Suat Kılıç hakkında suç duyurusu
 CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirterek, "Hodri meydan. Herhangi bir dava açmazsa namerttir" dedi.


"Değeri artacağı kesin olan taşınmazları, ucuza, danışıklı yollarla edindi"

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç hakkında, "Altındağ Belediyesi'nin uygulamalarından siyasi konumunu kullanarak rant elde ettiği ve siyasi etik ve davranışa sığmayan bir yolla restorasyon yapılan bir bölgede, değeri artacağı kesin olan taşınmazları, ucuza, danışıklı yollarla edindiği" ve görevini kötüye kullandığı iddiasıyla verdiği gensoru görüşmelerini hatırlattı.

Gök, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın hızla yükseldiğini belirterek, "Ama çok da hızlı bir şekilde aşağıya doğru çakılmıştır. Bundan sonra Suat Kılıç ile ilgili konuşurken 'sayın' sözcüğünü özellikle kullanmayacağız" dedi.

Suat Kılıç hakkındaki verdikleri gensoru görüşmelerini anımsatan Gök, "Çok aciz kaldığı her iddiayı kabul ettiği çok net bir şekilde ortaya çıkmıştır" ifadesinde bulundu.


"Suat Kılıç'a hodri meydan diyorum"

Elindeki dosyayı gösteren Gök, "Hodri meydan, Suat Kılıç şu ana kadar söylediklerimizin mahkemede bizlerle cesaretli bir şekilde hesaplaşma cüretini gösteriyorsa hodri meydan. Herhangi bir dava açmazsa namerttir. Suat Kılıç'a hodri meydan diyorum" dedi. Gök, şöyle devam etti:

"Suat Kılıç ben kendi imkanlarımla restore ettim diyor. Sen Altındağ Belediyesi'nin restore ettiği yerden niçin ev aldın? Şu anda 300-400 milyar lirayı bulan bir değerden bahsediyorum. 2 yıl önce alınmış tapuya göre 25 bin 500 lira, şu anda 300-400 milyar lira evden bahsediyoruz ve evin tapu kayıtlarında eski eser niteliği sabittir. Çok değerli bir evdir. Tarihi eser niteliğindedir. Peki nereden buldu? Nereden bulduğu belli. Altındağ Belediyesine verdiği vekaletnamede tapuyu üzerine geçirdiği kişi, kimdir bu kişi; Alparslan Ekinci. Topuda Suat Kılıç adına tapuyu devralan kişi Altındağ Belediyesi'nin tarihi alanları koruma şube şefidir. Tapuyu ilk olarak Erbil Yiğitbaş isimli Suat Kılıç'ın danışmanına satmıştır. Erbil Yiğitbaş'a da Suat Kılıç üç ay önce Türkiye Dijital Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğine getirmiştir. Tapu önce bunun adına alınmıştır. 2 ay 27 gün sonra tapuya gidilmiş bu tapular Suat Kılıç'ın adına devredilmiştir. İlk önce sen niye almadın tapuyu? Gizlemek istemiştir kendisini."


" Cumhuruyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız"

Belediyede gizli kalması belgelerin paylaşıldığını ve ranta dönüşüldüğünü söyleyen Gök, "Altındağ Belediye Başkanı'nı da uyarıyorum. Hepsi örgütlü bir şekilde kamuya ait olan bilgileri paylaşmak ve kamu memurunun da görevini kötüye kullanmasını sağlamak suretiyle haksız yere mal edinmişlerdir. Altındağ Belediye Başkanı, Suat Kılıç'a vekaletle alan tarihi alanları koruma şube şefi, Suat Kılıç ve bu tapuda kim varsa hepsi hakkında Cumhuruyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız" dedi.


"Nasıl bir ilişkidir bu"

Kılıç'ın, Çarşamba Belediye Başkanıyla bir şirkete daha ortak olduğunu kaydeden Gök, şunları kaydetti:

"Hangi şirkete, Çarşamba Enerji Elektrik Anonim Şirketi'ne. Şirketin kuruluş tarihi 18.10.2007. Suat Kılıç yine milletvekili. Kimler var ortakların arasında; geçtiğimiz hafta İstanbul polisi Metro Holding'e baskın yaptı. Kara para aklandığı gerekçesiyle. Daha önce çek ve senetten ve adam öldürmeye azmettirmekten tutuklanmış ve Metro Holding'in sahibi Galip Öztürk ile beraber Suat Kılıç'ın bir şirkete ortak olduğunu görüyoruz. Nasıl bir ilişkidir bu. Galip Öztürk denilen Metro Holding'in sahibinin Almanya'da bir ayağı var bu soruşturmayla ilgili uyuşturucu kaçakçıları ile ilişkileri sorgulanıyor."

"Milletvekilliğinden istifa etmeli"

Kılıç'ın bakanlık görevinden değil milletvekilliğinden dahi istifa etmesi gerektiğini söyleyen Gök, şöyle konuştu:

"Bir yandan Turgutlu Belediyesine araba satacaksın bir yandan Altındağ Belediyesi'yle Hamamönü'nde evler kapatacaksın, bir yandan Çarşamba Belediyesiyle elektrik işlerine gireceksin.

Hamamönü'nde aldığı evi ya bir hayır kurumuna ya da ilk sahiplerine iade etmek zorundadır."


 Anka

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.