banner613
banner590

25 Mayıs 2018

Atletizm: Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası

ANKARA (AA) - Atletizmde hafta sonu yapılacak Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda Türkiye'yi ENKA temsil edecek.

Türkiye Atletizm Federasyonundan (TAF) yapılan açıklamaya göre, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası (ECCC) A grubu mücadelesi, İngiltere’nin Birmingham kentinde yarın başlayacak ve 2 gün sürecek.

2016 yılının Avrupa Kulüpler şampiyonu ENKA, kadrosundaki Yasmani Copello, Yasemin Can ve Ivet Lalova gibi atletlerle şampiyonluğun favorileri arasında gösteriliyor.

ECCC A Grubu’nda erkek ve kadınlarda mücadele verecek takımlar şöyle:

Kadınlar: CABW (Belçika), Sparta AM (Danimarka), Valencia (İspanya), TM Harriers (Britanya), Bracco Atletica (İtalya), Rotterdam Atletiek (Hollanda), Sporting (Portekiz), AD Kladivar (Slovenya), Spartak Dubnica (Slovakya), ENKA (Türkiye)

Erkekler: RESC (Belçika), Sparta (Danimarka), Playas de Castellon (İspanya), Birchfield Harriers (Britanya), Clonliffe Harriers (İrlanda), Cosma (Litvanya), SL Benfica (Portekiz), AD Mass Ljubljana (Slovenya), Slavia Bratislava (Slovakya), ENKA (Türkiye)

Şampiyonada ENKA adına piste çıkacak isimler ve yarışacağı kategoriler ise şöyle:

Kadınlar:

100 ve 200 metre: Ivet Lalova-Collio (Bulgaristan)

400 metre: Malgorszata Holub (Polonya)

800 ve 1500 metre: Meryem Akdağ

3000 ve 5000 metre: Yasemin Can

100 metre engelli: Meryem Çanakçı

400 metre engelli: Elif Yıldırım-Gören

3000 metre su engelli: Tuğba Güvenç

Yüksek atlama: Esmanur Alkaç

Uzun atlama: Karin Melis Mey

Üç adım atlama: Gizem Akgöz

Sırıkla atlama: Buse Arıkazan

Çekiç atma: Kıvılcım Kaya Salman

Cirit atma: Berivan Şakır

Gülle atma: Emel Dereli

Disk atma: Handenur Güler

4×100 metre: Eda Nur Kılıç, Elif Gören, Hatice Öztürk, Ivet Lalova, Malgorszata Holub ve Zeynep Baş

4×400 metre: Büşra Yıldırım, Elif Gören, Zeynep Baş, Malgorszata Holub ve Rüya Kaya.


Erkekler:

100 metre: Emre Zafer Barnes

200 metre: Jak Ali Harvey

400 metre: Batuhan Altıntaş

800 metre: Leonard Kirwa Kosencha (Kenya)

1500 metre: İlham Tanui Özbilen

3000 ve 5000 metre: Polat Kemboi Arıkan

110 metre engelli: Mustafa Güneş

400 metre engelli: Yasmani Copello Escobar

3000 metre su engelli: Tarık Langat Akdağ

Yüksek atlama: Metin Doğu

Uzun atlama: Muammer Demir

Sırıkla atlama: Hasan Birinci

Üç adım atlama: Necati Er

Gülle ve disk atma: Mesud Pezer (Bosna Hersek)

Cirit atma: Metin Güdücü

Çekiç atma: Eşref Apak

4×100 metre: Aykut Ay, İzzet Safer, Emre Zafer Barnes, Jak Ali Harvey, Yiğitcan Hekimoğlu ve Mustafa Güneş

4×400 metre: Sinan Ören, Batuhan Altıntaş, Ahmet Kasap, Yasmani Copello, Enis Ünsal ve Leonard Kosencha.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.