100 SAAT EĞİTİM NELERE KADİRMİŞ!


o    “Arabuluculuk Yasa Tasarısı”  nın olumsuz yanlarını içeren dilekçeleri ilgili makamlara fakslayan grup avukatları, 100 saat eğitim hakkında facebookta aşağıdaki paylaşımları yapmaktadırlar.hukukihaber.net

“Madem ki  Avukatın yapacağı işleri, 100 saatlik temel  eğitim ile her meslek mensubunun yapmasına olanak verilecektir; Arabozuculuk olarak görmeyin ama,  bu normal ise bizim de haklı taleplerimiz vardır!

1. Hepimiz 4 yıllık üniversite mezunuyuz. İktisat, Maliye, Muhasebe ve Vergi Hukuku Eğitimi aldık. 100 saatlik temel eğitimle MALİ MÜŞAVİR olmak istiyoruz.

2. Hepimiz 4 yıllık üniversite mezunuyuz....... Çevre Hukukunu, İmar Mevzuatını ve Kat Mülkiyeti Kanununu biliyoruz. 100 saatlik temel eğitimle MİMAR olmak istiyoruz. Proje çizmemize izin verilmesini istiyoruz.

3. Hepimiz 4 yıllık üniversite mezunuyuz. İmar Mevzuatını, Yapı Denetim Mevzuatını ve Kat Mülkiyeti Kanununu biliyoruz. 100 saatlik temel eğitimle İNŞAAT MÜHENDİSİ olmak istiyoruz.

4. Hepimiz 4 yıllık üniversite mezunuyuz. Adli Tıp eğitimi aldık, Kriminoloji eğitimi aldık, ehliyet kursundan ilk yardımı biliyoruz. 100 saatlik temel eğitimle en azından ADLİ TABİP olmak istiyoruz.

5. Hepimiz 4 yıllık üniversite mezunuyuz. Türk Dili eğitimi aldık. 100 saatlik temel eğitimle Türkçe ÖGRETMENİ olmak istiyoruz.

6. Hepimiz 4 yıllık üniversite mezunuyuz. İnkılâp Tarihi ve Türk Hukuk Tarihi eğitimi aldık. 100 saatlik temel eğitimle TARİH ÖĞRETMENİ olmak istiyoruz.

7. Hepimiz 4 yıllık üniversite mezunuyuz. Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi eğitimi aldık. 100 saatlik temel eğitimle FELSEFECİ ve SOSYOLOG olmak istiyoruz.

8. Hepimiz 4 yıllık üniversite mezunuyuz. İngilizce Eğitimi aldık. 100 saatlik temel eğitimle İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ olmak istiyoruz.

9. Hepimiz 4 yıllık üniversite mezunuyuz. Psikoloji, Kriminoloji eğitimi aldık. 100 saatlik temel eğitimle PSİKOLOG olmak istiyoruz.

10. Hepimiz 4 yıllık üniversite mezunuyuz. Deniz Ticaret Hukuku eğitimi aldık. 100 saatlik temel eğitimle UZAKYOL GEMİ KAPTANI olmak istiyoruz.

MESLEK SAHİPLERİNİ TENZİH EDERİZ.

 Ama bizim yukarıdaki taleplerimiz ne kadar gerçeğe aykırı ise, Arkeologdan, Kimyagerden, Mühendisten, Doktordan, Öğretmenden, Mimardan, Biyologdan, Eczacıdan, Dişçiden, Veterinerden, Jeologdan, Müzisyenden, Ressamdan, Denizciden v.s aklınıza gelen her meslekten arabulucu olması da, bilime, hukuk mantığına ve akla aykırıdır!

ARABULUCULUĞU, AVUKAT OLMAYANLAR YAPAMAMALIDIR…!!”

“İzmir Barosu Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu”

www.hukukihaber.net

AVUKATLAR: “ARABULUCULUĞUN HUKUKÇU OLMAYAN KİŞİLERCE YAPILMASINA KARŞIYIZ!!!“

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Savaş 6 yıl önce

havada uçuyorlar işte o kadar. 100 saate de gerek yok. iki takla atsak tamamdır.

Avatar
Uğur 6 yıl önce

milletvekillerine, bakanlara, belediye başkanlarına 100 saatlik mesleki eğitim verilmeli öncelikle ki mesleklerini öğrensinler...

Avatar
Esra 6 yıl önce

Adli Tıp çok ilgimi çekmişti.Ben de 100 saatte doktor olayım bari..

Avatar
Usta 6 yıl önce

Minare Ustasi olmak istiyorum. Kılıfını uydurmak icin!!
100 saat kurs fazla bile gelir.
Bir kaç saat yeter be abilerim ablalarım.

Avatar
İş bilir 6 yıl önce

Emlak işlerinde Arabulucu olabilirim.
Her meslek kendi içinde arabulucu olabilir bence.