Barolarda seçim sonuçlarıAksaray Barosu seçim sonucu

Aksaray barosunda yapılan seçimde Avukat Levent Bozkurt 85 oyla baro başkanlığına seçildi.

Seçim Aksaray adliyesi konferans salonunda yapıldı. Baro seçiminde eski başkan avukat Abdülkerim Yenil ve avukat Levent Bozkurt yarıştı. Yapılan seçimin sonunda iki dönem baro başkanlığı yapan Abdülkerim Yenil 80, Levent Bozkurt ise 85 oy aldılar. Bozkurt teşekkür konuşmasında kendisine destek veren herkese teşekkür etti. Baro seçiminin çok güzel bir ortamda gerçekleştiğinin altını çizen Bozkurt, `Eski başkanımız Abdülkerim Yenil ve ekibine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Biz de yeni yönetim olarak bundan sonra meslektaşlarımızın sorunlarını çözmek için çaba sarf edeceğiz. Bu sonuç Aksaray barosuna hayırlı uğurlu olsun` şeklinde konuştu.

----------------------------------------------------Kahramanmaraş Barosu seçim sonucu

Kahramanmaraş Barosu seçimlerini Avukat İsmail Kahveci kazandı. Kahveci, böylelikle 4. dönemde de baro başkanı olmayı başardı.
Seçimlerde 314 avukat oy kullandı. Oyların 201`ini mevcut başkan İsmail Kahveci alırken, diğer aday Yusuf Bülbül 109 oyda kaldı. 4 oy da geçersiz sayıldı. Seçimden çıkacak sonucu merak eden avukatlar, oy oranlarının açıklanmasının ardından Kahveci`yi tebrik etti.

----------------------------------------------------Osmaniye Barosu Seçim Sonucu

Osmaniye Barosu`nda yapılan ve Avukat Hüseyin Sezgin ile İrfan İlker Şanlı`nın listelerinin yarıştığı başkanlık seçimini mevcut Başkan Hüseyin Sezgin kazandı.

İki yılda bir yapılan ve 167 üyesi bulunan baro seçiminde üyelerden 157`si oy kullandı. Osmaniye Barosu`nda yapılan seçimde Hüseyin Sezgin 80, İrfan İlker Şanlı ise 75 oy alırken 2 oy geçersiz sayıldı.
4. kez baro başkanlığına seçilen Avukat Hüseyin Sezgin, sonucun hayırlı olması temennisinde bulundu.

----------------------------------------------------
Şırnak Barosu seçim sonucu

Şırnak Barosu`nun genel kurulu ticaret ve sanayi odası toplantı salonunda yapıldı. 75 üyenin bulunduğu baroda tek aday olan Baro Başkanı Nuşirevan Elçi güven tazeledi.

----------------------------------------------------

Şanlıurfa Barosu seçim sonucu

Şanlıurfa Baro Başkanlığı`nda görev değişimi yaşandı. Eski Baro Başkanı Yahya Demirkol, bir oy ile başkanlığı Av. İrfan Güven`e kaptırdı.
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası`nda yapılan seçimde Av. İrfan Güven, Av. Yahya Demirkol ve Av. Salih Yıldız`ın yarıştı. Toplam 378 oyun kullanıldığı seçimde başkanı son zarf belirledi. Son zarf açılmadan önce İrfan Güven 129, Yahya Demirkol 128 ve Salih Yıldız 118 oy almıştı. Son açılan zarftan Yahya Demirkol`a oy çıkması durumunda 129-129 berabere kalınacaktı. Berabere olma durumunda kıdem geçerli olacağı için Yahya Demirkol başkan olacaktı. Son zarftan İrfan Güven`e çıkan oy başkanlığı da beraberinde getirdi.
Seçimde kullanılan toplam 378 oyun dağılımı şu şekilde oldu: Av. İrfan Güven 130, Av. Yahya Demirkol 128 ve Av. Salih Yıldız 118.

----------------------------------------------------Malatya Barosu seçim sonucu

Malatya Barosu Genel Kurulu`nda gerçekleştirilen seçimde Eyüp Kutlubay baro başkanlığına seçildi. Sandığa giden 347 üyeden 182`sinin oyunu alan Eyüp Kutlubay, başkanlığa seçilirken, mevcut başkan Selahattin Sarıoğlu 145, Şahin Evin ise 13 oy aldı.

----------------------------------------------------
Balıkesir Barosu seçim sonucu

Balıkesir Barosu Olağan Genel Kurulu`nda Başkan Muzaffer Mavuk, 13 oy farkla üçüncü defa seçildi. Hafta sonu yapılan seçimde, Mavuk ile Hakan Berk yarıştı. Mavuk ve yeni ekibi, iki yıl görev yapacak.

----------------------------------------------------Ankara Barosu, yeni başkanını seçti

Ankara Barosu başkanlığına Prof. Dr. Metin Feyzioğlu seçildi. Ankara Barosu'nun 61. Olağan Genel Kurulu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde gerçekleştirildi.

----------------------------------------------------Zeki Kahraman, yeniden Bursa Baro Başkanı oldu

Bursa Barosu`nun genel kurulunda Zeki Kahraman 887 oyla yeniden başkanlığa seçildi. Rakibi Zekeriya Birkan ise 639 oy aldı.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi`nde yapılan genel kurulda, baroya kayıtlı bin 790 avukattan bin 585`i oy kullandı. Seçimlerde mevcut başkan Zeki Kahraman 887, Zekeriya Birkan 639 oy alırken, 59 oy geçersiz sayıldı.


----------------------------------------------------
Elazığ Barosu Başkanlığı`na Rüstem Septioğlu yeniden seçildi

Elazığ Barosu Olağan Genel Kurulu ve başkanlık seçimi yapıldı. Seçimlerde kullanılan 264 oydan 161`ini Rüstem Septioğlu alarak yeniden Baro Başkanlığı`na getirildi. Diğer aday Ömer Serdar ise sandıktan 87 oy alabildi. 16 oyun iptal edildiği seçimlerde sandıktan 2 zarfın fazla çıkması üzerine rastgele seçilen iki zarf yakıldı.

----------------------------------------------------
Diyarbakır Barosu yine Mehmet Emin Aktar'a emanet
Diyarbakır Barosu başkanlığı için iki adayın yarıştığı seçimde Aktar 282, rakibi Tahir Elçi ise 259 oy aldı.

----------------------------------------------------
Konya Baro Başkanlığı`na Fevzi Kayacan seçildi
Türkiye`nin en büyük 6. barosu olan Konya Barosu`nda başkanlık seçimi tamamlandı. Konyalı avukatlar yönetim, disiplin ve denetleme kurulu ile Türkiye Barolar Birliği delegeleri için sandık başına gitti. Konya Baro Başkanlığı seçimini Avukat Fevzi Kayacan kazandı.

----------------------------------------------------
Uşak Barosu seçim sonucu

Uşak Barosu’nun dün başlayan 53. olağan genel kurulunda başkanlığa Rıza Albay yeniden seçildi.
Atatürk Kültür Merkezi’nde iki gün süren 53. olağan genel kurulda Rıza Albay, Kazım Karabulut ve Vedat Atak yarıştı.Olağan genel kurulda bugün yapılan seçim sonunda 208 avukat oy kullandı. Adaylardan Vedat Atak 68, Kazım Karabulut 35 oy alırken Rıza Albay 105 oy alarak yeniden başkanlığa seçildi.


----------------------------------------------------
Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu seçim sonucu

Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu’nun 20. olağan genel kurul toplantısı yapıldı.
İki adayın yarıştığı seçimde oylar eşit çıkınca, daha kıdemli avukat olduğu için Ali Haydar Dereli, yeniden başkan seçildi.

----------------------------------------------------
Kocaeli Barosu’nun seçim sonucu

Kocaeli Barosu’nun seçimleri tamamlandı. Dört adayın yarıştığı seçimlerde ipi Av. Tamer Solakoğlu göğüsledi.Dün yapılan Kocaeli barosu 31. olağan genel kurulunun ardından avukatlar bugün adliye binasında başkanlarını seçti. 765 avukatın oy kullanmak için sandık başına gittiği seçimlerde Tamer Solakoğlu 269, Sertif Gökçe 247, İsmail Çömlekçioğlu 231 ve Örfü Köksal 8 oy aldı. 10 oyun geçersiz sayıldığı seçimlerde 80 avukat da sandık başına gitmedi.

----------------------------------------------------
Trabzon Barosu seçim sonucu

Trabzon Barosu Başkanlığına Avukat Mehmet Şentürk yeniden seçildi.
Baro binasında bugün yapılan seçimlerde mevcut başkan Mehmet Şentürk ile Sibel Suiçmez yarıştı. 345 avukatın üye olduğu baro seçimlerinde 320 avukat oy kullandı. 5 oyun geçirsiz sayıldığı seçimlerde 181 oy alan mevcut başkan Şentürk, yeniden göreve getirildi. Diğer aday Suiçmez ise 129 oy aldı.

----------------------------------------------------Erzurum Barosu seçim sonucu

115 üyenin oyunu alan Mehmet Güzel, hukuk ve adaletin güçlenmesi için çalışacaklarını söyledi. Baro binasında dün sabah başlayan seçim heyecanı, akşam saatlerinde sona erdi.

İki dönem başkanlık yapan Avukat Naci Turan’ın aday olmadığı seçimlerde üç avukat başkanlık için yarıştı. Avukat Talat Göğebakan, Avukat Mustafa Çavuş ve Avukat Mehmet Güzel’in aday oldukları genel kurula üyeler ilgi gösterdiler. 266 kayıtlı üyeden 238′inin katıldığı genel kurul sabah saatlerinde başladı. Öğleden sonra üyeler, yeni başkanı belirlemek için sandık başına gittiler.

----------------------------------------------------
Eskişehir Barosu seçim sonucu

Eskişehir Barosu Başkanlığına 217 oy alan Rıza Öztekin seçildi.

Yunusemre Kültür Merkezi’nde yapılan Eskişehir Barosu Genel Kurulu saat 10.00′da oy verme işlemiyle başladı. Baro Başkanı Yusuf Yıldırım, Rıza Öztekin ve Mürüvvet Beyaz’ın aday olduğu genel kurulda yaklaşık 500 avukat oy kullandı.

----------------------------------------------------Gaziantep Barosu seçim sonucu

Gaziantep Barosu’nun Olağan Genel Kurulu yapıldı. Yapılan seçimlerde eski başkanlardan Zafer Okur, başkanlığa seçildi. Gaziantep Baro Başkanlığı’nın 2010-2011 yılı Olağan Genel Kurulu Baro Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Bin 600 üyesi bulunan Gaziantep Barosu’nda, seçimlere 740 üye katıldı. Seçimde, mevcut başkan Aziz Canatar ile eski başkanlardan Zafer Okur aday oldular. Yapılan seçimlerde ise 429 üyenin oyunu alan eski başkanlardan Zafer Okur başkanlığa seçilirken, Aziz Canatar ise 275 oy aldı. Seçimlerde 36 oy ise geçersiz sayıldı.

----------------------------------------------------Yozgat Baro Başkanı Yusuf Başer tekrar seçildi

Yozgat Barosu’nda Avukat Yusuf Başer, yeniden başkanlığa seçildi.

Adliye Sarayı Konferans Salonunda yapılan Genel Kurul toplantısına başkan Yusuf Başer tek aday olarak katıldı. yeniden başkan seçilen Başer, “Yozgat Barosu 1954 yılında kurulmuştur. O günden itibaren Türkiye Devleti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olduğu, Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olduğu ilkesine uygun olarak çalışmış, bunun savunuculuğunu yapmıştır. Bundan sonra da aynı şekilde tereddütsüz bir şekilde çalışmasına devam edecektir” dedi.


----------------------------------------------------
Sivas Barosu`nda Bilgin dönemi başladı

Sivas Baro başkanlığına seçilen Av. Hilmi Bilgin, görevi eski başkan Ünal Yılmaz`dan devraldı. Mevkilerin, makamların, koltukların kişiye bir şey kazandırmayacağını ifade eden Bilgin, emanet edilen makamların vasıta kılınarak insanlar için hizmet üretilmesi bilincinde olunursa o zaman yükselmenin ve yücelmenin önünün açılacağını söyledi.Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.