YENİ TTK DÜZENLEMELERİ SEMİNERİ
YENİ TÜRK TİCARET KANUNU EĞİTİM VE SERTİFİKA PROGRAMI

14-15 ARALIK CUMA/CUMARTESİ

İMKB Konferans Salonu, Sarıyer
 
Ülkemizde yaklaşık 55 yıllık ticaret uygulamasını düzenleyen Ticaret Kanunu 1 Temmuz 2012 Tarihinde yürürlükten kaldırılarak, yerine TBMM tarafından 1,5 yıl önce yasalaştırılan Yeni Türk Ticaret Kanunu uygulanmaya başlandı.

Bu değişiklik ticari hayatta bir çok bilgi ve alışkanlığıkullanışsız hale getirdi.Bundan dolayı hem uygulayıcıların hem de hukukçuların yeni düzenlemeye uyum zorunluluğu doğdu.Boğaziçi Avukatlar Derneği bu alanda üzerine düşen görevi yerine getirme adına ilk çalışmasını 23-24 Haziran 2012 Tarihlerinde değişikliğin uygulanmaya başlamasından hemen önce yaptı. İkinci çalışmayı ise uygulama başladıktan yaklaşık 5 ay sonra, aksaklıkların ve eksiklerin belirginleştiği bu günlerde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nın da desteği ile 14-15 Aralık 2012 Tarihlerinde gerçekleştiriyor. Bu seminerde ağırlıklıolarak değişikliğin etkilediği başlıca konulara odaklanmayı hedefliyoruz.

İMKB Konferans salonunda gerçekleştirilecek seminerde Ticariİşletme ve Şirketler Hukuku konusunu KPMG Hukuk Bölümü Başkanı Sayın Av. Levent Berber anlatacak. İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Enstitüsü Direktörü Doç. Dr. Sayın Leyla Keser Berber Ticaret Hukuku ve İnternet konusunu, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Sayın Birgül Sopacı Öztuna ise Kıymetli Evrak Hukuku, Taşıma Hukuku ve Sigorta Hukuku konularını anlatacaklar.

Bu seminerde temel gayemiz, azami fayda sağlamak için ticaret hayatının en temel konularının ve ilgili başlıklar altında en çok ihtiyaç duyulan hususların uzmanlarca aktarılmasıdır. TTK Seminerinde sizleri de aramızda görmeyi diliyoruz.

Katılımın ücretli olduğu seminere iştirak için katılım formunun doldurularak nafideniz@bavder.com.tr mail adresine gönderilmesi ve kayıt yaptırılması gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi 0.212.2342020 no'lu telefon aranarak ve nafideniz@bavder.com.tr mail adresine mail gönderilerek alınabilecektir.


 "YENİ TTK DÜZENLEMELERİ SEMİNERİ" 

14-15 Aralık

Yer: İMKB Konferans Salonu
 
Program: 
14 Aralık: 
10.00-12.00 Ticari İşletme ve Şirketler Hukuku  Av. Levent Berber, KPMG Türkiye Hukuk Bölüm Başkanı
12.00-13.30 Öğle Yemeği
13.30-14.00 Soru Cevap
 
14.00-16.00 Ticaret Hukuku ve İnternet          Doç. Dr. Leyla Keser Berber, İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Enstitüsü Direktörü, Yeni TTK Bilişimle İlgili İkincil Mevzuat Komisyon Başkanı
16.00-16.30 Soru Cevap
15 Aralık: 
10.00-12.00 Kıymetli Evrak ve Taşıma Hukuku Yrd. Doç.Dr. Birgül Sopacı Öztuna 
Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi 

12.00-13.30 Öğle Yemeği
13.30-14.00 Soru Cevap

14.00-16.00 Sigorta Hukuku Yrd. Doç.Dr. Birgül Sopacı Öztuna 
Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi 

16.00-16.30 Soru Cevap
Detaylı bilgi için internet sitemizi ziyaret ediniz: 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.