir. Bütün fethedilmemiş gizlilikler, bilinmeyenler, ancak senin fazilet ve adaletinle gün ışığına çıkacaktır. Ananı ve atanı say! Bil ki bereket, büyüklerle beraberdir. Bu dünyada inancını kaybedersen, yeşilken çorak olur, çöllere dönersin. Açık sözlü ol! Her sözü üstüne alma! Gördün, söyleme; bildin deme! Sevildiğin yere sık gidip gelme; muhabbet ve itibarın zedelenir...

Şu üç kişiye; yani cahiller arasındaki alime, zengin iken fakir düşene ve hatırlı iken, itibarını kaybedene acı! Unutma ki, yüksekte yer tutanlar, aşağıdakiler kadar emniyette değildir.
Haklı olduğun mücadeleden korkma! Bilesin ki atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli (korkusuz, pervasız, kahraman, gözü pek) derler.
En büyük zafer nefsini tanımaktır. Düşman, insanın kendisidir. Dost ise, nefsi tanıyanın kendisidir. Ülke, idare edenin, oğulları ve kardeşleriyle bölüştüğü ortak malı değildir. Ülke sadece idare edene aittir. Ölünce, yerine kim geçerse, ülkenin idaresi onun olur. Vaktiyle yanılan atalarımız, sağlıklarında devletlerini oğulları ve kardeşleri arasında bölüştüler. Bunun içindir ki, yaşayamadılar.. (Bu nasihat Osmanlıyı 600 sene yaşatmıştır.) İnsan bir kere oturdu mu, yerinden kolay kolay kalkmaz. Kişi kıpırdamayınca uyuşur. Uyuşunca laflamaya başlar. Laf dedikoduya dönüşür. Dedikodu başlayınca da gayri iflah etmez. Dost, düşman olur; düşman, canavar kesilir!..

Kişinin gücü, günün birinde tükenir, ama bilgi yaşar. Bilginin ışığı, kapalı gözlerden bile içeri sızar, aydınlığa kavuşturur. Hayvan ölür, semeri kalır; insan ölür eseri kalır. Gidenin değil, bırakmayanın ardından ağlamalı... Bırakanın da bıraktığı yerden devam etmeli. Savaşı sevmem. Kan akıtmaktan hoşlanmam. Yine de, bilirim ki, kılıç kalkıp inmelidir. Fakat bu kalkıp-iniş yaşatmak için olmalıdır. Hele kişinin kişiye kılıç indirmesi bir cinayettir. Bey memleketten öte değildir. Bir savaş, yalnızca bey için yapılmaz. Durmaya, dinlenmeye hakkımız yok. Çünkü, zaman yok, süre az!..

Yalnızlık korkanadır. Toprağın ekim zamanını bilen çiftçi, başkasına danışmaz. Yalnız başına kalsa da! Yeter ki, toprağın tavda olduğunu bilebilsin. Sevgi davanın esası olmalıdır. Sevmek ise, sessizliktedir. Bağırarak sevilmez. Görünerek de sevilmez!.. Geçmişini bilmeyen, geleceğini de bilemez.

Osman! Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın.

Avatar
Av. Yaşar 6 yıl önce

öğütteki "yüksekte yer tutanlar, aşağıdakiler kadar emniyette değildir."
cümlesini tuttum.
Yeni kasetler, komplolar istemiyoruz. Sayın meslektaşların Bunların sujesi olmasını ise hiç istemiyoruz. Tüm toplumu temsil ediyorsunuz biz hukukçuların da temsilcisi ve vekilisiniz lütfen bizleri iyi temsil ediniz.

Avatar
Avukat Hakları 6 yıl önce

AVUKATLARA İŞ İMKANI AÇISINDAN İNGİLTERE DEKİ SİSTEM AVUKATLIK KANUNUNA EKLENMELİ.
vatandaşların işlerindeki hukuki güvenlik için bazı işlemlerde avukat imzası veya onayı aranmalı.