banner644

02 Temmuz 2019

Konkordato Komiserliği Temel Eğitimi Verecek Eğitim Kuruluşlarına İzin Verilmesine İlişkin Duyuru

T.C.

ADALET BAKANLIĞI

Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü

Bilirkişilik Daire Başkanlığı

Konu : Konkordato Komiserliği Temel Eğitimi

D U Y U R U

Konkordato Komiserliği ve Alacaklılar Kuruluna Dair Yönetmelik 30 Ocak 2019 tarihli ve 30671 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Anılan Yönetmeliğin 14 üncü maddesi uyarınca, bünyesinde hukuk fakültesi bulunan üniversiteler ile Türkiye Barolar Birliği ve Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğine başvurmaları halinde konkordato komiserliği temel eğitimi vermek üzere izin verilebilecektir.

1) Başvuru şartları:

Konkordato Komiserliği ve Alacaklılar Kuruluna Dair Yönetmeliğin 14 üncü maddesinde ve 26.06.2019 tarihli 171 sayılı Konkordato Komiserliği Temel Eğitiminin Usul ve Esaslarına İlişkin Genelgede belirtilen şartları taşıyan kurum ve kuruluşlar başvuruda bulunabilecektir.

2) Başvuru yeri ve şekli:

Başvuruların Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığına istenilen belgeler ile birlikte yazılı olarak bizzat veya posta yoluyla yapılması gerekmektedir.

3) Başvuru takvimi:

Eğitim izni talebinde bulunacak kurum ve kuruluşların 3 Temmuz - 19 Temmuz 2019 tarihleri arasında öngörülen usulde başvurularını Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir.

4) Başvuru için gerekli belgeler:

Eğitim vermek üzere kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacak başvuruda aşağıdaki bilgi ve belgeler aranır:

a) İzin talebine ilişkin yazılı başvuru dilekçesi,

b) Eğitim koordinatörünün adı, soyadı ve iletişim bilgileri.

c) Eğitimin içeriği ve sürelerini kapsar şekilde eğitim programı ve takvimi.

ç) Eğitimlerin yürütüleceği yerler, adresleri ve fotoğrafları.

d) Eğitimcilerin uzmanlıkları, yeterlilikleri, özgeçmişleri ve son akademik unvanlarını gösterir belgelerin aslı veya onaylı sureti ile eğitimci bilgi formu (EK-1).

Eğitim izni verilen eğitim kuruluşları tek liste halinde aynı anda yayımlanacağından, başvuru sırasında eğitim programı ve takviminin başvuru tarihleri ve ilan süreci dikkate alınarak planlanması uygun olacaktır.

5) Başvuruların değerlendirilmesi :

Başvuruda sunulan bilgi ve belgelerin incelenmesi sonucunda; aranan şartları taşıdığı tespit edilen eğitim kuruluşuna en çok üç yıl için geçerli olmak üzere izin verilecektir.

6) Listelerin ilanı:

Konkordato Komiserliği temel eğitimi izni verilen kurum ve kuruluşların listesi sunulan bilgi ve belgelerin incelenmesi ve yapılacak değerlendirme sonucunda Bilirkişilik Daire Başkanlığının internet sitesinde yayımlanacaktır. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.