Ankara'da Feyzioğlu yeniden seçildi
Ankara Barosu Başkanlığı'na, üyelerin 4 bin 732'sinin oyunu alan Prof. Dr. Metin Feyzioğlu seçildi. 
Ankara Barosu'nun 61. Olağan Genel Kurulu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde gerçekleştirildi. 

Baro başkanlığı için sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi, saat 17.00 sıralarında tamamlandı. Oy verme işleminin ardından sayım işlemleri başladı. Genel Kurul'da, 9 bin 600 üyesi bulunan Ankara Barosu'nun Başkanlığı'na, üyelerin 4 bin 732'sinin oyunu alan Demokratik Sol Avukatlar Grubu adayı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu seçildi. Baroda Birlik Grubu adayı avukat Aydoğan Koru ise bin 869 üyenin oyunu aldı. 

Seçimlerde, baro başkanının yanı sıra 10'ar asıl ve yedek yönetim kurulu üyesi; 5 asıl, 3 yedek disiplin kurulu üyesi; 33'er asıl ve yedek Türkiye Barolar Birliği delegesi ile 3'er asıl yedek denetleme kurulu üyesi belirlenecek.

Öte yandan, baro başkanlığı için ise Demokratik Sol Avukatlar grubu adına Metin Feyzioğlu, Baroda Birlik grubu adına Aydoğan Koru, Çağdaş Avukatlar grubu adına Ziynet Özçelik, Yeni Sol-Üçüncü Yol grubu adına Bülent Turhan Gündüz ile Devrimci-Demokrat Avukatlar grubu adına Tevfik Demir yarışmıştı.

METİN FEYZİOĞLU KİMDİR

"Eğitim ve mesleki gelişim süreci: 
TED Ankara Koleji (1986); Columbia Üniversitesi Amerikan Dili Programı (1989); Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1990); Banka ve Ticaret Hukuku Enstitüsü Sertifika Programı (1990); Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Hukuku Yüksek Lisansı (1992); Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Hukuku Doktorası (1995); Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku Yardımcı Doçenti (1996); Columbia Üniversitesi, Hukukçular İçin İngilizce Programı (1996); Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku Doçenti (2000); Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku alanında kitaplar ve makaleler.

Mesleki statü: 
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku Anabilim dalı Başkanı; Ankara Barosu avukatı (1991); Uluslararası Barolar Birliği üyesi; Ankara Üniversitesi Fikri ve Sınai Haklar Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu üyesi.

Önceki mesleki faaliyetler: 
Genelkurmay Başkanlığı Plan Prensipler Başkanlığı Strateji Dairesi Milli Strateji Şubesi'nde ve Adli Müşavirliği'nde proje subaylığı (askerlik hizmeti sırasında); Ankara Üniversitesi Hukuk Müşavirliği; TRT 2'de "Yaşayan Hukuk' adlı programın sunuculuğu; Ankara Üniversitesi Fikri ve Sınai Haklar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcılığı; Uluslararası Ceza Mahkemesi hazırlık çalışmaları ve müzakerelerinde hükümet delegeliği; Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu üyeliği." 

YÖNETİM KURULU 

Sema Aksoy
Erol Yılmaz Aras
Hilal Akdeniz
Hakan Canduran
Sema Aksoy
Erol Yılmaz Aras Hilal Akdeniz
Hakan Canduran
Mine Baş
Tuba Berrak Ünal
Özgün Şimşek
Aşkın Demir
Orhan Şimşek
Ramiz Erinç Sağkan

DİSİPLİN KURULU 

Uğur Uzer
Basri Bilecen
Seval Yıldırım
Nebile Kısa
Simay Tezcan


DENETLEME KURULU 
Zülfikar Durak
Ersin Soybaş
Doğan Erol


TBB DELEGASYONU 

ERZAN ERZURUMLUOĞLU

ERDAL MERDOL

METİN YAYCIOĞLU

MUHSİN EREN

ÜNSAL TOKER

MUSTAFA KEMAL HAKİMOĞLU

TUNCAY ALEMDAROĞLU

ÜNAL DİNÇ

SADIK ERDOĞAN

MAHMUT EMİN VAROL

ÖMER ÇİFTÇİ

SAMİ KAHRAMAN

ERKAN YÜCEL

SABRİ ERDAL GÜNGÖR

YILDIZHAN ADİL ŞAHİN

MEHMET AĞAR

MEHMET BÜLENT AKÇAMETE

ENDER DEDEAĞAÇ

MEHMET HADİMİ YAKUPOĞLU

SANEM ATAK

MEHMET ABDULLAH TOKER

ERDOĞAN GÖKÇE

TANER GÜNER

HÜSEYİN KADEROĞLU

ŞULE NAZLIOĞLU EROL

GÖNÜL DEMİRCAN APAYDIN

FİKRET AYDIN

SERAP KALE ÖCAL

AYŞE GÜLDAL DÜZEN

FATMA IŞIL SIRAKAYA

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.