AYDIN (AA) - Aydın'ın Didim ilçesinde belediye temizlik görevlisi olarak çalışan işçinin, aynı belediyede çalışan zabıta amiri ve zabıta memuru tarafından darbedildiği öne sürüldü.

Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çalışan Doğan Turna, gazetecilere, aralarında husumet bulunan ve belediyede zabıta amiri olan M.C. ile zabıta memuru Ö.K'nin kendisini darbettiklerini iddia etti.

Çalıştığı şantiyeye giderken otomobille önünü kesen şahısların kendisine demir sopayla saldırdığını savunan Turna, çevredeki vatandaşların müdahale etmesiyle kurtulabildiğini belirtti.

Turna, Didim Devlet Hastanesi'nden darp raporu alarak İlçe Emniyet Müdürlüğüne şikayetçi olduğunu ifade etti.

Olayla ilgili polisin ifadelerine başvurduğu M.C. ve Ö.K. serbest bırakıldı.

- "Soruşturma açılmadı"

Konuya ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, istenmeyen bir olayın yaşandığını belirterek, olayın mesai saatleri dışında gerçekleşmesinden dolayı herhangi bir soruşturmanın açılmadığını söyledi.

Öte yandan Doğan Turna'yı ziyaret eden Didim Rumelili Romanlar Derneği Başkanı İlgin Var, üyelerine yapılan saldırının kendilerini derinden yaraladığını belirtti.

Dernek başkanı Var, "Böyle bir olayın olmaması gerekirdi. Üzüntülüyüz ve kaygılıyız. Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ile görüştük. Kendisi 'kim suçluysa cezasını çekecektir' dedi. Suçlu zaten bellidir, dernek olarak bu işin takipçisiyiz." dedi.

Baba Tahsin Turna da Başkan Atabay'ın oğluyla ilgilenmediğini iddia ederek, "Bugüne kadar bir geçmiş olsun demeye bile gelmedi. Oğlum halen Didim Belediyesinin işçisidir. Bizlerle gelip görüşmesini, bu olayın neden olduğunu sormasını ve bir geçmiş olsun demesini bekledik." diye konuştu.