Sağkan'ın programının ilk durağı, 19 Mayıs 2024 tarihinde düzenlenen "Avukatlar Gecesi ve Meslek Ustaları İçin Plaket Takdimi" etkinliği oldu. Burada yaptığı konuşmada meslektaşların 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayan Sağkan; meslekte 40., 50. ve 60. yılını dolduran avukatlara, Baro Başkanı Karademir ile birlikte plaket ve berat takdiminde bulundu. 100 yıllık Cumhuriyet'in yarısına avukat olarak tanıklık etmiş meslek üstatlarıyla birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Birlik Başkanı, kendilerine; yurttaşların hak arama hürriyeti, hukukun üstünlüğü ve insan hakları mücadeleleri için teşekkür ederek uzun ve sağlıklı meslek yılları diledi.

Plaket törenine Artvin Barosu Başkanı Av. Ayla Varan, Bayburt Barosu Başkanı Av. Serkan Pekmezci, Erzurum Barosu Başkanı Av. Talat Göğebakan, Gümüşhane Barosu Başkanı Av. Metin Aslan, Rize Barosu Başkanı Av. Ümit Peçe, Sakarya Barosu Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız ve Samsun Barosu Başkanı Av. Pınar Gürsel Yıldıran'ın yanı sıra Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse de konuk oldu.

Sağkan, 20 Mayıs 2024 günü de Giresun Barosu tarafından hazırlanan Ruhsat Töreni'ne katıldı. Samsun Barosu Başkanı Av. Pınar Gürsel Yıldıran'ın da katıldığı törende Sağkan, Baro Başkanı ile birlikte mesleğe yeni başlayacak avukatlara cübbelerini giydirerek ruhsatlarını takdim etti.

TBB Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, ruhsat törenini takiben "Avukatlarla Söyleşi" programına konuk oldu. Sağkan programda göreve geldikleri 2021 yılı Aralık ayından itibaren yaptıkları çalışmaları anlatarak sözü; görüş, öneri, eleştiri ve sorularını almak üzere meslektaşlara bıraktı.

Baro Başkanı Karademir ile birlikte Vali Mehmet Fatih Serdengeçti’yi, Başsavcı Zeynel Abidin Akkiraz'ı ve Adalet Komisyonu Başkanı Adem Karataş’ı makamlarında ziyaret eden Sağkan, Giresun'da bazı geleneklerin yaşatılması amacıyla bu yıl 47'incisi düzenlenen “Uluslararası Giresun Aksu Festivali”nin açılışına da katıldı.

Haber ile ilgili Görseller

Görüntüle