Ankara ve İzmir Emniyet'inde büyük deprem
İZMİR'DE 10 POLİS'İN GÖREV YERİ DEĞİŞTİ

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nde bugün 12 müdür görevden alındı. İki Emniyet müdür yardımcısı ile 10 şube müdürü ve müdür yardımcısı, başka görevlere atandı. Tayinler edilenler arasında, TCDD İzmir Liman İşletme Müdürlüğü'ne yönelik 7 Ocak 2014'teki operasyonu düzenleyen Mali Şube'nin Müdür Yardımcısı Metin Tuncer de bulunuyor. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonun ardından bir emniyet müdür yardımcısı ve iki şube müdürü görevden alınmıştı.

Personelden sorumlu Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Karazeybek, Ruhsatlar ve Pasaport Şube Müdürlüğü'ne alınırken yerine Ayhan Saygılı getirildi. Personel Şube müdürlüğü görevinden alınan Erkan Değer Bakım Onarım Şube Müdürlüğü'ne, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürü Ömür Arık Personel Şube Müdürlüğü'ne, Emrullah Demir Bakım Onarım Şube Müdürlüğü görevinden Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'ne, Cihan Pehlivan Güvenlik Şube Müdürlüğü'nden Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne, Karabağlar İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Uysal Güvenlik Şube Müdürlüğü görevine getirildi.

Görev yeri değişen müdür yardımcıları ise şöyle: Personel Şube Müdür Yardımcısı Oktay Kaygısız Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcılığı'na, Çevik Kuvvet Şube Müdür Yardımcısı Bülent Özel Personel Şube Müdür Yardımcılığı'na, Konak İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Sabuncular Narlıdere İlçe Emniyet Müdür Yardımcılığı'na, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Metin Tuncer Çevik Kuvvet Şube Müdür Yardımcılığı'na, Menderes İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Erkan Dönmez Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

OPERASYONU YAPAN MÜDÜRLER GÖREVDEN ALINMIŞTI

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ihaleye fesat karıştırma, rüşvet, yolsuzluk, irtikap, ihalelerle ilgili bilgi sızdırma ve limanlardaki işlemlerde usulsüzlük iddiasıyla yürütülen soruşturmayla ilgili Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonunu düzenleyen bir emniyet müdür yardımcısı ve iki şube müdürü görevden alınmıştı. Operasyonu yapan birimlerin başındaki Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Şevik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Taner Aydın ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Behzat Tuzcu, öğleden sonra görevlerinden alındı. Şevik Organize Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarıyla Mücadele, Mali Suçlarla Mücadele ve Siber Suçlarla Mücadele şubelerinden sorumluydu. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ramazan Karakaya Deniz Limanı Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Müdür Yardımcılığı görevine atanmış, Deniz Limanı Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Müdür Yardımcısı Hakan Karahan da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı olmuştu. Operasyonu yapan müdürlerin görevden alınmasının ardından İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay da merkeze alınmış, yerine Kastamonu İl Emniyet Müdürü Sami Uslu getirilmişti.

ESKİŞEHİR'DE İKİ EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISININ GÖREV YERİ DEĞİŞTİ

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 2. Sınıf İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aygün ve Suat Kural, görevlerinden alındı. İki il emniyet müdür yardımcısının, Eskişehir Trafik Polis Eğitim Merkezi'nde görevlendirildiği öğrenildi. Başarılı çalışmaları ile bilinen Aygün, 'Devrimci Karargah' operasyonu kapsamında, cezaevinde tutuklu bulunan eski İl Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'ya yönelik operasyon sırasında İl Emniyet İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yapıyordu.

17 Aralık'taki operasyon sonrası emniyette başlayan görevden alma ve görev değişikliği işlemleri Eskişehir'e de sıçradı. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nde görevli İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aygün ve Suat Kural, görevlerinden alındı. İki il emniyet müdür yardımcısının, Eskişehir Trafik Polis Eğitim Merkezi'nde görevlendirildiği belirtildi. Yaklaşık üç yıldan bu yana il emniyet müdür yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Aygün, bu görevinden önce Eskişehir İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yapıyordu. 2. sınıf emniyet müdürü olan Aygün'ün, halihazırda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden (KOM) sorumlu il emniyet müdür yardımcısı görevini yürüttüğü belirtildi. Aygün'ün, daha önce de Güvenlik, İstihbarat ve Terörle Mücadele şubelerinden (TEM) sorumlu müdür yardımcısı olarak görev yaptığı kaydedildi. 2. sınıf emniyet müdürü olan Suat Kural'ın da Pasaport ve Yabancılar Şube Müdürlüğü'nden sorumlu il emniyet müdür yardımcısı olarak görev yaptığı ifade edildi. Kural'ın da daha önce il emniyet müdürlüğü personel şube müdürü olarak görev yaptığı belirtildi. Her iki il emniyet müdür yardımcısının, bu görev değişikliğinin akabinde Eskişehir Trafik Polis Eğitim Merkezi'nde eğitmen olarak görev yapacağı öğrenildi.

AYGÜN BAŞARILI OPERASYONLARI İLE DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Görevden alınan eski İstihbarat Müdürü Aygün, başarılı çalışmaları ile dikkat çekiyor. Aygün, Devrimci Karargah operasyonu kapsamında cezaevinde tutuklu bulunan eski İl Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'ya yönelik operasyon sırasında İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yapıyordu. Avcı ile yaklaşık 1.5 yıl birlikte çalışan Aygün, bu süreçte kendi biriminin başında operasyonu yakından takip etmişti.


(CİHAN, İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.