'Bu dönemde güven veren bir adalet tesis edeceğiz'

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni döneme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gül'ün açıklamaları özetle şöyle: "Bugün arkadaşlarımızla da bir araya geldik. Önümüzdeki dönem yapılacakları değerlendirdik.  Hiçbir vatandaşımız, etnik düşüncesinden, doğduğu yerden, inancından, yaşam tarzından dolayı asla öteki olmayacak. Uygulamada varsa eksiklikler bunu gidermek boynumuzun borcu. Daha fazla hukuku, özgürlüğü hep beraber inşa edeceğiz. Biz de bakanlık olarak bu vizyona katkı sunmayı hedefliyoruz. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz.

Türkiye hükümet sistemi krizlerini geride bırakmak adına çok önemli bir mesafe kat etmiştir. Bunun kurucusu da milletimizin de kendisidir. 200 yıldır Türkiye hep bir takım mesafeler almış ama ya darbelerle, ya vesayetlerle Türkiye 10 yıl ileriye gitmişse, 20 yıl geriye getirilmiştir. Şimdi hükümet krizleri geride kaldı.

Elbette yeni bir sistemin kuruluşu ki parlamenter sistemin 150 yıldır geleneği olmasına rağmen sürekli değişiklikler gerekiyordu. Yeni bir sistemle elbette bir takım değişiklikler, ihtiyaçlar geçiş süreci olacaktır.

Ama tüm bunların hepsi milletimizin daha az bürokrasinin, daha fazla insanın ve değerlerinin öne çıktığı bir yönetim sistemini arzuluyoruz.

 Buna ayak uyduramayanlar olursa bunlar da elbette yine kendileri millete hizmet etmede aksaklık yapanlar da elbette kendi sistemi içerisinde artık bu hantallıktan uzaklaşacak mekanizmalar olacak.

Yine üst yönetimle ilgili vatandaşa hizmet duygusunu oy almış bir cumhurbaşkanına ayak uyduracak şekilde bir üst yönetim sistemi kuruldu.

Dolayısıyla daha fazla hizmet odaklı ve insan odaklı icraatları göreceğiz diye ümit ediyoruz. Böyle de olacaktır. Dünkü o tabloyu bu milletin adamına, cumhurbaşkanı olarak seçen, Türkiye'nin huzuru, güvenliği, özgürlüğü için destek veren tüm milletimize ne kadar teşekkür etsek azdır."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
3 Hilal 8 ay önce

Adalet mı...? bu ülkede adı ve binaları var bu dönemde onlar da kalkmazsa iyi..? Sizin adaletinize güvenmiyorum sayın bakanım bizi elin gavurundan adalet dinlenmeye mahkum ettiniz ya sözün bittiği yer...! Saygılar

Avatar
aydın 8 ay önce

adalet tesis etmekmi ? 15 yıldır demekki yoktu dediğiniz o zaman af zaruridir önce.......

Avatar
Mehmet 8 ay önce

Adalete kendi kurumunuzdan başlayın sayın bakan, personel alımlarınızda torpilden geçilmiyor. Her girdiğimiz mülakatta eleniyoruz. Nereye kadar bu sistem böyle devam edecek...

Avatar
ÖNCE AF LAZIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8 ay önce

Eline silah almış terör suçluları,tahammüden cinayet işlemiş olanlar ,cinsel istismarcılar dışında Bütün kader mahkumları tahliye edilmeli Bu 3 suçun dışındaki bütün işlenmiş suçların telafisi vardır,Biz bu insanlara kader mahkumu diyoruz,ATATÜRK bile 15 YILDA BİR AF VERİN DEMİŞ
ülkemizin en acil sorunu ADALET mekanizmasıdır,Bu sorun acilen çözülmeli,ALLAH korusun cezaevlerinden başlayacak bir İSYAN Tüm ülkemizi biranda alev topuna döndürür,Suriyeden ıraktan felaket durumlara düşeriz Ne ordumuz kalır ne polisimiz halktan büyük güç yoktur,Acil ADALET.
Anadoluda kime dokunsan YARGIDAN şikayetçi herkes burnundan soluyor,Toplumda ülkeyi yönetenlerin ve siyasi liderlerin göremediği bir nefret ve öfke dalgası büyüyor,Hükümet %42 ye güvenmesin onlar dahada öfkeli,Bir dip dalga tsunami geliyor ADALETİ yoluna koyun ÖFKE çok büyük.
Cezaevlerinde 245 Bin mahkum var Bunların 155 bini kader mahkumu, Diğer 90 bin mahkum, katil tecavüzcü terörist bu 90 binin AFFI söz konusu bile olmamalı .

Avatar
MUSTAFA KOÇAK 8 ay önce

Sayın Bakan 06.01.2017 tarih ve 679 nolu KHK ile 2012 yılı kasım ayında hediye ettiğim telefon hattın By lock programı yüklendiği iddiası ile 41 yılı aşan memuriyetimden ihraç edildim.Bu telefon hattını benim kullanmadığımı; hem hediye alan ifade tutanaklarında kendisinin kullandığını beyan ediyor, hemde Kayseri E.M. KOM şube müdürlüğünün raporları teyit ediyor.Bunlara rağmen C.Başsavcılığına benim kullanmadığımı ve baz kayıtlarının incelenmesini talep ve KOM raporunu ile hediye alan kişinin ifade tutanaklarını ibraz ettim.Aynı ifade,rapor ve ifade tutanaklarını CİMER'e,BİMER'e,Başbakan'a,OHAL Komisyonuna, Bakanlığınıza ve HSK ya ilettiğim halde 19 aydır onurundan,ekmeğinden ve özlük haklarından mağdurum.Soruşturma esnasında(13.02.2018) savcı beye evrakları ibraz ettiğimde ''Maalesef 13 aydır sende mağdur muşun''demesine rağmen 6 ay geçti hakkımda ne bir iddianame nede soruşturmaya yer yoktur kararı vermedi.''Güven veren adalet tesis edeceğiz'' diyorsunuz,ne kadar daha bekliyeceğim?

Avatar
AF 8 ay önce

AF ÇIKMALIDIR !!!
Haksız yere (veya hakettiğinden fazla) hapis yatan bir mahkumun sevdiklerine kavuşması para, pul, makam, mevki, aklınıza gelebilecek her şeyden daha değerlidir..
AF ÇIKMALIDIR !!!
Ceza yargılamasındaki “şüpheden sanık yararlanır” ilkesine göre; mahkumiyet için suçun kuşkuya yer vermeyen kesinlikle ispat edilmesi gerekir. Öyle ki; 99 suçlu özgür kalacak olsa bile 1 masum hapis yatmamalıdır. Fetö ile adalet sistemine düşen şüphe %1’ den fazla değil mi?
AF ÇIKMALIDIR !!!
Fetöcüler yıllarca sınav sorularını çalmış, 5 bin hakim-savcı fetöcü diye ihraç edilmiş, soruları çalarak hakim-savcı olanlar adaleti nasıl sağlamış?

Avatar
Limoni 8 ay önce

Siz hiç Allahtan korkmadiniz

Avatar
ali 8 ay önce

Kime dokunsan YARGIDAN şikayetçi herkes burnundan soluyor,Toplumda ülkeyi yönetenlerin ve siyasi liderlerin göremediği bir nefret ve öfke dalgası büyüyor.