T.C.

HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu İkinci Dairesi tarafından, meslek öncesi eğitimlerini tamamlayan 26. dönem adli yargı hâkim ve Cumhuriyet savcısı adayları ile 16. dönem idari yargı hâkim adaylarının mesleğe kabul işlemleri tamamlanmıştır.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu İkinci Dairesi tarafından meslek öncesi eğitimlerini tamamlayan ve mesleğe kabullerine karar verilen Adli Yargı hâkim ve Cumhuriyet savcısı adayları ile İdari Yargı hâkim adaylarının kura töreni 20.05.2024 tarihinde saat 13.00’da Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecektir.

İlgililere duyurulur. 

NOT :

  1. Mesleğe kabul edilen hâkim ve Cumhuriyet savcısı adaylarının cübbe dağıtımına ilişkin detaylar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.
  2. Kura törenine katılacak hâkim ve Cumhuriyet savcısı adayları en fazla bir yakını ile törene katılabilecektir. Adayların kura törenine katılmak istedikleri bir (1) yakınının bilgilerini (Adı, soyadı ve T.C. Kimlik Numarası) 17.05.2024 tarihi saat:12.00’a kadar (anket1.hsk.gov.tr/adayyakinitalep.aspx) üzerinden formun doldurularak gönderilmesi gerekmektedir.