ESKİŞEHİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, "Türkiye, 2023, 2053, 2071 hedeflerine, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, davamıza gönül vermiş AK Parti kadrolarıyla ulaşacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

Karacan, AK Parti Tepebaşı İlçe Gençlik Kolları'nın bir düğün salonunda düzenlenen 4'üncü Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'ye hizmet edebilmenin herkese nasip olamayacağını belirtti.

Geçmişteki hükümetlerin sadece gençlerden oy aldığını ifade eden Karacan, şöyle konuştu:

"Ancak gençlere seçilme hakkını vermeye cesaret edemediler. Artık seçilme hakkı olan bir gençliğimiz var. Gençliğin bunun kıymetini bilmesi lazım. Bu durumun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildiğini de bilmesi lazım. Bugün Türkiye'nin her yerinde şehir hastaneleri yapılıyor. Yaşlı bakımevleri, ulaşımda yapılan devrimler, dağları delip yapılan duble yollar, tüneller, köprüler yapılıyor. Gençlerimiz bunları bilmeyebilir fakat geçmişte yaşananları bizler iyi biliyoruz. Türkiye, 2023, 2053, 2071 hedeflerine, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, davamıza gönül vermiş AK Parti kadrolarıyla ulaşacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın."

Kongreye, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, ilçe başkanları ve belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.