Olay, 26 Ocak'ta Kırıkhan ilçesi Gündüz Mahallesi Ziyapaşa Sokak'ta meydana geldi. Bir okulda sözleşmeli olarak fizik öğretmenliği yapan Mehtap İ., çocukları 5 yaşındaki Eylül ile 2,5 yaşındaki Asya'yı alt katta oturan kayınpederinin evine gönderdi. Ailesiyle birlikte yaşayan Recep İ., yeğenlerinden elini öpmesini istedi. Ancak Asya, amcasının elini öpmedi. Bunun üzerine Recep İ., Asya'nın elindeki oyuncağı pencereden atıp, onu dövdü. Asya'nın ağladığını duyan Mehtap İ., alt kata indi. Recep İ., bu kez de kendisine ağabey demediği gerekçesiyle Mehtap İ.'a çocukların gözü önünde yumruklarla saldırdı.

MUTFAKTAN BIÇAK ALIP GÖZÜNE SAPLADI

Evin mutfağından 2 bıçak alan Recep İ., Mehtap İ.'ın boğazını kesmeye çalıştı. Mehtap İ., çığlıklar atıp yardım istedi. Bu sırada yan odada bulunan kayınvalidesi Aysel İ., gelinini kurtarmaya çalıştı. Recep İ., bıçağı Mehtap İ.'ın sol gözüne saplayıp, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Aysel İ., pencereye çıkıp sokaktaki komşularından yardım istedi.

ELİNİ YIKADI KAÇTI

Mehtap İ. kanlar içinde yere yığılırken, kayınbiraderi ise lavaboda ellerini yıkadıktan sonra evden çıkıp kaçtı. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından Mehtap İ., Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanıp gözaltına alınan Recep İ. ise emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

YAŞAM MÜCADELESİNİ KAZANDI

Bir hafta boyunca yoğun bakımda tedavi gören Mehtap İ., yaşam savaşını kazandı, ancak sol gözü görme yetisini kaybetti. Hayati riski atlatan Mehtap İ., yaşadıklarını anlattı. Mehtap İ., hala olayın şokunu atlamadığını belirterek, bir gözünü kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi. İ., eşinin ve ailesinin desteğiyle bugünleri atlatmaya çalışacaklarını, tedavisi bittikten sonra olaya şahit olan çocuklarıyla birlikte psikolojik destek alacaklarını ifade etti. İ., kayınbiraderinden şikayetçi olduğunu ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istediğini belirtirken, kocası İrfan İ. da eşinin yanında olduğunu dile getirdi.

'OĞLUM İDAM EDİLSİN'

Aysel İ. (65) da gelinini yerde görünce kendini kaybettiğini, sokağa çıkıp yardım istediğini anlatarak, "Ağlama ve bağrışma sesleri üzerine odaya geldim ve gelinimi kanlar içinde gördüm. O anda kendimi kaybettim. Oğluma gücümün yetmemesi üzerine hemen komşulardan yardım istedim. Gelinim suçsuz, o melek gibi bir kız. Cani oğlumun en ağır şekilde cezalandırılmasını ve idam edilmesini istiyorum" dedi.

KANLI KIYAFETLERİNİ ATMADILAR

Aysel İ., gelinin olay sırasında üzerinde olan kanlı kıyafetlerini de gösterdi. Baba Hüseyin İ. da oğluna tepki gösterirken, "Böyle evlat olmaz olsun" dedi. Olaya şahit olan Eylül İ. ise, "Kardeşim Asya, Recep amcamın elini öpmedi diye amcam annemi bıçakladı" diye konuştu.