Savcı Çimen'den meslektaşlarına teşekkür
 Savcı Adnan Çimen twitter üzerinden açıklamada bulundu. Geçtiğimiz günlerde kendisine, kaza gibi gösterilmek suretiyle, suikast girişiminde bulunulduğu iddia edilen Çimen İstanbul Valiliğine başvuruda bulunarak şahsı ve aile fertleri için koruma talep ettiğini belirtti.

Yaptığı açıklamada meslektaşları tarafından geçmiş olsun dilekleri aldığını ve hepsine teşekkür ettiğini belirten Çimen meslektaşlarına adalet.org sitesinde hem teşekkür hemde bilgilendirme amaçlı bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

SAYGIDEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMA TEŞEKKÜRLER - ADNAN ÇİMEN

Değerli meslektaşlarım,

Öncelikle uğramış olduğum menfur suikast girişimi dolayısıyla vermiş olduğunuz bu destekten dolayı tarifsiz memnuniyetimi bildirmek ve bütün içtenliğimle teşekkür etmek istiyorum. Bu değerli katkılarınız bana iyi günde kötü günde birlikte olan bir aileyi hatırlattı. Evet bizler zor şartlarda çalışan, hukuka ve hakka inanılmayan bir ülkede hak dağıtmaya gayret eden büyük bir aileyiz. Zinde güçler haktan ayrılmayan vicdanımıza çarpınca değişik mecralara yöneliyor, bazen otopsi için gittiğimiz dağda bırakılıyor, bazen lojmanlarımızın yanına bomba atılıyor, bazen terör saldırısında şehit oluyoruz. Benim uğradığımda suikast girişimide son olmayacaktır. 

24 şubat 2014 tarihinde basın yayın organları vasıtasıyla başlatılan algı ve karalama kampanyası halen devam ettirilmektedir. Bu hususta ilgili gazetelere açtığım dava dilekçesinin metni bu sitedeki sayfamda mevcuttur. Arzu edenler tetkik edebilir.

Değerli Meslektaşlarım,

Tevhid Selam Kudüs Ordusu Terör örgütüne ilişkin soruşturma dosyası mecrasından çıkartılmış, adeta bir kısım tarafların algı ve manipülasyon kampanyasına dönüştürülmüştür. Suç duyurumu ve twitter hesabımı takip edenler bilirler. Bu hususta daha önce yazdıklarımı tekrar etmek istemiyorum. Bugün siz değerli hukukçuların sadece bir hususa dikkatini çekmek ve yapılan hukuk katliamının boyutlarını takdirlerinize sunmak istiyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Sn. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısının basın açıklamalarını hatırlayacaksınızdır. Orada Sn. Başsavcımız “dolaylı ve doğrudan toplam 2280 kişi dinlenmiştir” demiş idi. Dolaylı dinlemenin mevzuatımızda karşılığının bulunmaması, bu hususun yalnızca öğretide tartışılan bir konu olması bir yana burada algı operasyonuna işaret eden bir hususu irdelemek istiyorum.

2280 kişiden 234 kişinin de doğrudan Mahkeme kararıyla dinlendiği daha sonra verilen karardan anlaşılmıştı. Şimdi buyurun bu beyanı değerlendirelim. Öncelikle sizlere birkaç soru tevcih etmek istiyorum;

1- Normal bir vatandaş bir yılda kaç kişiyi arar ve kaç kişi tarafından aranır? 

2- Sosyal ilişkileri gayet iyi bir şahıs bir yılda kaç kişiyi arar ya da aranır?

3- Peki terör örgütü mensubu bir şahıs kaç kişiyi arar ya da aranır?

Bu sorulara kesin bir cevap vermek mümkün değil. Ancak kendi hayatımızdan bu sorunun cevabını bulabiliriz. Örneğin arayan ve aranan şahıs bazında normal bir insan günde asgari (5) ayrı kişiyle görüşse;

5 X 30 = 150 kişiyle bir ayda görüşür
150 X 12 = 1800 kişiyle de 1 yıl içerisinde görüşür ki bu rakam en minimum rakamdır.


Peki bu hesaplamanın dosyamızla alakası ne ?

Sn. Başsavcı’nın verdiği dinleme rakamlarını yukarıda ki hesaplamalar ışığında kritiğe tabi tutalım.

Selam terör örgütü üyelerinin yine bir gün içerisinde 5 kişiyle görüştüğünü varsayarsak,

234 X 5 = 1.170 kişiyle bir gün içerisinde görüşürler
1.170 X 30 = 35.100 kişiyle bir ay içerisinde görüşürler
35.100 X 3 = 105.300 kişiyle 3 ay süresince görüşürler

Soruşturma kapsamında ki 234 kişiden her birisi yasa gereği en az (3) ay süreyle dinlenmiş, bir kısmıda 3 yıla yakın dinlenmiştir. Yani Selam Tevhid Kudüs Ordusu soruşturmasında 2046 değil yüz binlerce insan dolaylı olarak dinlenmiş, yani dinlemeye takılmıştır. Görüldüğü üzere 2046 kişi dolaylı dinlendi rakamı kesinlikle doğru olmayıp nasıl bir algı operasyonuyla karşı karşıya olduğumuzun açık delilidir.

Peki neden 2046 kişi dinlenmiş deniyor?

Burada dolaylı dinlenen yani dinlemeye takılan şahıslardan kamuoyuna mal olmuş ve dinlendiği duyulduğundan ses getirecek şahıslarla birlikte, onları kamufle etmek içinde bir kısım normal vatandaştan oluşan bir liste oluşturulmuş, daha sonra bu listeden örneğin Sn. Başbakan, Sn. MİT Müsteşarı, Sn. Ertuğrul Özkök ve Sn. Deniz Akkaya gibi kamuoyuna mal olmuş kişiler dinlenmiş denilerek, kara propaganda ve algı operasyonu yapılmaktadır.

Örneğin, dosya kapsamına aykırı dolaylı dinleme rakamı olan 2046 kişinin arasından herkes değil sadece bazı ünlü isimler ifadeye çağrılmaktadır.


Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Dinlemeye takılanların mağdur olarak dinlenildiği bir soruşturma ve dava duydunuz mu? Varsa lütfen bir örnek paylaşın.

Hadi diyelim ki dinlemeye takılanlar mağdur. Peki neden sadece meşhur isimler mağdur olarak dinleniyor? 2046 kişinin 1. şahıstan başlayarak 2046. şahsa kadar dinlenmesi gerekmez mi? Kimlerin mağdur olduğunu hukuki kriterler mi yoksa soruşturma makamlarının keyfi tutumları mı belirler ?

Yüz binlerce insanın dinlemeye takıldığı bir dosyada, adeta işe yarar bir buket hazırlayıp 2046 kişi dinlemeye takıldı demek, üstelik bunu resmi basın açıklamasıyla duyurmak kamuoyunu bilgilendirmek midir yoksa farklı bir şey midir? Bunun cevabını sizlerin temiz ve şaşmaz vicdanlarına bırakıyorum

Değerli Meslektaşlarım,

Ortaya atılan tüm iftiralar tarafımdan yukarıda ki şekilde hukuk ve mantık kurallarıyla çürütüldüğü için algı operasyonunu planlayanların oluşturmak istedikleri havayı bozmuştur. Zannediyorum bunun meydana getirdiği öfke ve derin hayal kırıklığı böyle menfur bir eylemin tertibine sebep olmuştur.
Ben Kadere inanan bir insan olarak, hayatında ölümünde Allah’ın takdirinde olduğuna inanıyorum. Bu nedenle içim ferah ve huzur içindeyim. Korku ve endişe Cumhuriyet Savcılığı makamını işgal eden insanların semtine uğrayacak bir duygu değildir. Doğru bildiğim hukuk yolunda, eğilmeden bükülmeden eskisinden daha kararlı bir şekilde yol almaya devam edeceğim.

En derin saygılarımla …

Büyükçekmece Adliyesi

Hukuki Haber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.