MHP'den CHP'ye sert yanıt
 MHP, CHP'li Haluk Koç'un "Faşist MHP terörünü iyi biliriz" sözlerine çok sert tepki verdi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Semih Yalçın, CHP'nin yeniden MHP'yi karalama, eski vatan hainlerini kahraman yapma ve onlar üzerinden siyasette nemalanma hevesinden vazgeçmesi gerektiğini belirtirken, "Son yıllarda siyasetin bitpazarında eşeğini boyayıp satan yerli bezirgânlara, sanal nur yağmurları yağdırarak eski malları pazarlamaya çalışan bohçacılara CHP de katılmıştır" dedi. Yalçın, CHP'nin yeniden MHP'yi karalama, eski vatan hainlerini kahraman yapma ve onlar üzerinden siyasette nemalanma hevesinden vazgeçmesi gerektiğini belirtti.
 
-"SİYASETİN BİTPAZARINDA EŞEĞİNİ BOYAYIP SATAN YERLİ BEZİRGANLAR..."-
 
MHP Genel Başkan Yardımcısı, Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, yazılı açıklamayla "Faşist MHP terörünü iyi biliriz" diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'a yanıt verdi. Türkiye 12 Eylül öncesinin kavgalarından yeterli dersi çıkarmış olmalı diye düşünürken, MHP'yi bir zamanların komünist anlayışıyla değerlendiren yeni bir zihniyetin CHP'de baş başgösterdiğini belirten Yalçın, "Türkiye'nin çözüm bekleyen meseleleri karşısındaki beceriksizliklerini örtbas etmeyi ve hakikatleri saptırmayı amaçlayan bu talihsiz açıklamalar, siyasi akıl, izan ve idrakten yoksun bir telakkinin ürünüdür. Sorumluluk mevkiindeki bir siyasetçinin "Biz bu filmi daha önce görmüştük' dedirten cinsten beyanları, CHP'nin yeni dönemde hangi çevrelerin eline geçtiğini, yeni yönetim anlayışının hangi ön yargılarla beslendiğini; hangi kin, nefret ve husumet tohumlarını ekmeye hazırlandığını bir kez daha ortaya çıkarmıştır" dedi.
 AKP iktidarının açılımcı ve Amerikan yanlısı politikalarına karşı en sert mücadeleyi MHP'nin verdiğini savunan Yalçın, "CHP ise, yeniden bir köhne emperyalist akımın tesir alanına girmiştir. Ancak CHP'nin eskiye dönüşünü resmeden aşırı solcu fikriyatı artık eskimiştir ve kimse bunlara rağbet etmemektedir" dedi. Yalçın suçlamalarını şöyle sürdürdü:


 "Son yıllarda siyasetin bitpazarında eşeğini boyayıp satan yerli bezirgânlara, sanal nur yağmurları yağdırarak eski malları pazarlamaya çalışan bohçacılara CHP de katılmıştır. MHP düşmanlığından nemalanmaya çalışan bu tip eski komünist tüfeklerin yeniden CHP'de mevzilendiği görülmektedir. CHP'nin bu yeteneksiz isimlerle yapmaya çalıştığı yeni açılım tarzı, en hafif tabirle ucuz politikadır."


 MHP ve Ülkücülerle ilgili bir türlü dinmeyen düşmanlık ve peşin hükümlerin, 3. Yargı paketinin yasalaşarak uygulanması üzerine derhal su yüzüne çıkıverdiğini de anlatan Yalçın, "12 Eylül dönemi öncesinin bütün cinayetlerini Ülkücüleri işlemiş gibi yeniden bir hava estirilmek istenmiştir. Bu durum, köprülerin altından çok sular geçtiği hâlde bir kısım solun hâlâ akıllanmadığını, Ülkücü Hareket'e karşı geleneksel kinlerin ve nefretin terk edilmediğini ortaya koymuştur. Bu acınası durum; özgürlük, barış, hak, adalet, insan hakları gibi yaldızlı kavramları bir zamanlar alabildiğine kullanıp içini boşaltan bir zihniyetin 21. yüzyılda ulaştığı noktadır" dedi. MHP Genel Sekreteri Semih Yalçın CHP ve Koç'a eleştirilerini şöyle sürdürdü:
 
-"VATAN HAİNİ KOMÜNİST MİLİTANLAR CHP'DE YUVALANMIŞTI"-
 
"-Artık eski komünist tüfeklerin devri geçmiştir. 12 Eylül öncesinin mücadelesi oralarda kalmıştır. Ülkücü Hareket açısından kutsal bilinen bir varlık mücadelesi başarıyla verilmiş ve Türkiye'nin uydu olması engellenmiştir.


-Haluk Koç örneği; bu tip solcuların kendileri dışındaki herkese hoşgörüsüz olduğunu ve her şeye at gözlüğüyle baktığının göstergesidir. Onun gibi düşünenler, 12 Eylül darbesi öncesinde komando, faşist gibi nitelendirmelerle kendilerine düşman üreterek kıyasıya MHP'nin üzerine gelmişlerdir. Komünist katillerin bir zamanlar binlerce Ülküdaşımıza, askerimize ve polisimize kurşun sıkarak işledikleri cinayetler, yaptıkları terör eylemleri, şimdilerde romantizmin dayanılmaz hafifliğine büründürülmektedir. Cinayet işlemeyi sözüm ona emperyalizme karşı mücadele için adeta bir hak, meşru bir fiil olarak sayan kör bir zihniyetin izleri, ne yazık ki tamamen silinmemiştir.
-Vaktiyle devletin jandarmasına, polisine kurşun sıkan, devleti ele geçirip rejimi değiştirmeye soyunan eli kanlı komünist örgütlerin bu ülkede binlerce insanın kanına girdiği eylemler, belleklerde tazeliğini korumaktadır. CHP'nin 12 Eylül öncesinde sol eylemlerin arkasında durduğu, vatan haini komünist militanların CHP'de yuvalandığı henüz unutulmamıştır. Eski defterlerin karanlık sayfaları açıldığında, CHP yandaşlarının ve yoldaşlarının(!) suç ve eylem dosyasının oldukça kabarık olduğu ortaya çıkacaktır."
 
-"ESKİ KOMÜNİST KATİLLER GÜRUHUNU ROMANTİK GÖSTERİYORLAR"-
 
Son günlerde kimilerinin PKK'yı kimilerinin de eski komünist katiller güruhunu romantik ve realist bir davanın masum mensupları gibi gösterme ısrarında olduğunu belirten MHP'li Yalçın, "Türkiye'nin yaşadığı acı tecrübelere rağmen bu fikir ve duruş cinnetinin hâlâ sürüyor olması çok üzücüdür. Ancak hangi mahfillerin desteğini alırlarsa alsınlar, silahlı devrimci militanlar geçmişte işledikleri cinayetleri, ağır toplumsal suçları, hele de "Bağımsız Türkiye' kamuflajına gizlenmiş vatana ihanetlerini asla unutturamayacaklardır" dedi.
 
-"ATATÜRK'ÜN PARTİSİNİ TANINMAZ HALE GETİRDİLER"-
 
MHP Genel Sekreteri Semih Yalçın, CHP'nin, millî bütünlüğün, birlik ve beraberliğin her türlü siyasi kaygının ününe geçtiği buhranlı bir dönemde bitpazarında bile rağbet görmeyen bir siyaset metaını pazara sürmesinin, bu partinin sürekli ana muhalefette kalmasının getirdiği akıl tutulmasının sonucu olduğunu bildirdi. CHP'nin eski düşmanlıkları hortlatmaya çalışarak tezgâhladığı siyasetle, bindiği dalı kestiğini ancak ağaçtan düşüp bir yerleri kırıldığında yaptığı affedilmez yanlışı fark edeceğini ve kendisini bir daha toparlayamayağını kaydeden Yalçın, "Büyük Türk milliyetçisi rahmetli Atatürk'ün partisini tanınmaz hâle getiren CHP'ye en büyük siyaset dersini, aldatmaya çalıştığı halk verecektir. Türkiye'nin ortak akla, ortak iradeye; kıvançta ve tasada bir arada bulunmaya ihtiyaç duyduğu bir dönemde, ana muhalefeti itidale ve değerleriyle uğraşmaktan bıkmadığı milletle barışmaya davet ediyoruz. CHP, yeniden MHP'yi karalama, eski vatan hainlerini kahraman yapma ve onlar üzerinden siyasette nemalanma hevesinden vazgeçmelidir. Ana muhalefet partisinin tuttuğu yol yanlıştır. Böyle giderse CHP'nin ana muhalefette kalması şöyle dursun, halkın vicdanında mahkûm olmak suretiyle tabelası silikleşmiş marjinal partiler arasında yerini alması kaçınılmazdır" dedi. (ANKA)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.