İzmir Adliyesi'ne yönelik terör saldırısını canı pahasına önleyen polis memuru Fethi Sekin ve seken merminin isabet ettiği mübaşir Musa Can'ın şehit olmalarının 5'inci yılında anıldı.

Türkiye Barolar Birliği önceki Başkanı Metin Feyzioğlu, paylaştığı anma mesajında "Adliye Şehitlerimiz kahraman polis memuru Fethi Sekin ile adliye çalışanı Musa Can'ı rahmetle anıyorum." dedi. 

Feyzioğlu'nun mesajı şöyle;

"Alçak gönüllüğü ve yardımseverliği ile herkesin sevdiği bir çalışma arkadaşı olan Fethi Sekin, büyük bir kahramanlık örneği göstererek PKK'lı akçakların korkunç bir katliam yapmasını önledi. Masum insanlara zarar gelmesin diye hiç düşünmeden canını siper eden kahraman polisimiz yüreğimizin daima en müstesna yerinde olacak. 

Türk Bayrağını faşist bir sembol olarak görüp sözde demokratlık taslayan, "terör nereden gelirse gelsin karşıyız" diyerek PKK'yı aklamaya ve koskoca Türklye Cumhuriyeti Devleti ile eşit göstermeye kalkışan, terörden hüküm giymiş olanları PKK ağzıyla "tutsak" diye niteleyen faşist ve zorba bölücülerin  timsah gözyaşları gibi değil bizim acımız ve üzüntümüz.  

Bu  vatan şehitlerin ve gazilerin omuzlarında duruyor. Bunu biliyor ve Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nde bize verdiği görevin bilinciyle asla gaflete düşmeden dalalet ve hıyanet içinde olanlarla mücadeleye devam ediyoruz. Son nefesimize kadar.... 

Şehitlerimizin mekanları cennet, makamları âlî olsun."

Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu