Ülgen: Kendini gizleyen binlerce FETÖ'cü var!

Ülgen, “Pensilvanya'ya giden ve darbeci başı ile yan yana fotoğraflar çektirip bunu övünçle paylaşan kişiler milletvekili yapıldı, bürokraside çeşitli görevlere getirildi ve kamu erkini kullanma yetkisi verildi” tespiti yaptı. İşte Ülgen'in çarpıcı açıklamaları:

– Sizinle en son mayıs ayında konuşmuştuk… Yeni nesil FETÖ'cülüğün türediğini vurgulamış ve şöyle demiştiniz: “FETÖ'cüler kendilerini gizlemek için FETÖ'cü olmayanları suçlamaktadır.” FETÖ ile mücadelede gelinen son noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hakkında FETÖ soruşturması yürütülen bir rektörün bugün bakan yardımcısı yapıldığını görüyoruz. Pensilvanya'ya giden ve darbeci başı ile yan yana fotoğraflar çektirip bunu övünçle paylaşan kişiler milletvekili yapıldı, bürokraside çeşitli görevlere getirildi ve kamu erkini kullanma yetkisi verildi!… Bu gibi örneklere de bakarsak; ne yazık ki bu görüşüm giderek güçlendi. Aslında, FETÖ iddianamelerinde örgüt hakkında yer alan görüşler doğrudur. Ancak bu doğru teoride kalmakta, fiiliyata geçmemektedir. Bir temel gerçeğin altını çizmek gerekiyor. FETÖ ile mücadele ediliyor ama etkin bir mücadele henüz yok ortada. Milli Eğitim'de, askeriyede, emniyette, sağlıkta hâlâ gizlenmiş, saklanmış ve AK Parti ile bütünleşerek kendisini gizlemiş örgütlü FETÖ'cüler var.

‘İKİNCİ KUŞAK PARALEL'

– Ciddi iddialar söyledikleriniz. Gizlenmiş bir örgütün varlığını devam ettirdiğini söylüyorsunuz.

Bunlar zaman zaman AK Parti'liymiş gibi ortaya çıkıyor ve misyonunu tamamladıktan sonra gene sütre gerisine saklanıyor. Bir FETÖ'cünün bu dönemde; “Ben FETÖ'cüyüm” demesi zaten beklenemez.  Hatırlarsanız mayıs ayında size; “Hem paralele paralel, hem siyasi iktidara paralel” bir yapılanmadan da söz etmiştim. Bu yapılanma, özellikle FETÖ kalıntılarından oluşuyor. Bu FETÖ kalıntıları kimi yerde siyasi iktidarı ve cumhurbaşkanını koruyor görünümünde işlev yaparken, kimi zaman AK Parti'li bir partili, kimi zaman soruşturmacı bir savcı, kimi zaman bir yargıç olarak karşımıza çıkmaktalar. Siyasi iktidar yandaşıymış gibi görünen, ama aslında FETÖ'yü ve FETÖ'cüleri rahatlatan iş ve işlemlere imza atan bu saklı FETÖ'cüler, siyasi iktidarın bıraktığı boşluktan yararlanarak etkin roller üstleniyorlar. FETÖ'nün siyasi kanadının çok özgür kalması ve özgürce dolaşmasının doğal sonucu bu… Şimdi bu ikinci kuşak FETÖ'cülere yaratılan özgürlük ortamı yeni ve derin yapılanmanın doğmasına sebep oldu. İkinci kuşak paralel yapılanmanın temel hedefi siyasi iktidardır. Sanki siyasi iktidar yandaşı gibi yaptıkları, ancak iktidarın birincil olarak yara aldığı bütün işler, bu kuşağın yaptığı işlere örnektir.

‘BATAKLIK HÂLÂ KURUTULMADI'

– Peki binlerce gözaltı ve tutuklamaların yanında ikinci paralel hâlâ iş başında mı gerçekten?

Evet yüzlerce operasyon ve binlerce gözaltı ve tutuklama var. Ama ben buna karşılık hâlâ ikinci kuşak FETÖ'cülerin etkin olduğunu söylüyorum. Bu bir çelişki değil. Tam tersine; FETÖ tehlikesinin ne denli büyük olduğunu anlatmak istiyorum. Bitti dediğiniz yerde yeniden ivme kazanacak bir potansiyeli var. Çünkü sivrisinek üreten bataklık hâlâ devam ediyor. Bataklığı kurutmadan sivrisinekleri bitiremezsiniz. Örneğin Adnan Oktar davası da bir başka gerçek. Örgüt içerisinde yaşananların, Türk örf ve adetlerine aykırı yaşamlarının Kuran'a uygun olduğu iddiası, ahlaksızlıklara dinsel kılıflar uydurulması, ultra lüks bir yaşam tarzı sürdürülmesi, Adnan Oktar'ın neredeyse Mehdi gösterilmesi çabası bataklık alanları gösteriyor. Çağdaş ve sorgulayıcı bir eğitim olmadıkça bu bataklık sürecektir. Ve siz kimin gerçek din ehli, kimin FETÖ'cü olduğunu ayıramayacaksınız. Üstelik siyasi iktidara yaslanıp FETÖ'cülere küfür eden ve göze giren binlerce gerçek FETÖ'cü var.

– Af tartışmaları da gündemde…

Aslında bir ülkede ne kadar çok af çıkarsa hukuk düzeni o kadar bozulur ve ayaklar altına alınır. Yapılması gereken FETÖ'cülerin yaptığı yargılamaları bir kez daha gözden geçirecek bir sistem kurmak ve bu yönde bir yasa çıkararak, bir iki istinaf dairesi kurarak, bu hususların yeniden incelenmesini sağlamaktır. Bir de infaz rejiminde oynama yapılmaksızın, infazının son yıllarına gelmiş olan mahkumların şartlı tahliye sürelerini yeniden düzenleyebilirsiniz. Böylece dolu olan cezaevlerini de boşaltmış olursunuz. (Sözcü)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Af geliyor 3 ay önce

Darbeciler dışındaki tüm fetöcülere af geliyor. Onların da kandırıldık! deme hakkı var azizim. Allah affetsin demeyecek meclis! Darbeci fetöcülerle samimi kandırılan cemaatçilerin ayırılması ve bir daha bir araya gelmemelerinin sağlanması gerekir. Bu da ceza verip ertelemekle olacak. Ceza çıkacak fetö ile bir daha bağ kurarsan cezan iki katı hapse dönüşecek denilerek ertelenecek. Bir taşla iki kuş

Misafir Avatar
Devlet Baba 2 ay önce @Af geliyor

Doğrusu da bu değil mi? Yüzbinlerce aile bu konudan mağdur. Devlet asıl fetönün bu mağduriyetini önlemeli ve baba olduğunu göstermeli. Vatandaşını fetönün elinden kurtarmalı ve bağrına basmalı.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Fikriye 3 ay önce @Af geliyor

Bir taşla kuş katliamı yapmak lazım. O yüzden fetöcülere af maf yok. geri kalan herkese var o kadar. dedum bitti:))

Beğenmedim! (1)
Avatar
Av. Engin EKİCİ 3 ay önce

Av. Celal ÜLGEN'in habere konu tespitine katılmak istemezdim fakat evet, bu yapı içerisinde yer aldığı halde gizlenenlerin olduğunu düşünüyorum. Pensilvanya'ya giden ve darbeci başı ile yan yana fotoğraflar çektirip bunu övünçle paylaşan kişiler milletvekili yapıldı, bürokraside çeşitli görevlere getirildi ve kamu erkini kullanma yetkisi verildi” cümlesi ise ayrı bir vahim durumu ortaya koyuyor. Ayrıca, bir dönem "FETÖ borsası" ile ilgili söylemlerin varlığı ve daha sonra bıçak gibi kesildiği gerçeğini de göz ardı etmemek gerekir.

Avatar
Uğur 3 ay önce

fetöcüler iş vermiyor galiba size. Fetö dosyası alan hukukçular pek sizin gibi konuşmuyor. Mağdur olan çok kişinin olduğunu söylüyor. Bunların ekserisi ise sizin gibi solcu. Pazar büyük herkes tezgah açmış. en başta da solcular.

Avatar
Tehlikenin başka boyutu 3 ay önce

68 kuşağıyız diye övünüp durursunuz. Şu an yeni 68 kuşakları yeni 28 şubat kuşakları yaratılıyor yargı eliyle. bunun farkında değil misiniz? fetöcüler kendilerine 100 yıl yetecek mağduriyet hikayeleri topladı bu süreçte.

Avatar
Kollekt 2 ay önce

Bir avukatin cadi avina onay vermesi biraz garip degilmi..yahu bu ulkede fetonun icinde olup kandirildigini sonra farkeden var hayir kurumu sanip yardima devam eden var eline silah almamis ama bunlarin düsuncelerini begenen var...hepsini cadi avi ile yakalayip hapsemi atmak lazim..hukuk okuyup da gerçek adaleti hakki hukugu bilmeyen sözde hukukçulara benim sözüm...

Avatar
Komik 3 ay önce

Ben de bu kanıdayım. Çok sayıda kripto var.

Avatar
memlekette aldatılmayan kalmamış!!! 3 ay önce

Yeni trend, aldatıldım de beraati kap
https://odatv.com/aldatildim-diyen-imama-beraat-08111805.html

Avatar
Av. Mualla Dündar Yekdaneh 2 ay önce

Hala kürsüde HAKİMLİK yapan FETÖ çüler var. Nerden mı biliyorum? FETÖ üyeliğinden hakimlikten ihraç edilmiş ve tutuklanmış. Sonra yine hakimliğe dönmüş! Karşı tarafı fetö'cü olan bir davamda,beni davacı avukatlığından çekilmem için zorladı, dışarı çıkarmaya kalktı, başaramayınca müvekkilimi duruşma düzenini bozdu gerekçesiyle tutukladı ve mesaiden sonra 2 saat içinde cezaevine gönderdi. İtirazımız üzerine karar kaldırıldı ama müvekkil iki gün kapalı cezaevinde yattı. Üstüne üstlük reddi hakim talebimiz reddedildi. Suçumuz Atatürkçü olmak mı?