Savcı koca talep etti, hakim eş gözaltına aldı!
Bugün Gazetesi'nden Metin Arslan'ın haberine göre; Kon­ya­’da gerçekleşen Okyanus operasyonu skandala dönüştü. Avu­kat Mem­duh Oğu­z’­un gö­zal­tı­na alın­ma­sın­dan ön­ce Ada­let Ba­kan­lı­ğı Müs­te­şar Yar­dım­cı­sı Se­la­hat­tin Men­te­ş’­in Baş­sav­cı Bes­ta­mi Tez­can ile Ada­let Ko­mis­yo­nu Baş­ka­nı Nu­ri Ko­çe­r’­i zi­ya­ret et­ti­ği, zi­ya­ret­ten he­men son­ra ha­kim­le­rin nö­bet usu­lü ve sı­ra­sı­nın de­ğiş­ti­ril­di­ği öğ­re­nil­di.

Yar­gı­ta­y’­da tem­yiz in­ce­le­me­si de­vam eden Ok­ya­nus da­va­sı sa­nı­ğı Nus­ret Ar­gu­n’­un şi­ka­ye­ti üze­ri­ne baş­la­tı­lan ope­ras­yon­da ha­len ara­la­rın­da em­ni­yet mü­dü­rü Ana­do­lu Ata­yün ile avu­kat Mem­duh Oğuz'un bu­lun­du­ğu 7 tu­tuk­lu bu­lu­nu­yor.

AY­NI SO­RUŞ­TUR­MA­DA GÖ­REV

Sav­cı Er­sin Ber­ber ile ka­rı­sı Kon­ya 2. Sulh Ce­za Ha­ki­mi Bey­han Ber­ber'in Ha­kim­ler ve Sav­cı­lar Ka­nu­nu'na ay­kı­rı şe­kil­de ay­nı so­ruş­tur­ma­da gö­rev al­dı­ğı be­lir­til­di. Sav­cı Ber­ber'in so­ruş­tur­ma­da gö­zal­tı, ara­ma ve tu­tuk­la­ma­ya sevk ta­lep­le­rin­de bu­lun­du­ğu, ha­ki­mi Ber­be­r’­in ise ay­nı so­ruş­tur­ma­da ka­rar­lar ver­di­ği, ba­zı şüp­he­li­ler hak­kın­da da sav­cı­nın iti­ra­zı üze­ri­ne ya­ka­la­ma ka­ra­rı ver­di­ği kay­de­dil­di.

KA­RI-KO­CA GÖ­REV YA­PA­MAZ­LAR

Ber­ber ai­le­si­nin du­ru­mu­nun Ha­kim­ler ve Sav­cı­lar Ka­nu­nu'nun 46. mad­de­si­ne ay­kı­rı bu­lu­nu­yor. Ka­nun mad­de­sin­de "Ka­rı-ko­ca, ikin­ci de­re­ce da­hil kan ve sıh­ri hı­sım­lar bir mah­ke­me­nin ay­nı da­ire­sin­de gö­rev ya­pa­maz­lar" hük­mü bu­lu­nu­yor.

(Kaynak: Bugün Gazetesi)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.