banner590

19 Ocak 2021

Adli - İdari Yargı Hâkimlerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesine İlişkin Duyuru

Adli Yargı Hâkimlerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesine İlişkin Duyuru

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince, bölge adliye mahkemeleri başkan ve üyeleri ile adli yargı ilk derece mahkemeleri başkan ve hâkimlerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi, yeniden inceleme, arşiv ve tevziye ilişkin taleplerinin değerlendirilmesi çalışmaları, 18.01.2021 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmış olup, ekte ilan edilmiştir.

Münhâl bulunan mahkemelere kura kararnamesi sonrasında yapılacak olan müstemir yetki kararnamesi ile yetkilendirme yapılması planlanmaktadır.

6087 sayılı Kanun’un 33. maddesi uyarınca, yeniden inceleme ve itiraz talebinde bulunacak meslektaşlarımızın, taleplerini kararın tebliğinden itibaren 10 gün içinde ekte gösterildiği şekilde personel ortak rolünde bulunan müstemir yetki talep formu ekranını kullanarak ve talep türünü yeniden inceleme ise Yeniden İnceleme Talebi, yeniden inceleme talebi reddedilenler iseİtiraz Talebiolarak seçtikten sonra yapmaları gerekmektedir. 

Müstemir yetkileri belirlenen meslektaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar dileriz.  

Saygıyla duyurulur.

Ekleri:

Bölge Adliye Mahkemesi Müstemir Yetki Kararı

1.Bölge Müstemir Yetki Kararı

2. Bölge Müstemir Yetki Kararı

3, 4 ve 5. Bölge Müstemir Yetki Kararı

Talep Gönderme Yöntemi

---

İdari Yargı Hâkimlerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesi ile Bazı Yer Bölge İdare Mahkemelerinin İş Bölümüne İlişkin Duyuru
 

Bölge idare mahkemesi başkan ve üyeleri ile idare ve vergi mahkemesi başkan ve üyelerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi çalışmaları ile Adana ve Ankara Bölge İdare Mahkemeleri iş bölümleri Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesine, 6087 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kurulu Kanunu’nun 33. maddesi uyarınca, yeniden inceleme talebinde bulunacak meslektaşlarımızın taleplerini 10 gün içerisinde personel ortak rolünde bulunan müstemir yetki talep formu ekranı kullanılarak ve talep türünün özellikle Yeniden İnceleme Talebi şeklinde seçildikten sonra yapılması gerekmektedir.

Müstemir yetkileri belirlenen meslektaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar dileriz.

EKİ:

1-Müstemir Yetki Kararları

  -Bölge İdare Mahkemesi Başkan ve Üyelerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesine İlişkin Karar,

  -İdare ve Vergi Mahkemesi Başkan ve Üyelerinin Müstemir Yetkilerinin  Belirlenmesine İlişkin Karar,

2-İş Bölümü Kararı

  -Adana Bölge İdare Mahkemesi İş Bölümü Kararı

  -Ankara Bölge İdare Mahkemesi İş Bölümü Kararı

3-Talep Gönderme Yöntemi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.