Ortaköy ilçesi Bozkır köyünde oturan çiftçi Murathan B., pazar günü öğle saatlerinde yakınlarına arkadaşı Sebrail A.'nın kendisine olan 40 bin liralık borcunu ödemek için çağırdığını söyleyerek evden ayrıldı. Geç saatlere kadar B.’ten haber alamayan yakınları durumu jandarmaya bildirdi. Kayıp ihbarı üzerine jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri kırsalda arama çalışması başlattı. Çalışmalara köylüler de destek verdi. Jandarma, çalışmalar sırasında Sebrail A. sürekli ağlayınca, şüphe üzerine gözaltına aldı.

Ekipler A.’nın traktöründe yaptığı incelemede kan lekelerine rastladı. Gözaltına alınan A., B.’i tabancayla 3 el ateş ederek öldürüp, traktörünün arkasına bağlı kepçeyle kazdığı çukura gömdüğünü itiraf etti. A.’nın gösterdiği yerde kazı yapan ekipler, Murathan B.’in cesedine ulaştı.

Ortaköy İlçe jandarma Komutanlığı’nda sorguya alınan Sebrail A.'nın, "Murathan B. ile aramızda satın aldığım otomobilin kalan 40 bin liralık borcu nedeniyle husumet vardı. Olay günü aramızda tartışma çıktı, bana küfür etmeye başladı. Tabancamla B.'in göğsüne 2, başına 1 el ateş ettim. Öldüğünden emin olduktan sonra cesedini taşımak istedim. Ancak cesedin ağırlığını taşıyamadım. Traktörümün arkasına bağlı kepçeye cesedi yükledim. Açık arazide bulunan bir mandıranın foseptiğine cesedi atıp, üzerine toprak boşalttım. Daha sonra otomobilini de ateşe vererek yaktım. Olaydan sonra pişman oldum" dediği belirtildi. A., jandarmadaki ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.