banner647

01 Eylül 2021

24.Dönem Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcısı Adaylarına İlişkin Duyuru

Mazeretlerine dayanak belge (eş görev belgesi, sağlık kurulu raporu) göndermek isteyenlerin, taleplerini link üzerinden gönderdikten sonra, dayanak belgelerini ayrıca bir dilekçeyle adalet komisyonları veya Cumhuriyet başsavcılıkları aracılığıyla Genel Sekreterliğimize (Kararname Bürosuna) göndermeleri önem arz etmektedir.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesinin 2021 yılı ana kararname prensiplerinin, mazereti nedeniyle atanma talebinde bulunacaklara ilişkin 16. maddesinin (b) bendindeki, “…eşinin başka kamu kurumunda çalışması nedeniyle farklı bir mahalde görev yapma imkânının bulunamamasından dolayı atanma talebi göndermek isteyen meslektaşlarımızın, taleplerinin eşin mensup olduğu meslek ve kurumun özelliği ile ihtiyaç durumu gözetilerek, öncelikle doğu görevini yapmak üzere atamalarının yapılmasının değerlendirilmesine,” hükmü gereğince, eş mazereti bu durumda olanların, öncelikle doğu görevi yapmaları gerekeceğinden, kura ile doğu görevine atanmak isteyip istemedikleri hususunu linkteki açıklama kısmında mutlaka belirtmeleri gerekmektedir.

Adaylardan; eşi hâkim veya Cumhuriyet savcısı adayı olan ya da eşi hâlen hâkim veya Cumhuriyet savcısı olarak görev yapanların, bu durumlarını mazeret gerekçesinde mutlaka eşlerinin dönemlerini ve sicil numaralarını da belirtmek suretiyle göndermeleri önem arz etmektedir. Hâlen görev yapmakta olan hâkim veya Cumhuriyet savcılarının, aday olan eşlerinin talep gönderecek olması nedeniyle kendilerinin ayrıca talep göndermelerine gerek bulunmamaktadır.

Saygıyla duyurulur.

>> Talep Göndermek İçin Tıklayınız....

---

2021 Ağustos Dönemi Terfi İncelemesine İlişkin Duyuru

2021 Yılı Ağustos Dönemi terfi incelemesi çalışmalarına ilişkin olarak;

Terfi incelemelerinin öngörülen takvime uygun sonuçlandırılabilmesi için, Genel Sekreterliğimizce merkez ve taşra teşkilatına gönderilen iş cetvelleri, sicil fişleri ve başarı bildirim formlarının en geç 09 Eylül 2021 tarihine kadar Genel Sekreterliğimize gönderilmesi gerekmektedir.

Bu hususta gereken dikkat ve özenin gösterilmesi hususu meslektaşlarımıza saygı ile duyurulur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.