banner590

27 Ocak 2020

GECİKEN PTT KARGOSUNA İLİŞKİN ŞİKAYET DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

T. C. POSTA VE TELGRAF TEŞKİLATI

İSTANBUL AVRUPA YAKASI BAŞ MÜDÜRLÜĞÜNE

Tarih:.......


ŞİKAYET EDEN  : Stj. Av. Zana ŞAHİN 
                                    (Adres,telefon ve mail)

ŞİKAYETİN KONUSU  : PTT ........ Dağıtım ve Toplama Merkezi’nin ......... barkod numaralı ve ............ tarihli gönderime ilişkin şikayetlerime havi dilekçedir

İZAHI  : 

............. tarihinde .................. tarafından ......... barkod numarasıyla tarafıma gönderilen gönderime ilişkin ............... bugün itibariyle PTT ............. Dağıtım ve Toplama Merkezi’ni bilgi almak sebebiyle 0212 ............ sabit hat numarasından farklı günlerde ve aynı gün içinde farklı saatlerde üst üste aramış olmama rağmen telefonlarım ya sürekli olarak meşgul çalmış veyahut açılmış olan ender bir zamanlarda ise cevap verilmemiş olup gönderime ilişkin bilgi alamamış bulunmaktayım.

5237 sayılı Türk Ceza Kanunu 257. maddesi gereği: ”Kanunda ayrıca suç olarak tanımlanan haller dışında, görevinin gereklerini yapmakta ihmal veya gecikme göstererek, kişilerin mağduriyetine veya kamunun zararına neden olan ya da kişilere haksız bir menfaat sağlayan kamu görevlisi, üç aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” Kanunun ilgili maddesi dikkate alındığında, posta dağıtım merkezi çalışanlarınca mesai saatleri içinde telefonlara cevap verilmemiştir ,tüm bu süreçte bunun için zaman harcamış bulunmaktayım ve mağduriyetime sebep olunmuştur.

Hiçbir suretle kendilerini ulaşamadığım gibi 5 gündür şikayetli kurumun kargom hakkında hiçbir işlem yapmaması kamu görevi niteliğinde hizmet veren kurum personelinin açık ihmalidir. Adresimin bulunduğu cihete bakan personelin ve hiyerarşik üstlerinin kamu görevlerini ihmal etmelerinden ötürü haklarında disiplin soruşturması başlatılmasını talep ederim

ŞİKAYET EDEN
Stj. Av. Zana ŞAHİN 


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Akın 2 yıl önce

Görev tanımlarında telefonlara bakmak yazıyor mudur acaba? Onu bırakın, kargoyu getirmekle yükümlü olan kişi kargoyu çöpe atsa ne olur? Suç mudur yoksa hukuki uyuşmazlık mıdır?

Avatar
Marmaralı 2 yıl önce

Artık devlet memurları vatandaşlarına gerekli kamu hizmeti vermekten imtina ediyorlar.
Sözlü olarak uyarılara rağmen bir türlü harekete geçmiyorlar.
Şikayet bir haktır. Kamu görevlileri, vatandaşa hizmet etmek için vardır.
Görevlerini kasıtlı olarak ihmal eden her kamu görevlileri gerekli disiplin yaptırımına tutulmalıdır.
Sayın avukatın dilekçesi yerinde olmuş.

Avatar
Hasan 2 yıl önce

Çok yazık o kitabı bir gün önce alsan ne almasan ne olur.bide kalkmış dilekçe örneği oluşturmuş.millete böyle saçma sapan bir dilekçe yayınladığın için PTT nin bu dilekçeyi mahkemeye vermesi gerekir.Herşeye rağmen iyi ki varsın PTTptt

Avatar
lol ülke 2 yıl önce

memleketteki kargo şirketleri içler acısı halde. dibin dibini buldular. buna şüphe yok. hiç birisi avrupa standartlarında değil. ptt de dahil. tabi kırıntılara alışmış toplumun sorgulaması beklenemez yada sorgulayanları topa tutması beklenir. amerikadan 1 haftada eve gelen kargo varken istanbuldan yada uzal bi yerden aynı sürede gelmemesi geldimiz noktayı özetliyor.

Avatar
Avukatbey 2 yıl önce

Yahu bir kendinize gelin ! adeta linç kampanyası başlattınız yazık ya bugün ona yarın bize ne var yani oturup dilekçe yazmış ve bunu bizimle paylaşmış umarım meslektaş değilizdir çünkü eğer bu yorumları bir meslektaşım yazıyorsa işte o zaman içler acısı :( daha geçen hafta İstanbuldan Ankara’ya gönderdiğim zarfın içinden evrak çıkmamış ben böyle bir durumda ne yapmalıydım ? Lütfen izah edebilir misiniz ? Biraz empati sadece empati kurabilmiş olsaydınız şuan bu yorumları yapmıyor olurdunuz hadi sağlıcakla kalın

Avatar
Emel 2 yıl önce

Biz eskiden çok iyi insanlardik.şimdi hemen şikayet.yazık..

Avatar
Ptt ptt 2 yıl önce

Sayın avukat size gönderilen kitabım kargo parası size ödenmez. Teorik olarak bilgilendirmeniz yanlış. O nedenle burada ptt çalışanlarını zan altında bırakan bir haberi dilekçe ile paylaşmanız, bir kamu şirketi vasıtası ile binlerce çalışanı zan altında bırakmanız da ayrıca tartışma konusu edilecektir.

Avatar
Emrah 2 yıl önce

Güzelim Çınarlık kurumları karalamak ne kadar basit olmuş.ha bir gün önce ha sonra ne fark eder.ilaç mı bu.bozulsun.ptt personelinin başka işi yok senin telefonunu mu bekleyecek.pttnin avukatları yok mu biran önce karşı dava açılmalı.Herkes milletine vatanına kurumuna sahip çıkmalı.pttmizin yapmış olduğu tüm hizmetlerden memnunuz.